Témaindító hozzászólás
|
2008.08.22. 21:33 - |
A Capital a legnagyobb gazdasági napilap Madénián, de a politika, kultúra, sport és a család is fontos szerepet kap.
|
[111-92] [91-72] [71-52] [51-32] [31-12] [11-1]
Pályázat az „Interra Kontinens Unió” kongresszusi székhelyére
Pályázó neve: Antigon város vezetősége és a Republikánus Párt
Előzmények: Antigon város 30 000 lakosú város és jelenlegi polgármestere Matrozoli Republikánus Alelnök
A Miniszterelnök Pályázatot hirdetett az Unió kongresszusi székhelyére. Mivel több város is beadhatja kérelmét, Antigon város közösen a Republikánus Párttal benyújtja pályázatát.
Projekt neve: Antigon város „Interra Kontinens Unió” kongresszusi székhelye
Antigon város teljes körű leírása:
Földrajza:
Almádia dómvidékétől keletre fekszik a Yondé medence, melyet kettészel Interra legnagyobb folyója a Yondé folyó, melyről a medence is nevét kapta. A medencében a folyó lelassul és nagy próbatétel árán tud utat törni magának Makár dombjain keresztül. Makár dombjainak elnevezése görög eredetű, jelentése boldogság. 100 és 700 méter közöttiek a Makár dombok, melyek andezit tömbjeinek köszönhetően lelassítják a Yondé folyót és egy gyönyörű lagúnarendszert alkotva szétterjed a medencében. A Makár dombok mint valami gombakalapok emelkednek ki a medencéből és, mintha katonák módjára őriznék a Yondé folyót.
Antigon városa a medence közepén található és déli határát a Yondé folyó díszíti. A folyó félkörben fogja közre a várost és két ágra szakadva alkotja Rodion szigetét. A sziget teljes egésze Antigon város részét képezi. Jelentése Rózsa. Az óvárosra kelet-nyugat irányú beszorítottság jellemző. Keletről pedig a Nagykapu fogja közre, ezért jellemző rá az észak-déli kiterjedés. Az óvárostól 4 km fekszik Kertváros, melyet Szofronnak neveznek és jelentése okos, értelmes, helyesen gondolkodó, ahol a város lakosságának egyötöde él.
Szigetek: Antigon közigazgatási területein belül három sziget található: Rodion, Timon és Taráz. Mindhárom sziget jelentése görög eredetű. Rodion jelentése: Rózsa. Timon jelentése: megbecsült. Taráz jelentése pedig: zavarba ejtő.
Fontosabb állóvizek:
Legnagyobb állóvize Polidor tava. Már a középkorban nagymennyiségű halászat jellemezte. Napjainkban turisztikai látványosság és szórakozóhely. Jelentése: adakozó, bőkezű és szintén a görög nyelvből ered. Azon kívül, még számos tavat tart nyílván a közigazgatás, de jelentőségük elenyésző.
Folyója:
Yondé, mely Interra kontinens legnagyobb folyója.
Hegyek:
A város leghíresebb hegye a Nikander nevet viseli. Győztes férfi a jelentése. 167 m magas és kiemelkedik a város felé. Itt található a Szent Erzsébet bazilika, mely 1786-ban épült és minden támadást túlélt, ami a város ellen irányult.
A város északi részén terül el Ilián óriási mezeje. Jelentése a Nap. A mező déli részére szeretnék felépíteni a kongresszusi központot, mely az Unió székhelyéül szolgálna. Sík terület és számtalan lehetőséget nyújt a fejlődéshez. 200 hektár terület beépíthető.
Nevének eredete:
Antigon város nevének eredete a görög kereskedők világába nyúlik vissza. Hajdanán Madéniába is eljutottak a görögök és kereskedtek. Ám Yondé medencéje annyira megtetszett nekik, hogy letelepedett egy kisebb csoportjuk. Mára már eltűntek, de a medence egész területén a görögök által adományozott neveket lehet észrevenni. Szinte minden hegyet, dombot, vizet elneveztek a görögök valamilyen istenségük tulajdonságával. Antigon jelentése: NEMESSÉGE ÁLTAL KIEMELKEDŐ.
Története:
A római időkből semmilyen ismeret nincsen a területet illetően. Az első írásos feljegyzések 1032-ből ismeretesek. A görög kereskedők említik útleírásaikban, naplóikban. A XII században megfordult a városban VII. Lajos gigantiai király. A XIII században itt van az ország legelső pénzverdéje. A XV században vallásos és kulturális központ volt. Itt volt valaha az ország egyetlen konzervatóriuma, melyre már csak a romok emlékeztetnek, mely múzeumként működik. Az 1700 évektől a város hanyatlásnak indul, az iparosodásnak köszönhetően. 1851-ben, mikor a nagy iparosodási láznak vége, ismételten kezd a város felemelkedni. 1911-ben átadták az első vasútvonalát. 1923-ban a giganitai légionáriusok lerombolják a Santa Maria hidat, amit 1989-ben visszaépítenek. A harmincas években feltárták az addig a föld alatt fekvő várat, artézi kutakat építettek, melynek köszönhetően elindulhatott az idegenforgalom. A második világháború ismételten hanyatlásnak indítja a várost. Napjainkra kijavították a hibákat és turistaparadicsommá vált. A legtöbb látogatót az Államokból fogadják.
Közút:
Dabukkából a 7 főúton lehet megközelíteni. A Santa Maria hídnak köszönhetően a térség egyetlen átkelője a Yondé folyón keresztül. Autóbuszok legsűrűbben a főváros fele indulnak, napi 12 járatpár. Jelenleg folyik a város második közlekedési tengelyének kiépítése, az úgynevezett Antigonea-áttörés, ami tehermentesíteni fogja a belvárost és eltereli a forgalmat Nikander hegyének környékéről.
Vasút:
A város két vasúti vonalon közelíthető meg. Napi 26 járat közlekedik a városban. A főváros fele napi 4 járat közlekedik és ugyanennyi vissza. Vasútállomása híres, mivel itt volt Madénia legelső aluljárója megépítve.
Vízi:
A távolsági vízi közlekedés a turisták igényeit elégíti ki. Egy kikötője van, ami elvesztette kereskedelmi mivoltát és a jachtok és kisebb hajók fogadását biztosítja. Évi 80 000 utast fogadnak. Mivel a Yondé folyón lévő kikötő csak 3 hajót tud egyszerre fogadni, tervezik egy új és korszerű kikötő megépítését. A jelenlegi kikötő Rodion szigetén található.
Légi:
A füves kifutópályával rendelkező Szofronon található repülőtér csak középkategóriájú gépek fogadására alkalmas, ezért tervben van átalakítása Business repülőtérré, ami elősegítené Antigon erősödő regionális szerepét. Jelenleg főként sport célokra használják. Ejtőernyősök, vitorlázórepülősök, sárkányrepülősök kedvelt célpontja.
Helyi közlekedés:
A városban az autóbusz közlekedés, igen jelentős. Tervbe van, hogy a buszpályaudvart kiköltöztetik a belvárosból. Ezután a helyi közlekedést teljesen át kell rendezni. A buszpályaudvar helyett parkolóházakat építenének. Szofronba kerülne át az új buszpályaudvar.
Látnivalók:
A város déli részén:
- Pantheon típusú Szent Katalin kápolna
- A világháborús emlékmű a Hősök terén
- Földalatti vár, mely múzeumként szolgál
. |
Elmarad a mai különkiadások áradata a Capitalban, tiltakozásul a sajtószabadság CSAK elméletben való létezése ellen. |
Nyílt levél a DCP vezetőségének!
