A baloldal nyerte a 2068-as választást, mégis jobboldali koalíció alakult Gigantiában! Az történt, hogy az eddig kormányzó RSZ-SZDP szövetség együtt 51,6%-ot ért el, de külön-külön indultak. Senki nem számított arra, hogy az SZDP nem éri el az 5%-os parlamenti küszöböt. Így történt, és az SZDP-re adott szavazatok elvesztek, azokat a gigant választási törvény értelmében arányosan szétosztották az összes párt között. Emiatt a jobboldali ellenzéknek jutott több mandátum, és DCU-NSZ kormány alakult. Úgy tűnik kétpártrendszer felé halad Gigantia, ahol a radikális baloldal és a mérsékelt jobboldal jelenti a két pólust.
A kormánykoalíció két pártja megőrízte pozícióját a 2066-os választáson. A nagy vesztes a Jobboldali Unió, amely éppen csak hogy bejutott a parlamentbe. Sokat erősödött a radikális baloldali Alternatív Szövetség.
Egész Interrán a baloldali pártok törnek előre. Tradentet is elérte a hullám. Az előző ciklusban abszolút többségben lévő jobboldali Hazafiak hatalmasat buktak, pedig a rövid életű KNP, amely a NEP-ből vált ki, hozzájuk csatlakozott. Balközép-liberális koalíció alakult, de a kormánytöbbség törékenynek bizonyulhat, mert mindössze 105 mandátummal rendelkeznek a 200 tagú parlamentben.
A 2064-es választás a baloldali Radikális Szövetség nagy győzelmét hozta. Az RSZ részletes programjában átfogó reformokat, és nagyobb szociális gondoskodást ígért. Hiába érvelt azzal a jobboldal és a DCU, hogy baloldal vissza akarja fogni a lendületben lévő gazdaságot, és az osztogatással újra el fogja adósítani az országot. A választók az RSZ-nek hittek, amely azt hirdette, hogy a lakosságnak többet kell juttatni, túl nagyok a különbségek a gazdagok és a szegények között. Az SZDP nagyon visszaesett, de ő játszhatta a mérleg nyelvének szerepét.
A 2062-es választáson visszaestek a kormánypártok, és az eddigi kényelmes többségük lecsappant. Most a 300 tagú parlamentben csak 155 képviselői hellyel rendelkeznek. A centrista DP és a jobboldali pártok növelték támogatottságukat. Tárgyaltak a DP bevonásáról, de végül maradt a két kormányzó párt koalíciója.
Négy év után a Hazafiak visszakerültek a hatalomba Tradentben. Történt ez annak ellenére, hogy a középbal koalíció eredményes gazdaságpolitikát folytatott. A Nemzeti Egységpártból nem sokkal a választás előtt többen kiváltak, és új pártot alakítottak, Konzervatív Néppárt néven. Emiatt a NEP erősen visszaesett. Az új párt nem tudott bejutni a parlamentbe. Nagyon rosszul szerepelt az LDP is, főleg ennek köszönhető a kormánykoalíció kudarca.
A nacionalista, szélsőséges NSZ-től tömegesen pártolnak el a szavazók. Már nincs olyan kereslet a jelszavaikra mint régen. A 8 éve még fölényesen vezető párt az idei választáson még a 10%-ot sem érte el. A DCU négy év alatt óriási eredményeket ért el. Gigantia kezdi visszaszerezni vezető gazdasági szerepét a térségben. Amit katonailag nem tudott elérni, most gazdasági eszközökkel érvényesíti. A gigant cégek tömegesen telepítik üzemeiket Lemonellába és Tradentbe, kihasználva az ottani olcsóbb munkaerőt. De a gigant üzletemberek jelen vannak már Dél-Amerikában és Délkelet-Ázsiában is. Az állam ösztönzi a gazdasági terjeszkedést. Ugyanakkor Gigantiában alacsony a munkanélküliségi ráta és a Flamó is egyre erősebb.
