Az alagút építéséről szeretnék kérdezni. Kérem számoljon be a parlamentnek hogy hogy áll az alagút építése, mennyibe került edddig, mennyi lesz a végösszeg, és mikorra készül el?
Bartha Péter interpellációt nyújtott be Szilágyi Éva oktatási és kulturális miniszternek, amelynek címe:
A felvilágosult egyházpolitika (?)
Tisztelt Miniszter Asszony, Tisztelt Elnök Úr, Tisztelt Ház!
Az egyházkérdés ma aktuálisabb mint valaha. Nemcsak itthon, hanem a világban is. Németországban valószínűleg börtönbe megy egy bíboros holokauszttagadás miatt; a pápa szinte eretnekséggel és a Pokollal járó büntetésként beszél a homoszexuálisokról. És nem a gyereknevelés és a házasság kérdésében, hanem úgy an bloc. Ez Ön szerint elfogadható? Tényleg a Pokolra jutnak a melegek és az abortuszt igénybevevő nők?
Bartha Péter interpellációt nyújtott be Ben Mac külügyminiszternek, amelynek címe:
Biztosítja-e a kormány Tradent státuszát?
Tisztelt Miniszter Úr, Tisztelt Elnök Úr, Tisztelt Ház!
A napokban nagyon sok nyilatkozat elhangzott Gigantia egyesítéséről, amiben önnek nagyon sok energiája van.
Viszont az is igaz, hogy ezzel mind Gigantiában, mind Lemonellában felerősödött a szélsőjobboldali politikai csoportosulások, különböző nézőpontból. Ugyanakkor Derron miniszterelnök, Tradent kormányfője kijelentette, hogy független akar maradni, amit több gigant szélsőséges és kormánypárti politikus is sérelmez.
Úgy hiszem, hogy Madéniának biztosítania kell egy ország szuverenitását.
Bartha Péter interpellációt nyújtott be Marcell King gazdasági és energiaügyi miniszternek, amelynek címe:
Mikor kívánják bevezetni a rettegett egykulcsos jövedelemadót?
Tisztelt Miniszter Úr, Tisztelt Elnök Úr, Tisztelt Ház!
A legutóbbi interpellációmba adott válaszában felvázolta, hogy megszüntetik a progresszív adópolitikát, ami egyet jelent a jövedelem szerinti adózással. Ez pedig a legrosszabb lépés! És hogy bizonyítsam szándékaikat, az ön válaszát idézném: „Ami pedig a progresszív gazdaságpolitikát illeti, nem ismerem túlzottan, de azt tudom, hogy a hibáit leginkább Lemonellában lehet megfigyelni.”. Nos, ez azt jelentheti minden szemfüles számára, hogy a kormány átdolgozza a sikeres jövedelem utáni adózást egy olyan szisztéma szerint, amelyet nem tartanak jó megoldásnak.
Bartha Péter interpellációt nyújtott be Veres Sándor környezetvédelmii és agrárminiszternek, amelynek címe:
A TÉME-rendszer fundamentumainak felszámolása
Tisztelt Miniszter Úr, Tisztelt Elnök Úr, Tisztelt Ház!
A Termelési és Értékesítő Mezőgazdasági Egyesületeket a mai koalíció megpróbálja felszámolni, hogy előnyhöz juttassa a jobboldali bázist jelentő gazdag agrárius rétegeket, akik önálló gazdálkodóként képesek működni. Viszont a szegényparasztság gazdasági helyzete a TÉME-k alatt sokat javult, mostanában pedig megint csökken a szerepük. Miért az a szándéka a agrárkormányzatnak, hogy a gazdag mezőgazdasági réteget még gazdagabbá, míg a közepes keresetűeket pedig miért akarja lezülleszteni?
Ez volt előző interpellációm, azért nyújtom be újra, mert az ebből élőknek nem mindegy.
Széll Endre interpellációt nyújt be Danny T szociális, Igazságügyi és Esélyegyenlőségi Miniszterhez:
T. Miniszter Úr!
Mit tesz a Kormány a nyugdíjasokat és időseket fenyegető megélhetési válság ellen ?
A nyudíjasok összessége, ezen belül az egyedül élők és több betegségben szenvedők napi megélhetését ,fenntartható egészségét és életét a Kormányzat erőszakos megszorító intézkedései súlyosan veszélyeztetik már jelenleg is , méginkább, a következő 5-8 évben. Alapvető kérdésként kerülnek előtérbe : fütsön vagy fázzon? Főzzön vagy rágja a száraz
kenyeret? Világítson vagy csak nappal létezzen? A felírt gyógyszert kiváltsa,vagy koldúljon a kiváltásához ? Miből létezzenek a létminimum körül élő nyugdíjasok és idősek ? A veszélyeztető döntések következményeiért Ön , mint közköteles felelősségű Miniszter, hogyan viseli lelkiismereti terhét és miként vállalja a miniszterségét ?
Széll Endre interpellációt nyújt be Marcell King Gazdasági és Energiaügyi Miniszterhez:
Tisztelt Miniszter Úr!