Tisztelt Elnök Asszony!
Nagyon sajnálom, hogy félreértelmezte a „Job” Tengely Programot. Itt nem pártszövetségről, vagy elnöki nézetkülönbségekről van szó. Ez a program csak arra szolgál, hogy a jobboldalt megerősítse és visszahozza Madéniában dicsőségét. Ami az irányelvek kidolgozását illeti, nem mi hoztuk létre, hanem az évszázadok alatt alakult ki. Ebbe még nekünk sincs beleszólásunk, hisz az eredeti dokumentumot Londonban őrzik a jobboldali erők. Mi csak átvettük és tájékoztattuk róla Madénia lakosságát, hogy mik egy jobboldali párt irányelvei és fő céljai. Csodálkozom, hogy ezt Ön ránk fogtak. Ha ismer nemzetközi jobboldali pártokat és irányelveiket akkor tudná, hogy minden jobboldal leírása nagyon hasonló, hisz mindenki a Londoni dokumentumot tartja szem előtt. Ha Ön nem ezt véli, akkor minek foglal helyet a politikai tengely ezen oldalán? Nem sértésnek szánom, hanem megjegyzésnek. Kérem olvasson utána a jobboldali irányelveknek és majd rájön, hogy igazam van. Levelünkben, amit minden jobboldali pártnak elküldtünk pontosítunk, hogy szeretnénk, ha a terminusokat közösen fogalmaznánk meg. Az irányelvet nem láttuk fontosnak, hogy közösen írjuk, mikor az mindenkinek közös és adatott. DE a terminusokra külön felhívtuk a figyelmet. Ha Ön és pártja nem tud eleget tenni a jobboldali irányelveknek, akkor igazán sajnálom, hogy jobboldali politikusnak tartja magát. Kérem akkor ezentúl nevezze magát baloldalinak vagy centrumnak, de semmilyen formában nem jobboldalinak. Minden jobboldali politikus tudja, hogy a jobboldali irányelveket meg kell védeni. A DCP nem az ország legnagyobb pártja, hanem a DCP-KDP koalíció az. Kérem minek feledkezik meg a szövetségeseiről?
Állandóan azzal vádol, hogy kiváltam a KDP-ből. Egyáltalán létezik még a KDP? Vagy teljesen eltűnt a politikai palettán. Nem kiváltam a KDP-ből átvitt értelemben, hanem továbbjárom azt az utat, amit Ők kellenének járjanak. Hónapok óta a KDP nem is nyilatkozott és semmilyen életjelet nem adott magáról a választások óta. Érdekszövetséget kötöttünk a baloldallal? NEM! Hanem egy olyan szövetséget, ami Madéniát szolgálja. Ön és kedves pártja mért nem keresett fel egyszer sem? Mért nem mutattak egy kicsi közeledést? Minek nem ültek le velünk tárgyalni? A baloldal megtette. Önt számtalan támadás érte, hogy mindenkivel csúnyán viselkedett. Ez nem lehet merő véletlen.
Levelünkben megkértünk minden jobboldali pártot, hogy mind negatív, mind pozitív válasz esetén válaszoljanak. Még erre sem méltattak minket.
A másik dolog, nagyon sajnálom, hogy pártjaink civakodása Madénia jobboldalának romlásához fog vezetni. Mert ha a saját feleinkkel sem tudunk kijönni, mit szeretnénk a másik felektől?
Kérem elnök asszony! Ne csókoljon minket, hanem gondolja át beszédét és értékeljen. Mi is ezt tettük és tesszük. Állandóan fejlődünk és megpróbálunk a tökéletes harmóniára törekedni.
Ellenségeskedése csak még jobban szíthatja a tüzet.
Ha legalább egyszer is megkerestek volna, másképp állnának a dolgok. Tehát ne csak támadjon, hanem gondolkozzon el. Mi hibáztunk, de Önök is hibáztak. DE még a baloldal is hibázik. Emberek vagyunk és nem jégszobrok.
Mi továbbra is nyitottak vagyunk és várjuk a DCP-t is a jobboldal felvirágoztatására.
Tisztelettel, Kovács Zoltán Republikánus Pártelnök |
Sajtóközlemény II.
Madéniában a sajtószabadság csak elméletekben létezik!
Kedves Republikánus lelkületű emberek és nem csak Önök, hanem mindenki! Sajnálatos, de a sajtószabadság csorbát szenvedett. A tegnap leközöltük a kommunista pártelnök érdekesre sikeredett nyilatkozatát. Ennek óriási vízhangja lett. Sajnos a Köztársasági Minisztérium ezt teljesen cenzúra alá fogta. Oly annyira, hogy még archívumunkból eltüntette a nyilatkozatot.
Ennek tiltakozása végett visszalépünk a népszavazási kezdeményezésünktől. Nem fogunk egyet érteni azzal, hogy a sajtószabadság csak elméletben létezzen. Hiába is módosítanánk az alkotmányt, nem lenne eredménye. Ezért fölöslegesnek tartjuk, hogy akkora energiát és anyagi tőkét fektessünk olyasmibe, ami csak elméletben létezik.
Pártunk soha nem illetett senkit trágár szavakkal, még is nálunk lett a sajtószabadság kikezdve.
Amíg a dolgok nem változnak Madéniában, egy konzervatív politikát fogunk végezni. Nem veszünk részt olyasmiben, ami csak elméletben fog létezni.
Pártunk kiáll álláspontja mellett és nem arra törekszünk, hogy népszerűségünk az egekig szárnyaljon, hanem arra, hogy igazság és becsület legyen.
A Republikánus Párt Vezetősége |
Hamarosan a Politikai szemlében
a Capital lapban:
Darko Contra Balla "ügy" |
„Job” Tengely Program
A jobboldal egy politikai eszme. Ideológiában eltér a klasszikus baloldaltól. Legfontosabb tulajdonságai közé a tradicionalizmus, konzervativizmus, jobboldali liberalizmus tartozik. A demokrácia útján próbál egyensúlyban maradni.
A jobboldal az első rend a parlamentben, ellentétben a baloldallal, akik a második rendbe tartoznak.
Legnagyobb célja a gazdaságpolitika.
Általában a szerves változások jellemzik. A hagyományt és a tekintélyt előtérbe helyezi. Az érzelmi hivatkozásaik politikai erősségűek.
A kultúrában a hagyományokat követi a gazdaságban az állam minimális szerepvállalását vallja.
A szabad versenyre és szabad piacra épít. Elfogadja a társadalmi különbségeket.
Madéniának szüksége van a jobboldalra. Szüksége van a politikai erők egyensúlyban tartása végett és az új ideológiai eszmék megvalósítása miatt.
A „Job” Tengely Program fő célja, hogy felvirágoztassa a jobboldali politikát.
A Republikánus Párt nagyon elszánt, hogy ezt megvalósítsa. Ha kell Önerőből is véghezviszi.
