Széll Endre interpellációt nyújt be dr. Kovács Nimród Szociális, Igazságügyi és Esélyegyenlőségi Miniszterhez Mit tesz a kormány a nyugdíjasok érdekében címmel:
Tisztelt Miniszter Úr !
A nyudíjasok összessége, ezen belül az egyedül él ők és több betegségben szenvedők napi megélhetését , fenntartható egészségét és életét a Kormányzat erőszakos megszorító intézkedései súlyosan veszélyeztetik.
Kérdésként kerülnek előtérbe :
fütsön vagy fázzon?
Főzzön vagy rágja a szárazkenyeret?
Világítson vagy csak nappal létezzen?
A felírt gyógyszert kiváltsa,vagy koldúljon a kiváltásához ?
Miből létezzenek a létminimum körül élő nyugdíjasok és idősek ?
A veszélyeztető döntések következményeiért Ön , mint közköteles felelősségű Miniszter, hogyan viseli lelkiismereti terhét és miként vállalja a miniszterségét ?
A statisztikai adatokra , valamint a szegénység-kutatások tanulmányaira és nem utolsó sorban a közvéleményre, ezúton hívom fel , tisztelettel, a figyelmét !
Széll Endre interpellációt nyújt be Ben Mac Egészségügyi Miniszterhez Eredménytelen a rákmegelöző program cimmel:
Eredménytelennek minősítik a rákellenes civil szervezetek a liberális vezetés indított rákmegelőző és rákszűrő programját . A Rákbetegek Szövetsége szerint a rendszer áttekinthetetlensége a gyógyulás folyamatának esélyegyenlőtlenségét hordozza magában. Emellett elmaradt a források pontos megnevezése is . A program nem tesz említést a betegek gyógyítási lehetőségeiről, és nincsenek kijelölve számukra az úgynevezett betegutak . Vagyis a rákban szenvedők nagyon kevés tájékoztatást kapnak arról, hogy hol kezeltethetik magukat, és milyen gyógyszerek , illetve módszerek állnak rendelkezésre, segítve a gyógyulást .
Ugy vezették be a szervezett szűrőprogramokat, hogy azok finanszírozását nem dolgozták ki.
Mit tesz az Egészségügyi Minisztérium a rendszer jobbítása érdekében ?
Lemonellával való tárgyalások haladnak csak nem éppen a gazdasági helyzetről hanem egy teljesen más témáról(űrutazás).Jelenleg erről szólnak a tárgyalások főleg arról,hogy hol legyen.De elég valószínű,hogy itt.De nem akarok eltérni a tárgytól.Valószínű,hogy nem kérnek tőlünk pénzt,vagyis nem lesz szavazás erről a parlamentben.De ha kérik összesen 3000takára gondultunk de ha lehet kevesebbet,mert most pénzt szeretnénk gyűjteni.A jelenlegi Lemonellai kormánynak vannak ötletei és jól képzett szakemberei.szerintünk ha egy kis szerencséjük van önerőből talpra tudnak állni.
Úgy tudom, folynak tárgyalások arról, hogy a már évek óta a KP szponzorálásával működő 'Madén Szabadirodalmi Ki-mit-tud' tulajdonjogának egy részét és így a szponzorálás egy részét is az ön tárcája veszi át. Igaz ez? Ha igen, jelenleg jhol tartanak az egyeztetések?
Széll Endre interpellációt nyújt be Aronba Miniszterelnökhöz:
Ki is a Miniszterelnök helyettes, a Szociális, Igazságügyi és Esélyegyenlőségi Miniszter és a Oktatási és Ifjusági Miniszter?
A Hivatalos Liberális Sajtóban, úgy jelent meg, hogy Kovács Zoltán. Én úgy tudom Ő már nyugdíjas. Köztársasági Elnök Úr dr. Kovács Nimródot jelentet be ezekre a posztokra.
Miniszterelnök Úr nem ismeri a saját kormányának tagjait? Vagy félrevezette a Köztársasági Elnököt? Netán csak a saját szavazóit?
