Több, nevük elhallgatását kérő szociális demokrata politikus nem támogatja a BVSZ-t - értesült lapunk. Kjurt Polanski kommunista politikus felvetésére, miszerint már az első körben vissza kellene lépni. Az Antigonban működő MSZDP egy nyilatkozatban kifejtette: növelni kívánja jelenlegi 4 mandátumát, ami első fordulós jelölt indítását jelenti. Hasonlóan nagy a felzúdulást váltott ki az ötlet Gavelában, ahol Peter Smith második helye a jobboldalnak is köszönhető, illetve Natariban Veres győzelme nyomán.
Pártvezetők között még nem volt erről semmilyen megbeszélés, de tény, hogy szombatra Dabukkába hívták a regionális elnököket, hogy egyeztessenek a közelgő választási együttműködésről. Sokak szerint célszerű lenne a közös indulás, sokak szerint viszont külön kellene indulni, mert így nincs visszalépő a második fordulóban.
Alex Haibu radikális pártelnök szerint szükséges az összefogás a baloldal érdekében. Úgy tudjuk az MSZDP elnöksége a többi pártveezetővel is tárgyalni szeretne
Lapunknak nevük elhallgatását kérő szociális demokrata források szerint sok eddigi párttag kérte tagsága megszüntetését, és átlépését a Szocialista Pártba.
Ez érzékenyen érintheti a pártot, és úgy tudjuk a legfontosabb pártvezetők Natariba utaznak, hogy meggyőzzék a párttagjaikat: ne lépjenek ki, ugyanis az újjászerveződött SZP sok külsőst tudott beszervezni.
Ugyanakkor Széll Endre sem szerenté a párttagság-váltást. Ezzel ugyanis elvesztené a még ma is kétségtelen befolyását az MSZDP-ben, nem eszélve a jó viszonyról a két párt között.
Mi a jövőre szavazunk! – A Madén Szociális Demokrata Párt választási programja
Az MSZDP, a Kiss Ferenc által képviselt baloldali politika örököse, készen áll a kormányzásra. készen áll a bérből és fizetésből élők kormányzati képviseletére, arra, hogy Madenia ismét magas nyugdíjakat és béreket adjon a lakosainak. Erre a jelenlegi kormány alkalmatlan.
Gazdaságpolitika Az MSZDP, mivel modern szociáldemokrata párt, csakis a piacgazdaságot tartja ekvivalensnek mint elsődleges gazdaságfilozófiát. Ebből adódik, hogy a szociális demokraták elsősorban a gazdasági életben nem mint szereplő, hanem mint szigorú szabályozó kíván részt venni.
Növelni kívánjuk a külföldi befektetéseket, ugyanis ez a hajtómotorja egy ország gazdaságának
Ugyanakkor nem kívánunk megfeledkezni a hazai vállalkozókról sem, akiket a jövőben célzottan támogatnánk.
Ha az MSZDP kormányzati szerephez jut, célja, hogy a négy év alatt 5%-os gazdasági növekedést produkáljon az ország, és így kihúzza abból a szakadékból, amibe a jelenlegi kormány közel fél év százada vitte.
Szociális gondoskodás Az MSZDP a verseny híve. De azokat a madénokat, akik nem képesek részt venni, azoknak a leszakadó és kevésbé tehetős rétegeket az államnak kell versenyhelyzetbe hozni. Az eddigi liberális-konzervatív koalíció ebben nem is kívánt lépni! Tisztességes béreket és nyugdíjakat!
Külföld Az MSZDP sokkal intenzívebb és kifinomultabb külpolitikát szeretne képviselni. Félre kell tenni a sérelmi politikát, és elő kell segíteni Gigantia demokratizálódását.
Reformok
A mai helyzetben el kell kezdeni átalakítani a közigazgatás rendszerét.
Ha azt szeretné, hogy Madenia egy fejlődő szakaszba kerüljön, szavazzon a szociális demokratákra!
function DoPageLoad() {
window.TimeoutId = setTimeout('');
parent.DocumentHasLoaded = true;
parent.TIME_doc_load_full = new Date().getTime();
if (typeof parent.WritelyUIOnDocLoad != 'undefined') {
parent.WritelyUIOnDocLoad("dd96xrjj_113d54dwpd7:1");
}
}
A radikálisok nyertek Tradentben
A végleges adatok szerint könnyedén győzött a Radikális Párt Alex Derron vezetésével, mindössze egy mandátummal kaptak kevesebbet. A részvétel 70%-os volt, tehát kevesebb, mint az első fordulóban. A második forduló után 43 egyéni körzetet szerzett meg a vezető baloldali párt. Derron, mint ahogy várható volt a szociálliberálisokat kéri fel újra koalíciós partnernek, ugyanakkor az általuk is támogatott 2 haladópárti politikus miniszteri tárcát kaphat. A független képviselők információk szerint csak körzetük lobbijának erősítését kérik.