A baloldalon a centrista SZDP-től inkább a Radikális Szövetséghez pártolnak a szavazók. Az elemzők kétpólusú politikai rendszert jósolnak. Egyik oldalon a mérsékelt konzervatívok, a másikon a radikális baloldaliak állnak.
Az egész világon szinte egyedülálló az a mentalitás, ahogyan Lemonellában viszonyulnak a politikához. A hagyományosan politizáló pártok egyre kisebb jelentőséggel bírnak, ezzel szemben az ideológiamentes, tulajdonképpen a klasszikus politikával nem is foglalkozó pártok a népszerűek. Az idei választáson még jobban megerősödött a két vezető kormánypárt, az EEE és a PF. Olyannyira, hogy ki is hagyták a LASZ-t a koalícióból.
Az EEE egy laza szövetség, feminista, környezetvédő, pacifista csoportok alkotják. Erősen liberális beállítottságú, vezetésében túlnyomórészt fiatal vagy középkorú nők vesznek részt. Hagyományos pártszerveződés nincs, semmilyen kampányt nem folytatnak. De mindig ott vannak, és nagyon agresszíven lépnek fel, ha valahol sérelem éri az emberi jogokat. A lemon nők túlnyomórészt rájuk szavaznak.
A Pragmatista Frakció nevében benne van a lényege. Semmi ideológia, csak a konkrét gazdasági, társadalomszervezési feladatokkal foglalkoznak. Gúnyosan a „könyvelők pártjának” nevezik. Itt viszont csak elvétve találunk nőket. A PF tulajdonképpen az EEE férfi párja.
Interra mind a négy országában érvényes és eredményes népszavazás szentesítette a második Interra Unió létrejöttét. Madéniában és Lemonellában viszonylag magas részvételi arány volt, és a döntő többség igennel szavazott a csatlakozásra. Gigantiában már sokkal jobban megoszlottak a vélemények, és a részvétel is jóval alacsonyabb volt. Tradentben hajszálon múlt az érvényesség, és éppen csak hogy győztek az unióra szavazók. A népszavazás éjszakáján a négy fővárosban és a nagyobb városokban hajnalig ünnepeltek az uniópártiak.
Úgy látszik a gigant választók kipróbálják az összes lehetséges formációt. Hosszú évtizedekig a nacionalista jobboldal volt uralmon, majd 2052-ben váratlanul a radikális baloldal nyert. A Radikális Szövetség vezette kormány nem tudott úrrá lenni a gazdasági gondokon, és egyre több ellentét támadt a kormánykoalíción belül is. A jelentéktelenné zsugorodott Baloldali Szövetség beolvadt az RSZ-be, és ugyanez történt a jobboldalon is, ahol a parlamentből kikerült monarchistákat bedarálta az NSZ. Így Gigantiában mindössze négy parlamenti párt maradt. Klasszikus képlet alakult ki. Az RSZ egységes baloldali pártot hozott létre, a másik oldalon ugyanezt tette az NSZ. A centrumban az SZDP inkább a baloldalhoz húz, a DCP pedig az NSZ-hez. Meglepetést keltett egyrészt az, hogy a mindig egymással rivalizáló két centrumpárt ilyen sok szavazatot kapott, másrészt, hogy kettesben alakítottak kormányt. A fő kérdés most is az, hogy hogyan tudják kezelni a gazdaságot. A parlamentben két tűz között vannak, az RSZ balról, az NSZ jobbról kemény ellenzéket jelentenek.
Választás 2056
1. Demokratikus Centrum Unió (DCU) 37,4% 187 mandátum
Nem hozott nagy változást a 2054-es lemon választás. Az EEE megerősítette vezető helyét, a LASZ visszaesett. A jobboldali szavazók közül sokan átpártoltak a mérsékeltebb Jobboldali Uniótól a szélsőséges LNE-hez. A JU éppen csak hogy elérte a parlament küszöböt. A kormánykoalíció kényelmes többségben van.
