Benyújtotta: Red Tom miniszterelnök helyettes (MIÉRT) 2043.-ban
1.§: Külföldi állampolgárnak 1 db lakó és 1 db nyaraló ingatlannál több nem lehet a tulajdonában Madéniában!
2.§: Külföldi állampolgár és a közvetlen családja (házasstárs, élettárs, gyermek, szülő) nem birtokolhat több mint 10 ha madén termőföldet, attól függetlenül, hogy a termőföld miként van hasznosítva!
3.§: A tengerparti részeken a víztől számított 75 méteren belül házat, szállodát és egyéb fix alapú építményt építeni tilos!
1.§.: A fegyveres testületek illetve a hatóságok aktív állománya nyugdíj korhatára 53. év legyen!
2.§.: A fegyveres testületek illetve a hatóságok aktív állománya számára az előnyugdíj korhatára: 50. év!
3.§.: A fegyveres testületek illetve a hatóságok irodai állománya nyugdíj korhatára 55. év legyen!
4.§.: A fegyveres testületek illetve a hatóságok irodai állományának az előnyugdíj korhatára: 52. év!
5.§.: A fegyveres testületek illetve a hatóságok nyugalmazott állománya, ha munkát vállal akkor az őt megillető előnyugdíj 10%-át kaphassa csak meg a munkabére mellé!
6.§.: Ha bármilyen nyugállományú madén állampolgárt feketemunkán érnek, akkor annak a nyugdíjasnak 10 éven keresztül szüneteltessék a nyugdíjának és egyéb járandóságainak a kifizetését!
1.§: Madenicum-ot külföldön gyártani csak a szakminisztérium engedélyével lehet és akkor is csak úgy, hogy Madéniában is megmarad a termék előállítása!
2.§: Madén földrajzi névekhez köthető Madenicumokat Madéniában is csak az adott tájegységben, földrjazi körzetben lehet előállítani!
Bármelyik első osztályú (profi liga) csapatsport sorozatban csak az a csapat kaphat indulási licenszet, amelyik feltudja mutatni előre a 3 éves működéshez szükséges pénzügyi terveket, illetve az elmúlt 3 évben nem volt tartozása játékosai és munkatársai felé!
Minden mezőgazdasági haszon növényből megfelelő mennyiségű és génállományú mag (DNS) és minden haszonállat fajta szaporításra hasznosítható DNS-ének korszerű és szakszerű eltárolása az utókor számára. Így ha bármilyen katasztrófa történne bármelyik faj újra szaporítható!
Bartha Péter, Victor Rosta és Petya Szergejevics (RK) határozattervezet
T/2052 1. számú javaslata a földrengés utáni helyzetről
Ebben a három képviselő azt kezdeményezi, hogy a Parlament fogadjon el egy elvi nyilatkozatot a kárt szenvedtek megsegítéséről:
„A parlamenti képviselők megdöbbenéssel vettek tudomást a földrengés bekövetkeztéről, annak kárairól. Ez a nemzeti katasztrófa áldozatai megérdemlik, hogy ez a téma ne legyen a nai politikai csatározások része, és jogosan várja el a különböző állami szervektől (köztük a Parlament tagjaitól) a mihamarabbi megoldást.”
2055. január 1-jét követően az egyéni vállalkozás, bt, kft alapítás, létesítés, változás-bejelentési, a szünetelés, illetve megszüntetés bejelentési ügyek kizárólag elektronikus úton - erre szolgáló elektronikus űrlapok igénybevételével - az Ügyfélkapun keresztül kezdeményezhetőek.