A „Job” Tengely Program I. terminusa:
- A gazdaságpolitika maximalizálása
- A kultúra ápolása és „tanítása”
- Demokratikus egységrendszer
- A jobboldali pártok egymás közötti belpolitikája
- Reformrendszer létrehozása
A „Job” Tengely Program I. terminusának 5 pontja lehetővé teszi, hogy a jobboldal hanyatlása befejeződjön és egy új felfele ívelés elkezdődjön
A „Job” Tengely Program nem ORSZÁGOS szintű, hanem a jobboldal kohéziós összetartó erejének növelésére szolgál
Ennek értelmében egy olyan programról van szó, ami egy ideológiai eszmét próbál felemelni, konkrétan a politikai tengely jobb oldalát ÉS nem irányul a politikai tengely bal oldalára
Nem szolgál POLITIKAI „háború” szításra és nem tartozik számadással az Ország vezetőségének
Republikánus Párt |
A vezető kormánypárt alelnöke Balla Péter nyilatkozata,
a kommunista párt elnökének mai beszédére
Sokáig gondolkodtam, hogy kiadjam-e nyilatkozatomat (sajtószabadság van!),
de úgy döntöttem, hogy ki.
A demokrácia sem bír el mindent. Ilyen alpári módon, ennyire trágárul még
senki sem illetett, pedig már „régi motoros” vagyok.
De én természetesen higgadtan nyilatkozom, és tényekre alapozva.
1. A választások eredménye a választóktól függ. Sajna, sokan elhitték a
kommunisták demagóg, népámító igéreteit, így kaptak 9%-ot. Viszont mikor
koalícióra kéne menni, az országért, a kormányzást nem vállalják. Jellemző.
És az, hogy vita van a pártok között (legyen az Magyarország, Németország
vagy Madenia), azt úgy hívják, hogy polgári demokrácia.
2. Az engem ért támoadásokat kiheverem. A Szociál Lap nem adja meg, hogy a
riportokat mikor adja közre, már fenn vannak. a riporterek nevében kikérem
ezt a lenéző, lekicsinylő megnevezéseket! Lehet hogy nem birkát nyírnak a
kongresszuson PR miatt, de kemény munkát végeznek.
3. Azért nem lép be egy koalícióba, mert fél, hogy fel kell adni populista
programját, és meg kell lépni a reformokat. Ez az igazi lavírozás!
4. Én jobban örülnék, ha a „vezérkos” benézne a birkáihoz,
mondjuk 4 évig!
5. A történelemtudása megcsallja az „elnök urat”: A német
szociáldemokraták soha nem léptek be a fasiszták kormányába (hanem a
középjobb Centrum [Z] és kisebb-nagyobb liberális és nacionalista pártok).
És azért a második vilagháború aldozatainak emlékét így meggyalázni! De
nézzük: Lenin, Sztálin, Mao, Korea, 1953 és 56, Vörös Brigádok és Aldo
Moro, Vietnam, Afganisztán. Az európai kommunista pártcsalád már régen
„bigott” szocdem pártokká váltak.
6. Ön sosem lehet olyan mint Sztálin, tudniillik nem adunk rá módot, és a
választók sem, ugyanis csak 9%-uk akarta a kommunistákat hatalmora
segíteni. |
(folytatás)
Sokszor szóba került mostanába a koalíció... Ami olyan, mint egy swinger-klub, csak éppen itt nincsenek biztonsági őrök, hogy elvezessék az erősebbet, ha már a hatodik vendéghez megy oda, hogy rákényzserítse a péniszét... Épp ezért nemleges választ adtam Radnainak, aki segítséget kért tőlem. De gondolom, nem én voltam az első. A különbség annyi, hogy én nem szeretem a swingerklubokat, a többiek meg igen, csak ők máshova járnak.
Úgy döntöttem, a következő választáson sem indulunk koalícióban senkivel, elvetem a népfronti kormányt, egyedül maradunk. Ráadásul a SZP-ba sem olvadunk be. Lesz egy állandó főpolgármester-esélyesünk, és leszek én, egy 'erős elnök', és 'hihetetlenül jó politikus'. És nem megyek vissza a birkáimhoz, hanem Madeniát szolgálom, a magam fegyvereivel. A szavakkal. Nem a republikánus, hiperimperialista és agresszív jelmondtattal, miszerint: "Minek ott a szó, ahol oly ékesen beszél a tett?"
Tudom, most furcsa, hogy nemrég Széll lapjának azt mondtam, 2026-ban szeretnék velük indulni, ha nem működik a koalíciójuk, de a helyzetet hosszan átrágva arra jutottam, a KP unikum marad. Abból a szempontból is, hogy mi nem azt a fajta elítélendő politikát folytatjuk, amit ideológiai elődeink, aminek oly sok áldozata volt (nem mellesleg a német szociáldemokráciának világszerte 50 millió, azaz másflszer több áldozata volt 1930 és 1945 között, mint a kommunizmusnak 1920 óta íródó, hivatalos történetében...), hanem egy erősen reformalizált formát. Egyedül azt tertom közös pontnak Leninnel, hogy szerintem is jobban megoldható a nagyberuházások gyors fejlődése állami keretek között. Ha ezt idáig nem vették észre képviselőtársaim, ugyan azt tudom javasolni, mint az előbb: nézzék meg a választások eredményeit!
Nem lesz pártlapunk.
Nem lesz párttévénk.
De vannak ötleteink, és van 27 mandátumunk. Nem vagyunk megkerülhetőek, ugyanis ezentúl sokkal több időt fogok szentelni a parlamentnek, bár nem lesz annyi feleslges hozzászólásom, mint Ballának, és olyan aktív sem leszek, mint Radnai. Lehet, hogy sosem leszünk kormánypárt, de a választók közül ciklusról ciklusra többen érzik azt, hogy a kommunálpolitika célravezető. Ameddig én leszek a KP vezetője, addig mindenről lesz véleményünk, mindenkinek állunk rendelkezésére, bárki bármiben kérhet segítséget (a koalíciót kivéve), és senkinek sem kell félnie a nevünktől. Én nem Sztálin vagyok...
Hanem Franitsek Darko."
|
“hozzá kéne szoknia, hogy 'aki kurvának áll,
azt
megbasszák', hogy ne legyek finom”
A kommunista pártelnök nyilatkozata! Holnap különkiadással jelentkezik a Capital a jelenlegi nyilatkozat kapcsán! Most következzék a nyilatkozat!
"Hibák, emberek, eszmék... jelmondatok(?)" címmel jelent meg Darko KP-i elnök cikke a 'Bal? Jobb!' című lapban, amit riporterünk most felolvas önöknek:
"Az utóbbi időben nem voltam túl összeszedett, lemaradtam a napi politikai élettől. Csoda, hogy egyáltalán bent maradtunk a parlamentben. Tegnap és ma viszont újraolvastam, megnéztem a TV-ben képviselőtársaim megnyilvánulásait, és számolgattam az esélyeket. Erről szóltam már pár szót Széll lapjában is.
Előrebocsájtanám, köszönöm, hogy figyelemmel kísérik kis pártom munkáját, megtisztelnek. Főleg az új párt, a republikánusok médiafőnökének köszönöm, hogy jó politikusnak tart. Ugyanakkor le kell szögeznem, nem maradnék munka nélkül, ha kikerültünk volna a parlamentből. Csak táljékoztatásul: figyelni mindig megérte, anyagi értelemben is. Amúgy meg mindig is szerettem gazdálkodni. Mostanában sokszor érzem azt, jobban szeretnék otthon, vidéken birkákat tartani, mint önöknek cikket írni. Félreértés ne essék, nem önökkel van bajom, hanem azzal, hogy már jó ideje csak a pocskondiázás folyik a parlamentben, ami elszomoírtó. Hisz mi nem a magyar kormány vagyunk! Hanem egy kis ország, ahol összefogásra van szükség, nem évszázados eszmék figyelemmel tartására!