Igen vannak állami közlekedési vállalatink....a MadAir repülőgép társaság teljesen állami kézben van....a Dabukkai repülőteret viszont egy magán vállalkozás üzemelteti...
A Dabukkai közlekedés magánkézben van...de a szerződés több pontban is leírja hog ennek a cégnek milyen minimális szolgáltatást kell nyújtania...tehát az állam folyamatosan felügyel arra hogy a Dabukkai polgárok magas színvonalú tömegközledést kapjanak.
A távolsági közelkedés, és a vizi közlekedés állami kézben van.
Sajnálattal veszem tudomásul, hogy az Unió nem kíván közvetíteni a felek között. Mindenféle kifogásokat keres. Amikor a Gigant királyság megmentése volt a cél, akkor az Ön pártja Madenia gazdasági helyzetével nem törödve mentőövet dobott Gigantiának
Még pedig arra hivatkozik, hogy csak akkor segít Madenia Lemonellának ha stabil lesz a helyzet.
Érdekes, amikor a zsarnok királyt kellett segíteni Gigantiában az Ön pártja Parlamenti felhatalmazás nélkül "segített". Akkor se volt stabilabb a helyzet.
Van-e jelenleg Madeniában állami tömegközlekedési vállalat, akár a távolsági, akár a helyi járatok tekintetében? Értem jelen kérdést a földi, légi, vizi közlekedésre egyaránt.
A építkezések már javában folynak....A NOB természetesen folyamatosan "rajtunk tartja a szemét", de hivatalos ellenörzést először 2060 nyarára jeleztek.
Igen igénylünk külföldi szakembereket.....A sportlétesítmények terveit egy svájci mérnöki cég készítette, de magát az építkezés már madén cégek végzik majd.
Mikor indulnának az építkezések, és mikor jön felmérni először a helyzetet a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, illetve igényelünk-e külön külföldi tapasztaltabb szakembereket a tervek biztosítása végett, és ha igen ez mennyibe kerülne?
Az Unió aggódva tekint a gigantiai kérdésre. A kvarcföldi állóháborút mihamarabb békés úton szeretné az Unió lezárni. Olyan hangok hallatszanak, hogy a tárgyalások mindkét félnek az érdeke lenne. Fontosnak tartja ezenfelül a gigantiai választás mihamarabbi megtartását.
Ami Lemonellát illeti, a választások utáni helyzet az adott ország belügye. Abba az Unió nem szól bele. Bár kívánatos lenne egy stabil kormány megalakulása, Lemonella nagy gazdasági gondokkal küzd, s az Unió ezen nem tud segíteni egyelőre, hisz mivel egy kormánnyal leülne tárgyalni az már meg is bukott.
Bár nem tartozik szorossan a kérdéséhez, de az Unióban az egyik fő kérdést a bővítés jelentette az elmúlt időszakban. Mint bizonyára értesült róla az új tagok a Salamon-szigetek és Tonga.
Elnézést a késésért, külföldön tartózkodtam. Éppen most jöttem meg Ausztráliából.
A kormány aggodalommal figyeli a szomszéd országokban kialakult helyzetet. Gigantiában és Lemonellában is politikai és gazdasági válság van.
Gigantiában a kvarcföldi viszályt belügynek tekeintjük. Feltétlenül a békés rendezést támogatjuk. Ami a választásokat illeti: a gigant parlament feladata, hogy eldöntse, mikor lesz alkalmas a helyzet a választások kiírására. Gigantia népének érdeke, hogy mielőbb tisztázódjon a politikai helyzet, mert a gazdaság egyensúlyát csak így lehet visszaállítani.
Lemonellában folyamatos kormányválság van. Madénia készen áll a gazdasági segítségre, de csak akkor ha a politikai helyzet stabilizálódik. Most nem egészen világos, hogy kivel tárgyaljunk, mert havonta változnalk a miniszterek.
Reméljük, hogy mindkét országban renedeződnek a viszonyok, és szomszédaink úrrá tudnak lenni a válságon.