Évi 800 Taka meg nem haladó termőföld eladásból származó évi jövedelem esetében a jövedelem adómentes, ha a magánszemély éves összes jövedelme a 6300 Takát nem haladja meg, és a termőföldet megvásárló vállalja, hogy 5 évig hasznosítja, vagy azt az őt alkalmazó mezőgazdasági társas vállalkozásnak legalább 10 évre bérbe adja;
Jövedelemkorlát nélkül - de a továbbhasznosítási feltétel teljesítése mellett - adómentes az átruházásból származó jövedelem, ha a családi gazdálkodó vásárlása részaránytulajdon megszüntetését is eredményezi;
A vételár szintén jövedelemhatár nélkül adómentes, ha a magánszemély a termőföldet regisztrációs számmal rendelkező állattenyésztést folytató olyan magánszemélynek adja el, akinek az általa használt földterülete nem éri el a külön jogszabály szerint számított mértéket (a mérték eléréséig) feltéve, hogy a vevő magánszemély a termőföldet legalább 5 évig az állattartó telep takarmánytermelése céljából használja, vagy azt az őt alkalmazó mezőgazdasági társas vállalkozásnak az állattenyésztés takarmánybiztosítása érdekében legalább 10 évre bérbe adja.
A családi gazdálkodó vevőnek közjegyző vagy ügyvéd előtt kell nyilatkozatot tennie a továbbhasznosítási kötelezettség vállalásáról. A valótlan tartalmú nyilatkozat miatt keletkező adóhiányt és jogkövetkezményeit az adóhatóság a vevő terhére állapítja meg.
Adózási szempontból a családi gazdálkodó mezőgazdasági őstermelő, 13000 Taka bevételhatárig mezőgazdasági kistermelő.
5.§: Illetékkedvezmény, illetékmentesség
Milyen illetékkedvezményei vannak a családi gazdálkodónak?
Termőföld tulajdonjogának, és a hozzá kapcsolódó vagyoni értékű jogának megszerzésekor a családi gazdálkodó 1/4-ed illetéket fizet. Aki családi gazdálkodó hozzátartozójának a föld használatát átengedi, annak nem kell illetéket fizetnie.
Mikor illeti a családi gazdálkodót illetékmentesség?
Ha az MVH-nál regisztrált termelő, ha földjét legalább 5 évig nem idegeníti el, azon vagyoni értékű jogot nem alapít, és egyéni vállalkozóként vagy mezőgazdasági őstermelőként a termőföldet mezőgazdasági célra hasznosítja.
Hogyan illeti meg az illetékkedvezmény?
A kiszabott illetékről szóló fizetési meghagyás jogerősítéséig jelzi regisztrált voltát, és vállalásait az illetékhivatal felé.
1.§: A családi gazdaság létrehozása, nyilvántartásba vétele
Családi gazdaságnak minősül a legfeljebb 300 hektár nagyságú termőföld (ideértve a mező-, erdőgazdasági művelés alatt álló belterületi földet is) tulajdonával, illetőleg haszonbérletével, használatával rendelkező gazdálkodó család valamennyi termőföldje, az ahhoz tartozó leltárban megjelölt ingatlan és ingó vagyontárgyak (épület, építmény, mezőgazdasági berendezés, felszerelés, gép, állatállomány, készlet stb.) hasznosításával, legalább egy családtag teljes foglalkoztatásán és a többi családtag közreműködésén alapuló gazdálkodási forma.
A családi gazdálkodó az a családi gazdaságot a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (a továbbiakban: MgSzH) területi szervének nyilvántartásába bejegyeztető személy, aki
a családi gazdaság vezetőjeként annak tevékenységi körében jogokat szerezhet és kötelezettségeket vállalhat,
élethivatásszerűen mezőgazdasági, illetve mezőgazdasági és kiegészítő tevékenységet folytat,
mezőgazdasági vagy erdészeti szakirányú képzettséggel rendelkezik vagy ennek hiányában igazolja, hogy legalább 3 éve folytatja a mezőgazdasági, illetve mezőgazdasági és kiegészítő tevékenységét és ebből árbevétele származott,
legalább 3 év óta a bejelentett állandó lakhelye a családi gazdaság központjaként megjelölt településen van.