Gondolok itt Smth megnyilvánulásaira Radnaival szemben, bár Radnait mostanában mindenki bírálta. Szerintem azonban jól csinálja, amit csinál, mindig is szimpatizáltam vele. Ő, Smith, Széll és Kovács a mai madeniai politikai elit. Nem vagyok álszerény, én is jobban értek a munkámhoz, mint mondjuk Balla, a talpnyaló, de nekik négyüknek (mondjuk az RP-főnököt kivéve ebben a szempontban) nagy fegyver van a kezükben, már csak a mandátumokat nézve. Számolni mindenki tud, nézzenek csak rá a választások eredményeire. Nem véletlen például, hogy egy ország sorsa függött többször is Szélltől. De nem állt volna elő ilyen helyzet, ha Smith nem tartja állandóan szem előtt Madeniát. Ha csak arra figyelne, hogy egyélű maradjon a hatalom a kezében, most nem itt tartanánk. Nem röpködhetnének a milliók, mert nem lenne honnan. Ha Radnai nem lenne ennyire aktív, a külföldi diákok nem hoznának "zsebpénzt" az államkasszának. Logikus törvényjavaslatai nem véletlenül tartják az előtrében, bár ahhoz hozzá kéne szoknia, hogy 'aki kurvának áll, azt megbasszák', hogy ne legyek finom. De ő az a fajta, aki ebből csak az igazságot látja, nem pedig azt, hogy úristen, használtam vele kapcsolatban a k-betűs szót.
Kovács külön fejezet... Nagyon jól lavírozik a politikai palettán, nem említhető egy lapon, például, Ballával, vagy Kinggel, akik, meggyőződésem, nem ide valók. Ezt a véleményemet King aggasztó helyesírására, és Balla feltűnő talpnyalására, illetve eszmepuffogtatására alapozom. Ugyanis nem rég meginterjúvolt, el is fogadtam, írásom szerepelt is a pártlapjukban, aztán szőrén szálán eltűnt. Valószínűleg azért, mert nem voltam szalonképes a SZDP alelnökének. Hogy oda ne rohanjak... Hol lennél, kisfiam, Smith nélkül? Balla, a nagy reformer... A szólásszabadság a demokrácia alapja! Történelem, 11. osztály... |
Kinek(kiknek) köszönhető, hogy baloldali kormányzás lesz Madénián? (elemzés a Capital
napilap .és Kovács Zoltán Republikánus Pártelnök részéről)
Az biztos, hogy a kommunista párton kívül mindenkinek. Ők az egyetlen párt akik nem segítették hozzá a baloldali kormánypártokat a sikerhez. Pártelnökük Franitsek Darko egy kitűnő politikus. Annyira jól politizált, hogy pártját könnyedén bejutatta az országházba és 27 mandátumot szerzett nekik. 3,2 százalékkal javította teljesítményüket a 2018-as választásokhoz képest. Ez egy szélsőbaloldali pártól egyszerűen bravúros teljesítmény. Nem sok politikusnak sikerült volna hasonló eredményeket produkálnia.
Most a jobboldaltól haladjunk a baloldal fele:
A Nemzeti Igazság Párt hozzásegítette a jelenlegi baloldalt. Mivel nem politizáltak, pártjuk nagyon gyengén teljesített. De 3 mandátummal hozzásegítették a jobboldali koalíciót. Rendes politizálással sokkal több mandátumot szereztek volna.
A Néppárt szintén nem jutott be a parlamentbe, de 8 mandátumot szereztek. Az Ő mandátumaikat szintén a jobboldali koalíció szerezte meg. Cromwell pártelnök eltűnt a politikai életből. Politizálása esetén sokkal több mandátumot szerezhetett volna és akár az országház soraiban is ülhetne.
A Keresztény Demokrata Párt koalícióra lépett a DCP-vel. A hivatalos választási előrejelzések szerint 4,5 - 5 százalékot szereztek volna meg, ha külön indulnak. A választások után kiderült, hogy ez a szám csak csökkent kb. 3, - 4 százalékra. Igaz nagyon nehéz megállapítani, hogy pontosan hány százalékon teljesítettek. Egy biztos, gyengén politizáltak a kampány vége fele. Ezáltal sokkal kevesebb mandátumot szereztek, mint az várható volt.
A Republikánus Párt egy érdekes és vitatandó politikát folytatott. Ha külön indultak volna a felmérések szerint 2 – 4 százalékát szerezték volna meg a szavazatoknak. Nagy teljesítmény egy alig 3 hónapos párt részéről. Mandátum szempontjából 10 – 20között teljesítettek volna. Ez nagyon előrelendítette volna a jobboldali koalíciót, de nem lett volna elég a kormányzáshoz, ha a baloldal kitart álláspontja mellett. Furcsa és meglepő, hogy az SZDP-t támogatták a választások második felében, miután visszaléptek a választásoktól. De ha meghallgatjuk panaszaikat, elolvassuk programjukat a jobboldali táboron kívül Ők állnak hozzájuk a legközelebb. Azt sem szabad elfelejteni, hogy az SZDP ajánlott fel nekik törvényjavaslati lehetőséget parlamenten kívül. Ők felismerték volna mi rejlik a Republikánusok erejében? Vagy csak féltek a jobboldali koalíciótól? Egyenlőre ezt nem tudni, de azt igen, hogy a jobboldali koalíció „semmibe” vette őket.
A legnagyobb jobboldali párt a DCP. Erős választói tábora van. Elnök Asszonya erős politikus és kitartó „anyatigris”. De modorán csiszolni kellene. A kampányuk vége fele tett olyan megjegyzéseket, amely a baloldalnak és a Republikánusoknak sem tetszett. Ők hozták formájukat, annak ellenére, hogy 2,5 százalékkal gyengébben teljesítettek. DE ezt a hiányt a KDP okozta számukra nagyrész. Ha barátságban marad a baloldallal, most a miniszterelnök jobboldali volna?
Most a baloldal következik, a három kormánypárt:
SZDP – mivel ő a kormánykoalíció megalkotója Ők tettek a legtöbbet annak érdekében, hogy baloldali kormányzás lehessen. Jó és dinamikus politikusokkal rendelkeznek. Erős szavazó táboruk van, de sok szavazatot nem tudtak elcsábítani a többi párttól. A Párt akár 40 százalékos sikerről is beszélt. Még a 30 százalék sem jött össze. Talán túl optimisták voltak? Az biztos, hogy a Republikánusok rokonszenvét elnyerték a választások alatt. Vajon továbbra is megakarják tartani?
Liberális Párt – Növelték előnyüket és a kampányolás alatt végig az SZDP mellett foglaltak álláspontot. Ők voltak a legnagyobb támogatóik. Aktívan kivették a politikából a részüket, de egy politikusuk sem emelkedett ki a körükből. Talán ez volt a sikerük kulcsa? A jelenlegi pártelnökük, aki egyben Dabukka főpolgármestere vajon azért kampányolt, hogy továbbra is Dabukkát vezethesse? Nem léptek fel erőteljesen a politikai életben. Még a Republikánusok rokonszenvét is átadták könnyedén az SZDP-nek. Politikai fogás volt a részükről?
