Témaindító hozzászólás
|
2008.08.26. 22:04 - |
Itt bármit meg lehet kérdezni a játékkal kapcsolatban. |
[21-2] [1-1]
Pártonkívüliként nem nagyon tudsz játszani, viszont a pártodat segítheted a szakértelmeddel. Kormánypárti képviselő vagy, tehát benyújthatsz törvényjavaslatokat a közlekedésről, adhatsz tanácsokat a közelekedési miniszternek. Ezzel segítheted a pártodat, a kormányt. Megpróbálok e-mailben nagyobb képet küldeni.
|
1 év az négy nap nálunk. Féléves, azaz kétnapos ciklusok vannak. |
1 év az a valóságban mennyi idő? Csak hogy tisztába legyek vele :) |
Nagyon szépen köszönöm a választ!
Igaziból, mint a nevem is mutatja, én a közlekedésben szeretnék tevékenykedni, ehez is bekell léppnem egy pártba? Igaziból a tömegközlekedéssel szeretnék foglalkozni, ugyanis ahoz értek. Hogy foglalkozhaték evvel a témakörrel ebben a játékban? Vannak egyéni személyek is vagy csak pártok? Kitől kaphatnék egy nagyobb térképet az országról, mint ami a Képeknél van? Nagyjából egy 1200X1600 vagy lehet ennél kisebb is, csak nagyobb legyen mint ami a képekbe van!
Mégegyszer köszönöm megtisztelő válaszotokat!
Üdvözlettel:vasutman! |
Kedves Vasutman!
Ez egy politikai-gazdasági szimulációs játék, amely a fantáziára épül. Nem is csoda, mert egy képzeletbeli országban vagyunk 2060-ban.
A pártok tagjaik aktivitása, kreativitása alapján kapnak "oddszokat", azaz értékszámokat, és ezen oddszok határozzák meg a választások kimenetelét, de nagy szerepe van a szerencsének is. A kormányon lévő pártok irányítják az országot, meghatározzák a költségvetés számait. A gazdaság teljesítménye szintén hatással van az oddszokra.
Ajánlom figyelmedbe a Főmenüben az Odds és a Kormány megítélése menüpontokat.
A Hírekben sűrítve olvashatod mi történt eddig.
Ha van kedved beszállhatsz egy pártba, vagy alapíthatsz új pártot is. Súgó: Pártok pozíciói, Pártalapítás
|
Ímél és innováció. A kapuk nyitogatása!
Igazából én e játék miatt nézek már minden nap híradót és sokkal fogékonyabb vagyok a kis ötletekre.
Tulajdonképpen mi találunk ki mindent, az ideológia nem, a vakszerencse viszont a lényeg része. Ez a legszabadabb netes játék amit valaha kipóbáltam!
Tibivel konzultálj, mert a végén még azt hiszik a többiek, hogy be akarlak léptetni a pártomba! :) |
Üdv!
Én azt szeretném megkérdezni, hogy működik ez a játék, mert ilyen stílusú játékkal még nem találkoztam, de nagyon érdekelne :) Mert jónak tartom, csak nem tudom pontosan, hogy hogyan is működik :)
Üdv! Köszönöm a válaszokat! |
Jó én nemértem az inflációs táblázatot mit jelent az a minta meg a másik Minta? |
Jó én nemértem az inflációs táblázatot mit jelent az a minta meg a másik Minta? |
A MEIX a madén tőzsdeindex (mint a BUX)
Az ABX a legnagyobb madén bank, az Antigon Bank részvényeinek árfolyamindexe. (mint az OTP) |
Mi az a MEIX és a másik alatta mert foggalmam sincs?!Kérem valaki magyarázza el! |
Igen, én így gondolom. Manapság a jobboldalnak egyenesen vörös posztó a liberalizmus mindenhol a világon. Szinte a kommunizmussal rokonítják. Szóval úgy gondoltam, hogy minél távolabb kell tenni őket egymástól, mert nehezen képzelhető, hogy koalícióra lépnek egymással. |
Úgy éreztem, ezt meg kell osztanom a közzel... |
Kacy második bejegyzésére egy alternatív válasz: neked nem kell törődnöd az oldalakkal, hisz pártod elveiben abszolút oldalfüggetlen. Tibi találta ezt így ki, amit nehezményeztem is, de válaszul ezt írta:
Amikor a pártok besorolását eldöntöttem, én is sokat törtem a fejem, hogy a liberálisokat hova tegyem. A többi párt azt hiszem helyén van...
Igen, a klasszikus liberalizmus azt jelenti, hogy az egyén kezdeményezésére épül, az állami beavatkozást nem helyesli. Ilyen értelemben a jobboldalhoz áll közelebb. A baloldal inkább az állami gondoskodást, szociális érzékenységet képviseli. De ez az utóbbi évtizedekben megváltozott.
Gazdasági kérdésekben teljes a keveredés a jobb-és baloldal között. A jobboldal sok országban elment a populizmus irányába, és a legtöbb országban felvállalta a "nemzeti oldal" szerepét. Ez inkább igényli az állami beavatkozást. A baloldal, a szocialisták, szociáldemokraták viszont kemény kapitalista gazdaságpolitikát folytatnak. A választóvonalat nem annyira a gazdaság jelenti már.
Ami fontosabbá vált: a nemzeti érzés, a bevándorlók, kisebbségek kezelése, a vallás szerepe, abortusz, homoszexualitás, az euthanázia, a kábítószerfogyasztás megítélése stb.. Ezek a kérdések manapság egy választási kampányban fontosabbak mint a gazdaság. És itt óriási a távolság a liberálisok és a jobboldal között.
A baloldal a legtöbb országban pragmatikus, nem köti annyira őket az ideológia mint a jobboldalt. Ezért gondoltam azt, hogy manapság a liberálisok inkább tudnak együttműködni a bal- ,mint a jobboldallal.
|
Elnézést nem 7 millió dollár, hanem 7 millió euró. |
Románia része az uniós közös költségvetésben 1,1 milliárd euró volt 2007-ben, a beugró pedig 2 év alatt 7 milliárd dollár. |
Kerestem, de nem találtam. Annak idején Magyarország mennyit fizetett beugrónak az EU-ba? Tudja valaki? |
Köszönöm a válaszodat Kovács úr.(de utálom ezt az urazást) |
Röviden kb. ez a jobboldal:
A jobboldal egy politikai eszme. Ideológiában eltér a klasszikus baloldaltól. Legfontosabb tulajdonságai közé a tradicionalizmus, konzervativizmus, jobboldali liberalizmus tartozik. A demokrácia útján próbál egyensúlyban maradni.
A jobboldal az első rend a parlamentben, ellentétben a baloldallal, akik a második rendbe tartoznak.
Legnagyobb célja a gazdaságpolitika.
Általában a szerves változások jellemzik. A hagyományt és a tekintélyt előtérbe helyezi. Az érzelmi hivatkozásaik politikai erősségűek.
A kultúrában a hagyományokat követi a gazdaságban az állam minimális szerepvállalását vallja.
A szabad versenyre és szabad piacra épít. Elfogadja a társadalmi különbségeket.
A baloldalnak, hasonlók az elvei csak más szemszögből közelití meg. Igazából napjainkra nem annyira éles a határ, sőt sokban ugyanaz, de azért mégis érezni lehet, a különbséget.
|
Szerném megkérdezni,hogy mi a különbség a bal és jobb oldal között.Mert nem tudom. |
|