Az MgSzH területi szerve a családi gazdaságot akkor veszi nyilvántartásba, ha a családi gazdálkodó
a kitöltött kérelemhez nyilatkozatot csatol arról, hogy élethivatásszerűen kívánja végezni a mezőgazdasági és kiegészítő tevékenységet,
bemutatja a szakirányú, legalább középfokú képzettségét igazoló okiratot,
az okirat hiánya esetén a legalább 3 éven át folytatott mezőgazdasági termelő tevékenységet igazoló őstermelői, egyéni vállalkozó igazolvány és az adóbevallás másolatát csatolja,
nyilatkozik arról, hogy lakóhelye legalább három éve a családi gazdaság központjaként megjelölt településen van,
nyilatkozik arról, hogy a gazdálkodó család tagjai vagyoni, elszámolási viszonyukat szerződésben szabályozták,
rendelkezik őstermelői vagy egyéni vállalkozói igazolvánnyal, és
nyilatkozik arról, hogy a szerződést kötő családtagok által a családi gazdaság rendelkezésére bocsátott termőföldterületekre vonatkozó bejelentett adatok megegyeznek a nevükre szóló földhasználati lapokon szereplő adatokkal.
A családi gazdaság nyilvántartásba vételéről az MgSzH területi szerve határozatot hoz. Az MgSzH területi szerve a nyilvántartásba vételről hozott határozat egy példányát megküldi a családi gazdasághoz tartozó ingatlanok fekvése szerint illetékes földhivatalnak (a továbbiakban: földhivatal). A földhivatal a családi gazdálkodó földhasználati lapjára a családi gazdasághoz tartozó termőföldterületekre vonatkozó földhasználatot "családi gazdasági földhasználat" megjelöléssel jegyzi be.
Az MgSzH területi szerve a családi gazdaságról folyamatos sorszámmal ellátott külön nyilvántartást vezet. A nyilvántartásba vétel alapjául szolgáló adatokban történt változást a családi gazdálkodó 15 napon belül köteles bejelenteni és igazolni a nyilvántartást vezető MgSzH területi szervénél.
Mikor minősül családi gazdálkodó tevékenység élethivatásszerűen végzett tevékenységnek?
Ha az abból származó nettó árbevétel/bevétel, illetve jövedelem a tevékenységet végző összes nettó árbevételében/bevételében, illetve jövedelmében legalább az 50 százalékos arányt eléri.
2.§: A családi gazdaság nyilvántartásból való törlése
Ha, nem állnak fenn a nyilvántartásba vétel feltételei (kivéve a három éves helyben lakásra vonatkozó feltételt),
ha a gazdálkodó család tagjainak tulajdonában, használatában lévő földterület nagysága meghaladja a 300 hektárt,
ha a gazdálkodó család tagja meghal, és a túlélő családtagok nem jelentik be, hogy a családi gazdálkodást folytatni kívánják,
ha a családi gazdálkodó az állami támogatás igénybevételéhez a támogatás nyújtása szempontjából lényeges körülmény tekintetében valótlan adatot szolgáltat,
nem tett eleget azon feltételnek, miszerint élethivatásszerűen mezőgazdasági és mezőgazdasági kiegészítő tevékenységet végez.
3.§: A támogatás általános feltételei
Milyen támogatást kaphat az, aki családi gazdálkodó?
A földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter által meghirdetett támogatásokat ( tipikusan kevés van specifikusan az ő részekre meghirdetve) ,
termőföld-, telephely vásárláshoz, korszerűsítéshez kapcsolódó külön jogszabály szerinti hitel utáni kamattámogatás,
a gazdahitelről és a mezőgazdasági termelők kibontakozási hitelkonstrukciójáról szóló 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelet szerinti támogatást .
Milyen kedvezményekben részesülhet a gazdálkodó család tagja?
a családi gazdaság keretein kívül folytatott tevékenységük tekintetében az általános agrártámogatási rendszerben meghirdetett támogatások igénybevételére.