A Kulcs:
Szocialista Párt - Ők a kampány utolsó perceimben szövetségre léptek a kommunistákkal, csak elfelejtették hivatalosítani a dolgot. Politikai taktika volt, vagy tényleg ekkorát hibáztak? Ők voltak azon párt akik, mind a két kormányzási lehetőséghez hozzájuthattak volna. Mindenki azt hitte, hogy mivel eddig ellenzék volt, nem alkusznak meg a baloldal vezető pártjaival. És lássunk csodát mégis. Mi lehet az oka? Féltek, hogy a baloldali politikai elit és a szavazók ellenszenvét kiharcolják egy esetleges jobboldali szövetséggel? Vagy Őket is megsértette a DCP Elnök Asszonya? Kíváncsian meghallgatnák Őket egyik nyilatkozatukban erről a dologról. Széll Endre Pártelnök nem sokat nyilatkozott ebben az ügyben. 52 mandátumukkal a leggyengébb kormányzati erő. Érdekes, hogy visszautasították a jobboldali koalíció négy miniszteri székének javaslatát és a miniszterelnök helyettesi posztot is. Oka?
Összegezve: A Szociális Párt kezében volt az utolsó szó döntése. Ők igazán azok, akik az eredmények hevében diadalra vitték a baloldalt. Jól játszottak a számokkal, kevésbé a szavakkal. |
Politikai Szemle 3
A jobboldal vezetői (elemzés a Capital napilap és Kovács Zoltán Republikánus Pártelnök
részéről)
Megpróbáljuk kielemezni a jelenlegi jobboldali pártok vezetőit. Jobbról haladunk balra.
Celicaw a NIP elnöke láthatatlanná vált a politikai életben. Ha így folytatja, akkor pártját hamarosan feloszlatja a Köztársasági Minisztérium az alkotmány értelmében. A Republikánus vezetés semmit nem tud róla.
Cromwell Az NP elnöke szintén eltűnt a jobboldali életből. A Republikánus Párt megpróbálta felvenni a kapcsolatot Cromwell Úrral, de egyenlőre sikertelenül. Vajon Ő és pártja eltűnnek a politika mély sülyesztőében?
A KDP elnöke Georg Paly. Manapság róla sem lehet hallani. Pártját annyira lerontotta, hogy a koalíció létrejötte nélkül a parlamentbe sem jutottak volna be. Nála a dolog kétélű. Mert egyik felől a DCP-t kiszolgálja maximálisan, a másik részről pártja nem lehetne a törvényhozásban. Kíváncsian várjuk, hogy ezek után, hogyan fog lépni, mert a szavazók látnak és elemeznek. Vissza kéne térjen a politikai életbe és pártját a magasba emelje. Vagy ha már nem képes erre, akkor adja át a vezetés hatalmát másnak.
Kovács Zoltán a Republikánus Párt elnöke. Valaha a KDP alelnöke volt, ezért sok bírálat is érte, hogy pártot váltott. Lassan azért elfogadják ezt a tényt és más okot fognak lelni, hogy hibát találjanak benne. A nézetek szerint népszerű politikusnak van feltüntetve és egyben jó politikusnak is. A baloldali politikusok rokonszenvét megszerezte. Vajon egy baloldali pártban kéne üljön? Nagyon aktív és dinamikus ember. Sok bírálat érte ellenben, hogy nem egyezett ki a jobboldali koalícióval. Mivel nem telt el még két év a pártjuk megalakulása óta, nem lehet igazából elemezni.
Radnai Tünde a DCP Elnök Asszonya. Jelenleg a jobboldal legnagyobb politikusának tartják. Erősen vezeti a pártját. A jobboldali pártok mind átadták neki a mandátumaikat kivéve a Republikánus Pártot. Az Elnök Asszony keményen bírálta eleinte a Republikánusokat, de a választások után lecsendesedett és bizonyos dolgokban igazat adott. Persze ez nem az együttműködés kezdete, csak találtak közös pontokat. Szép volna, ha két jobboldali pártnak nem lenne közös témája. Mivel enyhén jobboldali a pártja, sok támadás érte, hogy nem jobboldali politikát folytat. Ő mégis jobboldalinak tekinti magát. Legnagyobb hibája nyers modora és viselkedése. Ha ezen változtatni tudna, lehet most a kormány élén ülne.
Összegzés: A jobboldali politikában két tábor létezik a DCP pártiak és a Republikánusok. Kíváncsian várjuk, hogy mi fog történni a jobboldalon, mert azt mind a két tábor tudja, hogy ha így folytatódik a helyzet eltűnhetnek a politikai életből. |
Republikánus Szemle 1
Itt a kedves olvasóink a Republikánus Pártról tudhatnak meg mindent.
Az elmúlt napok eseményei:
- Kiadták a Fővárosi Preambulum ciklus Dabukka programját
A vezető politikusok ekképpen vélekedtek:
Kacy King főpolgármester:
„Nekem egyből megtetszet miután elolvastam és kiértékeltem.”
„Követi Dabukka az RP javaslatait ritka jók azt meg kell hagyni.”
„Nekem nagyon tetszik nincs kifogásom ellene.Az vele a baj,hogy talán négy év alatt végzünk vele mert annyi támogatást azért nem kap Dabukka.”
Peter Smith Miniszterelnök:
„Nekem tetszik a programjuk.”
Balla Péter SZDP Alelnök:
„Még tanulmányozzuk, de biztos találunk közös pontokat, attól, hogy
ellenkező platformon vagyunk. Eddig is nagyon sokban közösen politizálunk.”
- Népszavazást kezdeményeztek az alkotmánymódosítást illetően
(részlet a kezdeményezésükből)
“A következő kérdésben szeretnénk népszavazást kezdeményezni:
„ Szükségesnek tartja a jelenlegi alkotmány módosítását?”
Válasz lehetőség: Igen (vagy) Nem
A következő pontnak szemléletében bocsájtjuk a népszavazást az ország elé:
- Ha a népszavazáson igen lesz a többség, akkor minden párt(a parlamenten kívüliek is) egy képviselője és a Köztársasági Minisztérium részt kell vegyen az alkotmány módosításban és a végén csak akkor lehessen módosítani, ha minden párt és a Köztársasági Elnök igenli. Indoklás: Mivel az alkotmány Madénia legfontosabb kiindulási pontja (és a játék szabályzataként működik) csak, akkor lehessen módosítani ha mindenki beleegyezik és egységesen elfogadja.
Ezért kérjük az Alkotmánybíróságot és a Köztársasági Minisztériumot, hogy a személeti pontunkat vegye figyelembe. Ha ezzel nem ért egyet, akkor visszavonjuk népszavazási kérelmünket. Indoklás: Ha nem egységes a döntés ebben a kérdésben, egy nemzet mehet tönkre (és a játék) és Madénia hanyatlásnak indulhat!”
- Felépült a Pártszékházuk és Sajtóközpontjuk
- Sikeresen szövetségre léptek a jelenlegi kormánnyal. Ekképpen nyilatkozott a Miniszterelnök a szövetséget illetően:
„ A szövetségük mire terjed ki?
-Törvényjavaslatokra, népszavazás támogatásra.”
|
Ha az Alkotmánybíróság és a Köztárasági Minisztérium elfogadja az alkotmánymódosításról szóló népszavazási indítványt szavazzon igennel a demokrácia jövője érdekében. Megszűnhet a bürokrácia és a bonyolult szisztémák áradata. Az alkotmány jelenleg nem pontos, sokszor félretájékoztat és kétértelmű!
SZAVAZZON, HOGY GYERMEKE TUDJA HOVA TARTOZIK ÉS KIK A BARÁTAI!
Republikánus Párt kezdeményezésére |
REKLÁM
Olvassa Madénia legnagyobb gazdasági napilapját!
Különkiadásaink a realitást és az igazságot tárják fel!
Amióta megjelenik a Gazdasági Szemle és Politikai szemle megduplázódott az előfizetőink száma!