A világon már évek óta kiemelten preferálják az intézmények és családi ingatlanok energiatakarékossági korszerűsítését, illetve a megújuló energiaforrások használatának támogatását .
Milyen konkrét lépéseket kíván tenni a Kormány az elkövetkezendő években, hogy Madeniában is az energiatakarékosság a kiemelt célok között szerepeljen, és ne csak jelképes, hanem valós költségvetési források álljanak rendelkezésre ?
Széll Endre interpellációt nyújt be Ben Mac Egészségügyi Miniszterhez:
Tisztelt Miniszter Úr!
Az orvosok szerint egy 10-es skálán még a 4-est sem éri el a madén lakosság gyógyszerekkel, betegségekkel, életmóddal kapcsolatos informáltsági szintje, pedig a rendszeres tájékozódásnak kiemelt szerepe van a gyógyulásban és az egészségmeg őrzésben . Az egészségügyi témára való fogékonyságot és igényt vizsgálta egy 2057-es kutatása során, amelyet a madén felnőtt lakosság körében végzett .Az eredmények alapján megállapítható : a 18 éven felüliek egészségügyi tájékozottsági szintje még igen alacsony és a betegségmegelőző attitűd sem a megfelelő. A madén felnőttek 34százaléka ugyanis egyáltalán nem keres sehol egészség témakörben információkat, és 7 százalékazok aránya, akik teljesen közönyösek a téma iránt .
Mit tesz az Egészségügyi Minisztérium annak érdekében, hogy ez a rendkívül lesújtó statisztika javuljon?
Széll Endre interpellációt nyújt be Marcell King Gazdasági és Energiaügyi Miniszterhez:
Tisztelt Miniszter Úr!
„Mit tesz a kormány a megváltozott munkaképességű emberek valódi rehabilitációja
és reintegrációja érdekében?”
A rehabilitációs járadékról szóló törvény át kívánta alakítani a munkaképesség változásának megítélését . Az alapvetően helyesnek mondható tendencia ( a
munkaképesség csökkenés helyett a még a rehabilitáció alapját szolgáló képességek felmérése és fejlesztése) mögött sajnos nem pozitív szakmai és munkaerő piaci elképzelések, hanem elsősorban a rokkantnyugdíjas tömeg leépítésének szándéka húzódik meg . Erre utalnak :
- a fenti, erőtlen és elégtelen és rosszul szervezett rehabilitációs hálózat nem képes megfelelni ennek a többletigénynek;
- a jelen, de főleg várható munkaerő piaci helyzet a legkevésbé sem kínál jó lehetőségeket a megváltozott munkaképességű „rehabilitáltaknak” .
Válasz Bartha Péternek! Az utolsó benyújtott változatot elfogadja a kormány. Remélem ezzel válaszoltam a kérdésre. Nem arról van szó, hogy nem tiszteljük a demokráciát, csak félreértések és nemértések voltak. Most már minden rendben. Köszönöm, hogy megvárt a válasszal. Szilágyi Évi
Széll Endrének válasz! Nem csökkentek az államilag támogatott helyek, hanem mindig igazodik a rendszer a végzős középiskolások számához. Ha pl. egy évben 1O OOO több 12-kes középiskolás van akkor eszerint növekszik a helyek száma, ha ellenben 5OOO kevesebb diák végez, akkor eszerint csökken a helyek száma. A vidéken élő és tanuló hallgató megfelelő támogatásban részesülnek. Azt azonban nem szabad elfelejtenünk, hogy a városok adják hallgatóink majdnem 7O százalékát, ezért tűnhet az az arány irreálisnak. Pedig nem az. Madénia egyre jobban urbanizálódó ország lett és a vidéki tanulók is inkább a városi felsőoktatási intézményekbe jönnek tanulni. Hiányerő kevés helyen lépett fel, ott már dolgoznak rajta az illetékes szervek. Nem kell tartson attól, hogy nem kapnak elegendő támogatást a vidéki hallgatók. Köszönöm, hogy türelmesen megvárt a válasszal. Szilágyi Évi
Örülök, hogy kibújt a szög a zsákból! A kormánypártok kizárják a nemzeti sorskérdésekből az ellenzéket! Ön gúnyolódhat ezen, de például az Önök hibájából bekövetkezett gazdasági válsággal kapcsolatban sem kértek tőlünk egyeztetést, hogy közösen foglalkozzunk vele, de most már PR-fogásként, azért hogy emelkedjen pártja népszerűsége mi nem megyünk el.
A másik: szerintem egy ellenzéknek nem az a feladata, hogy megdicsérjen egy minisztert a nemzeti alapkérdésekben, hanem az, hogy ezekben részt vegyen. Sajnálom, hogy ez Önnek a kormány dicséretét jelenti
Kérdésemre adott válaszát nem tudom elfogadni. Ugyanis hiába csökkentették az adókat, attól csak a bevételek lettek kevesebbek, amit leginkább a deficit állandósulása mutat.
Kérdésemre adott válaszát nem tudom elfogadni. Ugyanis hiába csökkentették az adókat, attól csak a bevételek lettek kevesebbek, amit leginkább a deficit állandósulása mutat.