4.§: Adókedvezmények
Évi 800 Taka meg nem haladó termőföld eladásból származó évi jövedelem esetében a jövedelem adómentes, ha a magánszemély éves összes jövedelme a 6300 Takát nem haladja meg, és a termőföldet megvásárló vállalja, hogy 5 évig hasznosítja, vagy azt az őt alkalmazó mezőgazdasági társas vállalkozásnak legalább 10 évre bérbe adja;
Jövedelemkorlát nélkül - de a továbbhasznosítási feltétel teljesítése mellett - adómentes az átruházásból származó jövedelem, ha a családi gazdálkodó vásárlása részaránytulajdon megszüntetését is eredményezi;
A vételár szintén jövedelemhatár nélkül adómentes, ha a magánszemély a termőföldet regisztrációs számmal rendelkező állattenyésztést folytató olyan magánszemélynek adja el, akinek az általa használt földterülete nem éri el a külön jogszabály szerint számított mértéket (a mérték eléréséig) feltév
1.§: Színezékek, édesítőszerek, stabilizátorok és ízfokozók egyáltalán nem alkalmazhatók. Emellett a biotermékekben csak abban az esetben engedélyezett az élelmiszer-adalékanyagok használata, ha az adott termék ezen anyagok nélkül nem állítható elő, és nem tartósítható.
2.§: Az alábbiakban felsorolt adalékanyagok használata engedélyezett bioélelmiszerek esetében is. A pont (•) azokat az anyagokat jelöli, amelyek az ökológiai gazdálkodók szervezeteinek ajánlásai alapján is alkalmazhatók:
E 170 Kálcium-karbonát (•)
E 270 Tejsav (•)
E 290 Szén-dioxid (•)
E 296 Almasav (•)
E 300 Aszkorbinsav (•)
E 306 Tokoferoltartalmú természetes kivonatok
E 322 Lecitin (•)
E 330 Citromsav (•)
E 333 Kalcium-citrátok (•)
E 334 Borkősav (•)
E 335 Nátrium-tartarátok (•)
E 336 Kálium-tartarátok (•)
E 341 i) Monokálcium-foszfát
E 400 Alginsav
E 401 Nátrium-alginát
E 402 Kálium-alginát
E 406 Agar-agar (•)
E 407 Karragén
E 410 Szentjánoskenyérmag-liszt (•)
E 412 Guármagliszt (•)
E 413 Tragantmézga
E 414 Gumiarábikum
E 415 Xantán
E 416 Karayagumi
E 422 Glicerin
E 440 i) Pektin (•)
E 500 Nátrium-karbonátok (•)
E 501 Kálium-karbonátok (•)
E 503 Ammónium-karbonátok (•)
E 504 Magnézium-karbonátok (•)
E 516 Kalcium-szulfát
E 524 Nátrium-hidroxid (•)
E 551 Szilícium-dioxid
E 938 Argon
E 941 Nitrogén (•)
E 948 Oxigén (•)
3.§: Ezek a hús valamint a bor esetében a következő adalékanyagok alkalmazását engedélyezettek:
• Hús: E 325, 326, 327 (nátrium-, kálium- és kalciumlaktát)
• Bor, méhsör, mézbor: E 220 (kén-dioxid)
4.§: A bioélelmiszerek feldolgozásánál segédanyagként a következő anyagok is engedélyezettek: E 513 (kénsav), E 553b (talkum), E 558 (bentonit), E 901 (fehér és sárga méhviasz), E 903 (karnauba viasz). Mint a technológiai segédanyagokat általában, ezeket sem kell feltüntetni a csomagoláson, ennek ellenére egyes esetekben néhány biotermelő ezeket az anyagokat is megjelöli a címkén.
Közalkalmazottak, honvédségi, belügyi alkalmazottak, bírák, ügyészek, igazságügyi alkalmazottak részére nyújtott lakáskölcsönök. Állami alkalmazottak lakáskölcsöneihez kapcsolódó állami kezesség vállalása.