NEKÜNK AZ IGAZSÁG SZÁMIT! CAPITAL a gazdaság és fejlődés útján! |
(folytatás)
Város- és szociális rehabilitáció
A leszakadó rétegek és városrészek megjelenése ellen a nagyvárosokban város- és szociális rehabilitációs programokkal lehet a leghatásosabb módon küzdelmet folytatni. A Kormány és a Főváros vezetése ezért közösen kell keressen megoldást a városrész-rehabilitáció gyorsítására, az embertelen, rossz körülmények között, illetve hajlék nélkül élő emberek megsegítésére. A város-rehabilitáció természetesen nem csak a szociális problémák területén jelent feladatot, ismert a több évtizedes karbantartási elmaradás a hagyományos építésű városrészekben is. A Főváros rehabilitációs feladatai közt kiemelendő a krízisterületek leszakadási folyamatának megállítását célzó szociális város rehabilitáció, valamint a Főváros területén lévő lepusztult, szennyezett, korábban ipari tevékenységeknek helyet adó területek újrahasznosítására irányuló barnaövezetes városregeneráció.
Gyors rendeletek(amelyek azonnali orvoslásra várnak)
- egy nemzeti színház megépítése valamint
- egy operaház megépítése, melyek nélkül dabukkai kulturális szintről nem is beszélhetünk
- gazdasági negyed kiépítésének elkezdése
- nemzetközi és világvárosi politika beindítása
- nemzeti könyvtár megépítésének elkezdése(a magántőke bevonásával)
- zöldesítés program fejlesztése
- szmogfaló épület elkezdése
|
Fővárosi Preambulum
Varázsolj kezem: szép, új, fejlett fővarost nekem!
Avagy Jótündér váltsd valóra egy kívánságom!
Az evolúció természetes, bekövetkeztet a Fővárosnak!
A Republikánus Párt választások utáni kongresszusán döntött. Tovább kell lépni. Haladni kell, hogy Madénia a fejlődés és haladás útján elindulhasson.
A Republikánus Párt teljes körű tagsága elfogadta a Fővárosi Preambulumot. A Preambulum a kezdést szimbolizálja.
A Republikánus Párt teljes körű tagsága elfogadta a Dabukka-programot.
DABUKKA PROGRAM
A program tartalmazza mindazokat a négy évre megvalósítandó projekteket, amelyek a fővárost dinamikusan fejlődő, élhető nagyvárossá, valamint nemzetközi viszonylatban is versenyképessé teszik. Dabukka több területen vezető szerepet tölt be Madénia életben. Az ország ötöde szinte a fővárosban lakik, ha az agglomerációt is beszámítjuk, akkor az ország egynegyede. A főváros gazdasági jelentősége az országban a legnagyobb. A főváros és agglomerációjának lakosságán kívül országos hatáskörű intézmények, szervezetek működtetése, a centralizált úthálózat miatt nagymértékű átmenő személy- és teherforgalom bonyolítása is feladatai közé tartozik. A felsorolt feladatok jelentősége túlmutat a lokális érdekeken, egész Madéniára kiható gazdasági hatásuk miatt nemzeti ügyként kezelendő.
Dabukka számos nagy jelentőségű városüzemeltetési feladatát állami támogatás nélkül csupán olyan mértékű áldozat árán lenne képes ellátni, mely a város és agglomerációjának, egyben az ország versenyképessége szempontjából egyik legfontosabb régiójának fejlesztési lehetőségeit hosszú távon ellehetetlenítené. Az indokolt fejlesztések, valamint a működés biztosítása nagyságrendjüknél fogva tisztán fővárosi forrásokból nem valósíthatók meg, igénylik az állam részvételét is.
Dabukkai Közigazgatás Reformja
Dabukka jövőbeni hatékony és sikeres fejlődését egy, a jelenlegi nehézkes, bürokratikus és bonyolult szisztémát újjal felváltó gyökeres közigazgatási reform alapozhatja meg, amely egyszerűsíti és egységesíti a jelenlegi szétaprózott rendszert. A mélyreható változások szükségességét szakmai közmegegyezés övezi, a közvélemény túlnyomó része egyetért ennek igényével. A Kormány és a Főváros vezetésének összefogásával a közigazgatási reform egy tudatos egyeztetési folyamat eredményeként valósulhat meg.
Ennek érdekében megalakítjuk azt a szakértőkből álló munkacsoportot, amely kidolgozza a részletes reformtervet és a társadalmi vitát követően véglegesíti azt. Ez biztosítja, hogy legalább két évvel az önkormányzati választások előtt bejelentjük programunkat.
Továbbá a megállapodás elősegíti, hogy a központi költségvetésből biztosított források - az önkormányzat saját forrásaival együtt - továbbra is elégségesek legyenek az önkormányzat kötelező feladatainak változatlan szinten történő ellátásához. Interra egyes városaiban mára az élet mindennapos részévé vált az e-közigazgatás intézménye. Dabukkában is felgyorsítjuk közös erővel a közigazgatási aktusok hatékonyabb és gyorsabb intézéséhez szükséges infrastruktúra kialakítását, amely a polgárok számára egyre szélesebb körben lehetőséget biztosít ügyeiknek az interneten keresztül történő időtakarékos intézésére.
A Dabukkai Infrastruktúra Fejlesztése
Annak érdekében hogy a főváros fejlesztése mindenki számára érzékelhető mértékben, a jelenleginél is nagyobb lendülettel folytatódhasson a jövőben, ezért hosszú távra szükséges rögzíteni ennek alapjait. A Kormánynak támogatnia kell a Főváros vezetését abban a szándékában, hogy a tömegközlekedés, a közlekedési és egyéb infrastrukturális rendszerek fejlesztése, az elengedhetetlen és alapvető nagyberuházások megvalósítása felgyorsuljon. Dabukka útjainak felújítása az utóbbi időszakban komoly lendületet vett. Annak érdekében, hogy ez a fejlődés ne törjön meg és a jövőben is hasonló iramban újulhassanak meg és szépüljenek fővárosunk közútjai még nagyobb odafigyeléssel és támogatással kell foglalkozni ezzel a témával.
A Kormánynak vállalnia kell a főváros vezetésével, hogy az országos jelentőségű beruházások körében törekedjenek az alábbi fővárosi fejlesztések megvalósítására:
- úthálózat megépítése
- elővárosi vasutak fejlesztése, illetve
- a repülőtér gyorsvasúti elérhetősége (részben vállalkozó forrás bevonásával).
A kiszámítható és folyamatos infrastruktúra fejlesztés érdekében a Kormánynak és a Főváros vezetésének vállalnia kell, hogy az országos jelentőségű fővárosi beruházások finanszírozásában együttműködnek. E körbe tartozik különösen:
- 2 metróvonal megépítése
- a 3 metróvonal építésének előkészítése és első szakaszának megvalósítása
- villamos vonalak meghosszabbítása
- északi szennyvíztisztító és a kapcsolódó gerincút megépítése
- déli Szennyvíztisztító és kapcsolódó létesítményeinek megvalósítása
- Dabukka teljes körű csatornázása
- korszerű nemzetközi vasútállomás létesítése
- a dabukkai műemlékek felújításának folytatása, valamint
- egy Szabadtéri színpad megépítése
A Főváros idegenforgalmi vonzerejének növelése igényli egy 5 ezer férőhelyes kongresszusi központ megépítését, melynek - elsősorban vállalkozó források bevonásával történő - megvalósítása érdekében a Kormány és a Főváros együttműködik.
