A házi szakápolás fejlesztését a tárca fontosnak tartja. Jelen pillanatban csak magáncégek foglalkoznak ezzel. A kormány adókedvezménnyel és a tárgyi feltételek biztosításához kedvezményes hitellel járul hozzá ezeknek a cégeknek a működéséhez. Orvosi eszközök, felszerelések, gépkocsik vásárlását támogatjuk nagyon kedvezményes hitellel. Öt helikoptert vásároltak házi szakápolással foglalkozó cégek évi 1%-os hitelre, 15 évre. Ehez adott a tárca támogatást. Szakember tényleg kevés van, nehezen jönnek erre a területre orvosok. Lemonellából és Gigantiából szerződtetet két hospice cég is orvosokat. Tervezzük, hogy speciális kurzust indítunk az egyetemen, kifejezetten házi szakápolók képzésére. Ez a jövő évtől indul be.
Igen tudom, hogy volt népszavazás, és az eredményét is ismerem. De abban nem vagyok biztos, hogy a szavazók a következménnyel is tisztában voltak-e, vagy csak a liberális-konzervatív mesékben hisznek.
Mint a házelnök úrtól, mint a köztársasági elnök úrtól, mint a parlament egészétől kérek 24 órát, hogy válaszoljak a kérdésekre. (Nagyon beteg vagyok, bocsika) Évi
1. A kormány már eddig is lépéseket tett az adminisztrációs terhek csökkentésére, de a jövő évben ez még átfogóbb lesz.
2. Az adórendszert, még Széll úr egykori Párttársa Balla úr dolgozta ki. Kisebb változtatások lesznek rajta de nagyobb átfogó nem. Inkább egyszerűsíteni szeretnénk az adóbevallás lehetőségét.
3. A hazai kos és középvállakozások lehetőségei nem csökkentek, ha figyel Széll úr szinte minden régióban hozatk olyan döntést, ami pont a kis és köépvállakozásokat segíti.
Tisztelt Bartha Péter mi hiszünk az adócsökkentésben és szerintem eddig bevált igaz most recesszió van de ezt is megoldjuk a munkanélküliség staabil szóval komolyabb baj nem lehet.Ami pedig a progresszív gazdaságpolitikát illeti nem ismerem túzottan de azt tudom,hogy a hibáit leginkább Lemonellában lehet megfigyelni.
A másik kérdésre a válasz:
Ami a recesziós kérdését illeti, szerintem a igenis a válság külföldön sokkal nagyobb Lemonella és Gigantia nagy bajban van ezt mutatják a választási beszámolóval közlött adatok is.
Mi folytatjuk eddigi politikánkat, az úgynevezett kis lépések politikáját, ami célravezető s eddig bevált.Legalább is szerintem ha végre vége lenne ennek a válságnak akkor majd nagyobb lépéseket is tennénk.
Interpellációja kicsit zavaros. Hogyan tudna a kormány a kormánnyal tárgyalást folytatni? Másrészt ha az ellenzékre gondol dehogynem folytatunk párbeszédet. Legutóbb pont az ellenzék kérésére írtunk ki népszavazást az alagút felépítéséről, ahol elmondhatták a véleményüket. Ben Mac nagyszerű külpolitikát folytat, hogy Önök nem szólnak hozzá, nem tesznek hozzá semmit az nem a mi hibánk.
Igen elbírja a költségvetés a Csalagúthoz hasonlítható építkezés költségeit. Ha figyelte az előterjesztést megmondtam nem egyszerre fizetjük ki az összeget hanem részletekben. Egyébként népszavazás volt róla, s a madénok többsége jó ötletnek tartja az alagutat.
Hazánkban ismerta hálapénz fogalma, bár a kormányok kivétel nélkül azért dolgoztak, hogy azt eltöröljék. Ellenőrző bizottságok járják a kórházakat hogy csökkentsék a hálapénz szerepét, de teljesen eltörölni lehetetlenség. A mérték változó százalékban nem lehet kifejezni, van mikor az emberek Önszántulból adnak az orvosnak, máskor az orvos kér összeget a születés lefolyásáért, vagy más komplikáltabb orvisi eljárásokért.
Nos! A válasz kérdésére összetett, mivel nem két éve vagyunk az Unió tagjai. A kezdeti időszakban s főként a 2035-2045 közötti időszakban az Uniós támogatások lehetővé tették Madénia számára a gazdaság s a GDP fejlődését, vagyis ekkor Vérvölgyi Jázmin miniszterelnöksége alatt nevezték hazánkat a térség Svájcának. Azóta kisebb-nagyobb megingásokkal ugyan, de az Uniós támogatása hazai GDP növekedését eredményezte, vagy legalább is megakadályozta, hogy olyan mértékű legyen a csökkenés, mint más Uniós országokban.
Bartha Péter interpellációt nyújtott be Marcell King gazdasági és energiaügyi miniszternek, amelynek címe:
Miért gondolja úgy, hogy a neoliberális gazdaságpolitika a hatásos?
Tisztelt Miniszter Úr, Tisztelt Elnök Úr, Tisztelt Ház!
Az Önök kormánya a neoliberális gazdaságpolitikát választotta vezérelvéül, aminek fonákságai régen bebizonyosodtak. A progresszív adópolitikáról mit gondol? Miért támogatják a neoliberalizmust?
Bartha Péter interpellációt nyújtott be Aronba miniszterelnöknek, amelynek címe:
Miért nincsenek nemzeti fundamentumok?
Tisztelt Miniszterelnök Úr, Tisztelt Elnök Úr, Tisztelt Ház!
Ma a kormány nem akar politikai pártokon felülemelkedő célokkal élni: amióta jobboldali kormány van, egyetlenegy javaslatról sem tárgyalt a kormánnyal, mai nemzeti összefogást sürgetne. Semmiről! Sem külpolitikáról, sem gazdasági gondokról, sem egyéb, jelentős ügyekről. Hogy van ez miniszterelnök úr?
Bartha Péter interpellációt nyújtott be Marcell King gazdasági és energiaügyi miniszternek, amelynek címe:
Melyek a kormány lépései, amivel a gazdasági növekedést elérjük?
Tisztelt Miniszter Úr, Tisztelt Elnök Úr, Tisztelt Ház!
Ez sokadik ilyen témájú interpellációm, de ha az ország recesszióban vannak, kénytelen vagyok interpellálni. A világban rég nincs válság miniszter úr, ezt régen el kellene fogadni, és nem rákenni az Önök alkalmatlanságát. Tehát melyek ezek az intézkedéssorozatok?