És most lássuk a végleges eredményeket:
Radikális Párt: 47,22% - 85 mandátum
Kereszténydemokrata és Konzervatív Párt: 21,67% - 39 mandátum
Nemzeti Liberális Párt – Gigant Szabad Koalíció: 20,55% 37 mandátum
Szociálliberális Unió: 7,78% - 14 mandátum
Függetlenek: 1,67% - 3 mandátum
Haladó Párt: 1,11% - 2 mandátum
Ennek az eredménynek köszönhetően a köztársasági elnök, akinek csak formális rendelkezési joga van, minden bizonnyal a radikálisok elnökének adja a kormányalakítás jogát.
Ez a győzelem megszilárdíthatja a térségben Derron politikai erejét, aki még csak 42 éves, és még elég hosszú politikai karrier előtt áll. Kérdés, hogy az ellenzék ezúttal talál-e fogást a régi-új kormányfőn.
Most viszont ők is politikai harcot vívnak egymással: ugyanis a konzervatívok és a nemzeti liberálisok fej-fej mellett szerepeltek, és nem dőlt el, hogy a jövőben ki vezeti az ellenzéket.
Ezt állítják tardenti és külföldi politológusok és választási szakértők, miután lezajlott a tradenti választások első fordulója. Ebből az látszik, hogy a parlamenti küszöböt mindössze négy párt lépte át (ami ott hasonlóan 5%, közös lista esetén 10), am megint azt mutatja, hogy az új pártok nem tudták megtörni az eddig pártosodás folyamatát. Sőt, a választók 11%-a marad direkt politikai képviselet nélkül, vagyis ennyien adtak le úgynevezett „elveszett” szavazatot.
A listás választások és az egyéni választókerületek első fordulós eredménye a következő (a részvétel 75%):
Radikális Párt: 42,26% - 42 listás és 40 egyéni mandátum
Nemzeti Liberális Párt – Gigant Szabad Koalíció: 20,62% - 20 listás és 17 egyéni mandátum
Kereszténydemokrata és Konzervatív Párt: 19,32% - 20 listás és 15 egyéni mandátum
Szociálliberális Unió: 8,15% - 8 listás és 6 egyéni mandátum
Függetlenek: 3 mandátum
Ezek az első fordulós eredmények szerint a kormány 50%-nyi mandátumot ért el, bár ez még változhat. Viszont nagy csoda kell, hogy az ellenzék jusson több parlamenti helyhez. De még így is szinte biztos, hogy a függetlenek közül legalább ketten a koalícióra.
Így mindenki valószínűsíti, hogy a Derron-kabinet maradhat, kiváltképp, hogy Alex Derron a legnépszerűbb tradenti politikus.
Ugyanakkor hiába alakult meg a kereszténydemokrata párt, nemhogy többet, inkább kevesebbet kapott a konzervatív-liberálisokhoz képest, akik így átvehetik az ellenzék vezető szerepét.
Ezt maga a miniszterelnök mondta, mivel a baloldal konferenciáján tartózkodik. Véleményét kifejtette: „Én úgy gondolom és tudom, hogy már hivatalosan is tagok vagyunk, de ha a madén külügyminiszter jobban tudja!”. A tradenti miniszterelnök, aki a népszavazás óta nem vesz részt hivatalos madén-tradent találkozón, most sem kormányzati, mind inkább radikális szerepe miatt jött el a baloldal konferenciájára.
Lapunk információi szerint Borga szociáldemokrata polgármestere nem indul a mandátumáért. Helyette többen is indulhatnak, de esélye egy fiatal történésznek és helyi képviselőnek van, Bartha Péternek, akit a PP-SZ elnökének a favoritja és egykori főiskolai tanítványa.
Balla Péter lapunk kérdésére elmondta: „Igen, a 2048-as választásokon a párt borgai előválasztásán Bartha Pétert támogatom, elvégre is a druszám!”.
Dr. Bartha Péter történész, majd 2040-től Borga 3. választókerületének helyi képviselője. A Progresszív Párt egyik „fiatal titánja”, aki akár a miniszterelnökségig is viheti. Emellett a Balla-csoport emberének is tartják, kiváló ideológus. És szinte biztos befutó Borgában.