Város- és szociális rehabilitáció
A leszakadó rétegek és városrészek megjelenése ellen a nagyvárosokban város- és szociális rehabilitációs programokkal lehet a leghatásosabb módon küzdelmet folytatni. A Kormány és a Főváros vezetése ezért közösen kell keressen megoldást a városrész-rehabilitáció gyorsítására, az embertelen, rossz körülmények között, illetve hajlék nélkül élő emberek megsegítésére. A város-rehabilitáció természetesen nem csak a szociális problémák területén jelent feladatot, ismert a több évtizedes karbantartási elmaradás a hagyományos építésű városrészekben is. A Főváros rehabilitációs feladatai közt kiemelendő a krízisterületek leszakadási folyamatának megállí |
REKLÁM
Olvassa Madénia legnagyobb gazdasági napilapját!
Különkiadásaink a realitást és az igazságot tárják fel!
Amióta megjelenik a Gazdasági Szemle és Politikai szemle megduplázódott az előfizetőink száma!
NEKÜNK AZ IGAZSÁG SZÁMIT! CAPITAL a gazdaság és fejlődés útján! |
Politikai Szemle 2
Mai különszámunkban a választásokról lesz szó. Minden amit tudni kell róla és az ami a háttérben zajlik. A Republikánusok elnökével készült a beható elemzés.
Amint az várható volt a jobboldali koalíció alakíthat az első fordulóban kormányt. Ők a szavazatok 25,5 százalékát szerezték meg, ami 88 mandátumot jelent a számukra. 77 mandátum önerőből és még 11 azon pártoktól szereztek, akik nem jutottak be a legfelsőbb intézménybe. A koalíció erősnek bizonyult. Az igazi hatalom a DCP. A KDP mintha nem is létezne. Teljesen a DCP diktálja a politikai rendet. Radnai elnök asszony egy jó politikus, csak nagyban gyengíti a nyers modora. Ez nagy hátrányt jelent a számára. A KDP elnöke jelenleg egy háttérpolitikát folytat, mely ha sok ideig tart a KDP-t letaszítja a politikai életből.
A második befutó a jelenlegi kormánypárt az SZDP volt. A szavazatok 22,3 százalékát tudták megszerezni, ami 67 mandátumhoz volt elég. Egy érdekes eredményt értek el. Eddigi politikájuknak köszönhetően hatalmon tudtak maradni. Komolyan el kell gondolkozzon a párt, hogy mért nem jutott előrébb a szavazók körében. A másik részről, pediglen tovább vihetik politikájukat, mert a szavazóikat nem vesztették el, ami nagyon nagy teljesítmény egy kormánypártnak. A Republikánusok szavazatainak egy részét megkapták, de ez nem befolyásoló a következő terminusban.
A baloldal szerezte meg a harmadik helyet is Madénia politikai elitjében. A Liberális párt személyében. Ők 21, 9 százalékot szereztek. Ez 66 szavazathoz volt elegendő. Ők az a párt, akik jól politizálnak, de nem erősen. Nem viselkedtek éhes oroszlán módjára. Politikájuknak köszönhetően majdnem 3 százalékkal jobban teljesítettek. A baloldal egyik sikeres pártja, csak keményebben kéne politizáljanak.
A negyedik helyet szintén a baloldal szerezhette meg. A Szocialista Párt a szavazatok több mint 17 százalékát tudhatja magáénak. Ők érdekes politikai stílussal rendelkeznek. Koalícióba léptek a kommunistákkal, de a választási irodának későn nyújtották be kérelmüket. Ők kicsivel, de gyengébben teljesítettek.
Az ötödik befutó a kommunista párt. Annak ellenére, hogy szélsőbaloldali pártról beszélünk kimagaslóan teljesített. Majdnem 3,5 százalékkal teljesítettek jobban az előző választásokhoz képest. 27 mandátumot szereztek. A KP-nek erős elnöke van, aki hihetetlenül jó politikus. Hogy egy szélsőséges párt ilyen előrelépést érhetett el, ez elgondolkodtató.
A másik két induló párt nem jutott az országházba. A NP-ről és a NIP-ről van szó. Mind a két párt fél százalékkal teljesített lejjebb.
Kormányzási lehetőségek:
Ahhoz, hogy a jobboldali koalíció kormányzásra kerüljön még szükséges mandátumokat kell szerezzen. Legalább egy nagy baloldali párttal kikellene egyezzen. Ha a két vezető baloldali párt bármelyikével kiegyeznek, megvan a többességi mandátum a kormányzáshoz. Többi párttal való együttműködés egyenlőre érdektelen. Az érdekes az, hogy sem az SZDP és sem az LP nem akar közös kormányzást a jobboldali koalícióval az előrejelzések szerint.
Ha nem sikerül a jobboldalnak kormányt alakítani két dolgot tehet, vagy átadja a következő pártnak a kormányzási lehetőséget, vagy kéri az alkotmánybíróságot egy újabb választás kiírásához. Persze ezt nagyon nehéz megvalósítaniuk, mert komoly indok és ok-okozati összefüggést kell bizonyítsanak, hogy az alkotmánybíróság elfogadja kérelmüket. Talán a legfontosabb okuk az lehet, hogy madénián kisebbségi kormány nincsen.
Ha az SZDP megkapja a kormányzáshoz való jogot, akkor nekik nem elég egy párttal együttműködniük. Magukhoz kell állítsák az LP-t és az SZP-t. Akkor a mandátumok száma 185 lenne. Elmondható lenne, hogy egy baloldali kormányzást figyelhetnénk meg Madénián.
Jelenleg Madénián más kormányzási lehetőség nincsen, mert nem jön ki a mandátumok fele. Persze ha 4 párt alakítja meg a kormányt akkor újra lehet számítani a jelenlegi helyzetet.
Összegzés képen: Nem sok kormányzási lehetőség van a pártoknak Madéniában. Ha nem sikerül kiegyezniük, vajon mit lép az alkotmánybíróság és a Köztársasági Elnökség? |
EXKLUZÍV INTERJÚ BALLA PÉTER SZDP ALELNÖKKEL
Tisztelt Balla Péter Alelnök Úr! Köszönjük, hogy elfogadta a legnagyobb gazdasági napilap felkérését egy interjú ereéig.
Én is köszönöm. De Kovács Úr, ha jól tudom, részt vesz az MSZChannel választási műsorában...fél 10-től.
Riporter: Ön az egyik legnagyobb párt képviseletében áll. Mit szól hozzá, hogy megalakult a Republikánus Párt?
Én mint demokrata örülök, hogy új politikai erőt (ennyire kopromisszumkész és felelősen gondolkodó párt) köszönthetetünk. Ez a demokrácia és a modern parlamentarizmus ünnepe.
Riporter: A Republikánus Párt egy jobboldali párt és USA politikát folytat. Valami hozzáfűznivalója esetleg?
Természtesen mi is sok mindent átveszünk Clintonéktól, Royal asszonytól (Franciaország)vagy épp Schröder úrtól. Mi a Szocialista Internacionáléban a Demokrata Párttal közösen dolgozunk, így inkább az amerikai liberálisokat (ami európai értelemben szocdem) favorizálom. De előrebocsátom, hogy én a \"Hillary for President\" kampánycsapatot segítettem tanulmányi úton. Szerintem McCain nyer. Erről szívesen beszélek bármikor.
Riporter: Újságunk ma leközölte a Gazdasági Szemle1-ben, hogy a Republikánusok nemet mondtak, az Unióra és kifejtették álláspontjukat. Nagyon sokan helyeselték érveléseiket. Ön mit szól mindezekhez?
