Nos ismételni tudom magam energiaügyben Kacy King urat kell megahllgatnunk ő az illetékes miniszter.
Más ami a választási reformot illeti, mivel sem a Köztársasági Elnök sem a DCP nem támogatja úgy érzem átmenetileg vissza kell vonni, s szerencsésebb körülmények közepette újra napirendre tűzni.
Szerintem itt óriási félreértés van, (Mivel földtanos vagyok volt energiatanom 2 félévet). Tudom bíztosra, hogy Madéniának már most alig van energijája. Ezért ezt a problémát nem lehet halaszgatni.
Angila 1987 óta kisérletezik vele. És még nincsenek az eredmények végén. Mi kikkel fogtunk össze? A sajtó hogy nem értesűlt erről. Ma nagyon sokat foglalkoztunk az energiával, oly annyira, hogy megtudtuk, hogy a hidrogénerőmű nagyon környezetkímélő, de nem termel óriási energiamennyiséget. Én nem szeretném országomat lenézni, de elég hihetetlennek hangzik egy hidrogénerőmű. Ezek után meg sem lepődnék, ha héliumerőművel is kisérleteznénk, ami 1OOO szerese elméletben az atomerőműveknek. Igaz azok még tlnleg a kezdetek kezdetén áll. A költéseg meg olyannyira nagyok, hogy nem értem honnan van Dabukkának erre. Egy ilyen erőmű minimum 1 milliárd USA dollár. Szeretnék idézni Önnek: "
Egymilliárd dolláros hidrogén erőművet épít a BP az Edison International-lel karöltve. A Los Angeles melletti projekt 500 megawatt termelésére lesz képes
A merően új eljárásban a hidrogén elégetésével fedezik majd az erőmű energiaellátását. A felhasználandó hidrogént kokszból állítják elő, ennek használatakor általában jelentős mennyiségű szén-dioxid kerül a levegőbe. Az új módszerrel azonban ez a szennyező anyag a rendszerben marad, mivel egy csövön keresztül visszajuttatják egy természetes földalatti gázlelőhelyre. Ezzel a technikával a BP szakemberei szerint serkenteni tudják az olajképződést.
A BP az elkövetkezendő években nyolc milliárd dollárt kíván költeni olyan erőművek kifejlesztésére, melyek nem bocsátanak ki széndioxidot. Emellett még öt-tizenöt darab hasonló hidrogénerőmű építését tervezik, hogy biztosítsák a technológiai fejlődést és lefaragjanak az előállítási költségekből. "
Egy másik információ szerint, eddig Anglia, az USA és Japán kisérletezik ilyesmivel. Mostmár Madénia is? Azt jelenti dollármilliárdosok vagyunk.
Igen, ezért is javaslom, ezt az energia kérdést napoljuk el, míg Kacy King úr megjelenik. akkor elmondhatná honnan hogyant eremtené elő az erőműhöz szükséges pénzt.
Igen természtesen. Mindazonáltal az hogy a világ veztő államai csak kisérleteznek vele nem ok arra hogy mi ne építsük fel. A költségek bőségesen megtérülnek, hisz ha mi felépítjük teghmológiánkat tudásunkat szabadalmaztathatjuk.
Mi azt nagyon jól tudjuk. DE ezért is vázoltuk fel részletesen. És a realitás az, hogy atomerőművön kívűl, nincs mi megoldja az energiaszükségleteket. Maximum a szénerőművek. De azok nagyon szennyezőek. Kacy King elmondta, hogy 1 éven belül elkészül egy hidrogénerőmű. Furcsa, mert a világ vezető államai is csak kisérleteznek vele. És még nincsen programba véve. Hisz ott a foszilizációt veszik alapúl, ami még kisérleti szinten van. Erről mit tud?