Nem akarja lezártnak tekinteni az ellenzék a Maden Auto Korps ügyét – nyilatkozták magukat megnevezni nem kívánó parlamenti források. A képviselők lapunknak elmondták: a frakció javaslatot kér egy vizsgálóbizottság felállításához, ahol meghallgatnának minden érintettet. De ez valamely kormánypárt támogatásán múlik: ha a KDSZ támogatja, felállhat ez a bizottság. De ez nem valószínű.
Ugyanakkor ennek a leszavazása visszaüthet a kormányra: ha nem szavazzák meg (mivel minden bizonnyal ezt támogatja majd a KP-RP frakciószövetség is), az az ellenzék kezébe óriási lehetőséget ad a koalíció: a következő időszakban a baloldal állandó témaként fogja használni ezt az ügyet a kormány ellen.
Jelenleg szoros verseny alakult ki a párton belüli tisztújítás során. Ugyanis a listát jelenleg vezető Széll Endre 1,3%-kal és 3 küldöttel vezet Balla Péter előtt, de akár Hegedűs Döme és Peter Smith is lehet győztes, az attól függ ki lesz a második kör, úgynevezett szuperkedd győztese: ilyen napon fog zajlani a párt második körös tisztújítása amerikai hagyomány szerint.
De fontos lesz a „ki kit támogat” elve is, mivel nem látszik, hogy valamelyik jelölt megszerezné az abszolút többséget – ez alakíthatja ki a párt új stratégiáját, ami nagy valószínűséggel az ellenzék lesz.
Örülök hogy az Észak-Madenia témában minden párt egyetért. Viszont a gigant-fensíki lakosoknak nem mondanám mire szavazzanak, csak annyit hogy szivük szerint. Gondolom várhatóak lesznek a népszavazások után demonstrációk hisz nem mindenkinek hozhat kívánt eredményt,de remélem ezt is megtudjuk majd demokratikus módon oldani.
És igen a közvéleménykutatások szerint Észak-Madenia nálunk marad,ez remélem a népszavazáson is így lesz!
Milyen gazdasági csomaggal tenné helyre a gazdaságot a Liberális Párt?
Most csökkentettük a vállalkozók adóját ez már első eredményeit meghozta nem növekedett akkora mértékkel a munkanélküliség mint az elmúlt egy évben s GDP is már csak fél százalékkal csökkent, az elmúlt félévi egy százalékkal szemben. Persze nem azt mondom, hogy ezek jó adatok, de a romlás üteme megtorpant, s biztosak vagyunk benne, hogy nemsokára újra növekedni fog a gazdaság.
Mit gondol az ellenzék felszólításáról, hogy Macepho minszter mondjon le?
Ezt a miniszterelnöktől kérdezzék, ő az illetékes.
Készülnek a regionális választásokra?
Igen, természetesen.
Mit gondolnak a patikaliberalizációról? Egyetértenek, hogy ez megoldás lehetne a versenyhelyzet megteremtésére?
Részletekre vagyunk kíváncsiak, míg mindig csak nagyvonalakban van vázolva az elképzelés.
Mi az LP hivatalos külpolitikai álláspontja a kialakult helyzetben?
Támogatjuk a népszavazásos elképzelést, ami nem csak az LP, hanem a kormány támogatását is elnyerte.
Önök, mint centrista párt, nyitottak egy esetleges progresszív koalícióra is?
Figyelembe véve a PP-SZ jelenlegi agresszív politikáját, ezt a közeljövőben nem tartom elképzelhetőnek.
Ezt jelentették be az alapítók egy nemzetközi sajtótájékoztatón. Az új bizottság tagjai: Hillary Clinton amerikai külügyminiszter; John McCain, republikánus szenátor; Péter Smith, egykori madén miniszterelnök; Joe Liebermann, külügyekkel foglalkozó szenátor; Alex Derron, Tradent miniszterelnöke; Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök, és Balla Péter, az Interrai Szociáldemokrata Koalíció elnöke. A CFG (Bizottság Gigantia Jövőjéért) azokat a nemzetközileg elismert politikusok alkotják, akiket inkább „beavatkozáspártiaknak” neveznek az elemzők.
A tagok elmondták: azt szeretnék, ha Gigantia visszanyerné régi nagyságát, ugyanis ez a szétesés veszélyessé tette az amúgy is a royalisták által támogatott nacionalistákat. Szerintük, ha máshogy nem, bevonulással kell a gigant juntát megdönteni, aki mindenki ellensége: „Csak ez lehet a megoldás. Ennek a bekövetkezése egy igazságos háborút jelentene” – nyilatkozott McCain, a republikánusok 2008-as elnökaspiránsa. Ez szembe mehet az ENSZ tervével, akik szerint népszavazással kell dönteni.
„Ez a bizottság azért fontos, hogy ne hagyjuk a juntát visszatérni!” – fogalmazott Balla Péter.