1. Előítéletek Elleni Egyesület (EEE) 26,4% 79 mandátum
Lassú változásoknak lehetünk szemtanúi? A madén választási kampányban is felmerült az Interra Unió felújítása, aztán következett a gigantiai választási fordulat. A tradenti pártok véleménye megoszlik, csak a Hazafiak ellenkeznek bőszen az Unióval, a többi párt viszont az Unió híve, s a lakosság is megosztott. A felmérések nagyjából 50-50%-os arányt mérnek a csatlakozás mellett, illetve szemben. Ezt mutatja a parlamenti választás is. A Hazafiak ugyan meg tudták nyerni a választást de majd 10%-t veszítettek. Izgalmas lesz a tradenti belpolitika is az elkövetkező években.
2051 nyarától sorra nyilvánosságra kerültek az NSZ vezetőnek korrupciós ügyei. A kormányzó pártok megpróbálták elhallgattatni a sajtót, de az internet nyilvánosságával szemben tehetetlenek voltak. A választás előtt néhány hónappal az NSZ teljes vezetősége lemondott, és fiatal, még be nem sározódott politikusok kerültek a párt élére. De már késő volt. Napvilágra került az a jól bejáratott korrupciós hálózat, melyben az NSZ vezető politikusainak nagy része érintve volt. A hálózat befonta egész Gigantiát a kormányzati szervektől a legkisebb falvakig. Nagyon sokan tudtak róla, de már szinte természetesnek tartották, és az NSZ túlságosan elbízta magát. Mint annak idején a Watergate botránynál, két újságíró indította el a lavinát, ami aztán elsöpörte az NSZ-t. A 2052-es választáson megtörtént, amire senki nem számított: a baloldali ellenzék győzött! A volt kormánypártok még kiharcolták a szavazatok újraszámolását, de ez sem segített rajtuk. Át kellett adniuk a hatalmat az RSZ és az SZDP koalíciójának.
A 2050-es választást meglepetésre az Előítéletek Elleni Egyesület nyerte. Változott a kormánykoalíció. Baloldali-pragmatista kormány alakult. Bevették az alternatívokat (LASZ) és kimaradt a centrista DP, amely nagyot bukott és csak negyedik lett. A jobboldal kissé erősödött, de a két konzervatív párt együtt sem tudta elérni a 20%-ot.
A négy évvel ezelőttihez képest hasonló helyzet állt elő. A Hazafiak ugyan kicsit veszítettek a népszerűségből, azonban így is magabiztosan nyerték a választás. Nagyobb átrendeződésre csak az ellenzéken belül került sor.A Balközép Koalícióból többen a Liberális Demokratákhoz pártoltak, így a Nemzeti Egységpárt került az utolsó helyre.
A Nemzeti Szövetség nagy fölénnyel nyerte a 2048-as parlamenti választást Gigantiában. A választók többsége most is a nemzeti radikális oldal mellett voksolt. Nagy meglepetés, hogy a konzervatív monarchisták nem jutottak be a parlamentbe. Híveik közül sokan átpártoltak az NSZ-hez.
A 2046-os választás előzménye volt, hogy az Agrárszövetség felbomlott. Képviselőinek többsége a kormánypárti Demokrata Párthoz, kisebb része a jobboldalhoz csatlakozott.
A választás a kormány nagy győzelmét hozta. A PF vezette balközép koalíció csaknem elérte a 2/3-os többséget. A két jobboldali párt együttesen is csak 16%-ot kapott.
Fölényes kormánypárti győzelem a gigant választáson!
A Nemzeti Szövetség biztosan nyerte a 2044-es választást. Az NSZ visszavett a nacionalista szólamokból, és inkább a gazdaságra koncentrált. A választók meghálálták a stabilizációt, a javuló életszínvonalat. A kormánypártok közül a DCU is sokat javult, míg a monarchisták kissé visszaestek. Ezzel együtt a kormánykoalíciónak stabil többsége van a parlamentben. Az ellenzék nem talál magára. Próbálták felhívni a figyelmet arra, hogy sok területen sérül a demokrácia, de a gigant választókat úgy látszik nem zavarja a tekintélyelvű „puha diktatúra”. A Baloldali Szövetség most sem jutott be a parlamentbe.