Én is olvastam. Mind a kettőt. A parlamenti választáson \"igennel szavaztam, nem pártutasításra. Hanem azért, mert a hibákat - amik között sok a logikus - közben is, kormányüléseken is ki tudjuk javítani.
Riporter: Mit vár a szövetségüktől, amit a két párt megkötött?
Fejlődést, progressziót, hatékonyságot, reformot, leginkább sikeres négy évet.
Riporter: Eltudna közös kormányzást képzelni a republikánusokkal?
Bármikor. Szerintem nem sokára az RP népszerűsége 10% köré kerül.
Riporter: Amint észrevehette keményen bírálja a Republikánus tömb a DCP-KDP koalíciót. Ez Önöknek kedvez a választásokon. Ön szerint mi lehet a gond, hogy a két jobboldali tömb jelenleg nem egyezik ki?
Radnai elnökasszony kiváló taktikus. Mint egy magát jobboldali-liberálisnak aposztrofált párt elnöke - látva a konzervatív blokk hanyatlását - \"lenyúlta\" a szavazókat középjobbtól szélsőjobbig (ők kapják meg a NIP mandátumait is). A Republikánus Párt egy alternatíva, ami tüske az elnökasszony szemében. És mivel a republikánusok együttműködnek velünk, csak ellenfél lehet. A jobboldali koalíció egyébként nem egy CDU/CSU (egyenrangú fél), mivel a KDP nem erős sehol sem, míg a CDU 1945 óta vezeti a német tartományt, Bajorországot.
Riporter:Melyik jobboldali pártot látná szívesen a parlamentben? És melyik pártot a legkevésbé?
Meghökkentő lesz amit mondok: a NIP-en kívül bármennyit, csak meg legyen a baloldali többség.
Riporter:Mit szól ahhoz, hogy a kommunisták sokkal nagyobb mandátumot szereznek meg a parlamentben, mint azt gondolták volna a pártok(a Tour felmérése szerint)?
Ez a választókon múlik: ha Darkó elnök úr munkája, és a párt választási kampánya sikeres, akkor esélyük van, főleg, hogy közösen indulnak a szocialistákkal.
Riporter:Kovács Zoltán Republikánus Pártelnököt nagyon befutó politikusnak látják a kutatási és előrejelzési intézetek. Ön szerint mi lehet az oka? És egyetért-e a kutatási adatokkal?
Aki a választási marketinget az USA-ban tanulta, annak nagy esélye van. És Kovács Zoltán egy ilyen ember, amit fokoz kompromisszumkézsége.
Riporter: A Republikánus Pártelnök azt nyilatkozta, hogy a következő választásokon bent lesznek a parlamentben. Ön hogyan látja ezt a dolgot?
Szerintem ez teljesen biztos, rövid idő alatt vezető párt lesz.
Köszönjük a riportot és kívánunk sikeres választásokat.
Köszönöm én is.
|
Gazdasági szemle 1.
Lapunk elindította a Gazdasági szemle című kiadását, ami a Politikai Szemle gazdasági változata. A Gazdasági szemle első részében az Unióval foglalkozunk a Republikánus Párt meglátása szerint.
Az Unió ötlete nagyon jó dolog. De sajnos a jelenlegi formában nem elfogatható. A Republikánus Párt jelenleg nemmel szavaz a népszavazáson, ami az Uniót illeti. Hogy minek, azt most részletesen kifejtjük:
A kongresszus 45 főből állna. Ez igen kevés egy olyan szövetséghez, amely kontinentális szintű. Majdnem 100 millió lakosról beszélünk. Interra kontinense három országnak ad otthont. Ha 100 millió lakosról beszélünk, akkor beláthatjuk, hogy 45 fős kongresszus nem elég. Maga a minisztériumok szinte többen vannak. A másik dolog, nem volt ratifikálva, legalábbis pártunkat nem tájékoztatta senki, hogy melyik országnak hány kongresszusi helye van. Terület nagyság szerint, vagy lakosság szerint lesznek a helyek?
Ami pártunkat a legjobban foglalkoztatja, a kongresszus döntéshozatala. Ha a lakosság szerint, vagy ha terület szerint kapják a helyek számát az országok, akkor is Gigantiának meg lesz az 50 százalékos fölénye a kongresszusban. Így az olyan döntések, amihez elég a fele plusz 1 mindig Ők diktálnak. Rengeteg megelőző tárgyalást kell folytatni és olyan módon alakítani az unió létrehozását, hogy mindenkinek megfeleljen. Azt gondolom mindenki belátja, hogy a mandátumokat egyformán elosztani nem lehet és Gigantia soha nem menne bele.
Most következzenek az igen érdekes pontjai az Uniónak:
Politikai segítségnyújtás és támogatás. Gigantia monarchia. Igaz a szélsőjobboldallal, de mégis csak az. Lemonella meg igen érdekes politikai vezetés alatt áll. Országunk meg inkább a kapitalista eszmék fele hajlong. Miben tudunk mi segítséget nyújtani Gigantiát illetően, mikor gazdasági nagyhatalom? Ők meg nem fognak minket támogatni. Teljesen más politikai eszméket vallunk. A pártok támogatást illetőn, ez rendben van, hisz hasonló eszmét valló pártok támogatják és pártolják egymást.
Következzen a gazdasági része:
A cégek egyenrangú vétele. Ezt megvalósítani lehetetlen és butaság. Ha a madéniai cégek korszerűbbek nem lehet egyenrangúnak tekinteni a például egy Lemonellai gyengébb céggel. Madénia elkezdett egy gazdasági fejlődésen haladni, nem szabad visszahúzni. Kereskedelmi utak, ezzel nincsen semmi gond. Uniós támogatás, amit a kongresszus megszavaz. Gigantia magának mindent megszavazna. A két kisebb meg csak nézne. Támogatás kritikus helyzetben. Nos ez nemes és szép gondolat. Ezt az Uniós alapból menne. Ha már az Uniós alaphoz értünk: Ki mennyit fizetne be? Lakosságra leosztva kellene fizetni? GDP szerint? Madéniának van erre jelenleg fedezeti lehetősége? Mielőtt Unióba lépnénk már évekkel előtte az alapot félre kellene tenni és évről évre növelni, még elérnénk a megfelelő szintet. Az Uniós összegek felett hogyan rendelkezne a kongresszus?
Elérkeztünk a katonai kérdésekhez:
Közös fegyverkutatások. Nos ez nevetséges. Az államok SOHA nem adnak ki ilyesfajta információkat egymásnak. Gigantia nagyhatalom, sokkal több pénzt fordít ilyenfajta fejlesztésekre. A másik dolog, mit szólna a világ, ha egy 10 milliós ország, mint Madénia atombombát fejlesztene? A nemzetközi politika ha elolvassa az unió alapító okiratát, hogy közös fegyverkutatás, hát bizony Interra kontinensét megbolygatnák.
Katonai sereg létrehozása: Lehetetlenség. Háború esetén melyik nemzetiségű katonák harcolnának a frontvonalban? Sorsot húzna a kongresszus és ha Madéniára esne a választás? Mit szólna a nemzet?
A másik dolog, hogy számtalan pontot hiányolunk, ami igazán fontos lenne egy Unió létrejöttekor. De ezekről a dolgokról egy másik alkalommal, ha igény lesz rá szívesen nyilatkozunk.
A Republikánus Párt jelenleg elutasítja az Unió megszavazását, de megfelelő tárgyalásokkal és ratifikálásokkal Interra Uniója megalakulhat.
|
|