Jogosult személyek feltételei:
a.) Határozatlan időre létesített munkaügyi jogviszony
b.) Legalább 3 éves közalkalmazotti jogviszony
c.) Felmentési vagy lemondási idejét nem tölti
d.) Nem folyik ellene fegyelmi eljárás vagy
e.) Nem áll büntetőeljárás alatt
f.) Korábban igényelt kezességvállalással biztosított hitelrészt a nyújtó hitelintézetnek kiegyenlítette, illetve az igénylővel közös háztartásban élő házas vagy élettárs - az igénylés időpontjában - állami kezességvállalással biztosított lakáscélú kölcsön törlesztésére nem kötelezett.
Az a)-d) pontban foglalt feltételek teljesülését, valamint a kezességvállalás alapjául szolgáló jogviszony fennállását a munkáltatói jogkör gyakorlója igazolja.
Az e)-f) pontokban foglalt feltételek teljesüléséről az igénylő nyilatkozik a kölcsönt nyújtó hitelintézetnek.
Kedvezményezett cél: új lakás felépítése, új és használt lakás vásárlása.
Igénybe vehető kölcsönök típusai:
Kiegészítő kamattámogatott lakáshitel
Jelzáloglevél kamattámogatott lakáshitel
A hitelcél megvalósítására igénybevett állami kamattámogatott lakáshitelek egyéb hitelkonstrukcióval nem kombinálhatók!
A hitelek futamideje
Terméktípustól függően minimum 1, 5, illetve 6 év, maximum 35 év, amelyből kamattámogatás a hitel futamidejének első 20 évében jár. A futamidő elején választható türelmi idő is, mely 3-tól 5 évig terjedhet. Türelmi idő igénylése esetén (amely magában foglalja az esetleges rendelkezésre tartási időt is) a minimális futamidő nem lehet kevesebb, mint 20 év.
Állami kezességgel biztosított lakáskölcsön akkor igényelhető, ha:
Lakásvásárlás esetén az eladó a jelzáloghitel adósának, adóstársának nem - a Ptk. 685. § b) pontja szerinti - közeli hozzátartozója és nem élettársa. Ez alól kivétel a közös tulajdon megszüntetése, ide nem értve a házasság, illetve az élettársi kapcsolat fennállása alatt a házastársak, illetve élettársak között fennálló közös tulajdon megszüntetését.
Lakás építése, vásárlása esetén az adósnak, adóstársnak, ezek házastársának, élettársának és szülői felügyelete alatt álló kiskorú gyermekeinek, valamint az együttköltöző családtagjainak írásban tett nyilatkozata alapján a 12/2001 Korm. rendelet szerinti jelzáloglevél kamattámogatott, illetőleg kiegészítő kamattámogatott, valamint a korábban hatályban volt jogszabályok alapján államilag támogatott lakásépítési, -vásárlási, -bővítési célú fennálló kölcsönük (a továbbiakban együtt: államilag támogatott kölcsön) nincs, illetve, ha a fenti pontban szereplő személyeknek államilag támogatott kölcsönük van, és együttes nyilatkozatukban vállalják, hogy azt a korábbi kölcsönt folyósító hitelintézetnek az új kölcsönszerződés aláírását követő 360 napon belül visszafizetik.
Maximális felvehető hitelösszeg
A nyújtható kölcsön összege (a banki kölcsönrész és az állami kezességgel fedezett kölcsön összege) nem haladhatja meg a Bank által a hitelcél ingatlanra megállapított hitelbiztosítéki érték 100%-át, illetve a 12/2001 Kormány rendeletben az adott termékkonstrukcióra vonatkozó maximális hitelnagyságot.
Új lakás vásárlása, építése esetén: 23.292 Taka
Használt lakás vásárlása esetén: 7.764 Taka
Adósminősítés
Az igénylőnek a kölcsönt nyújtó hitelintézet belső szabályai szerint - saját, illetve adóstársa jövedelmi helyzetét is figyelembe véve - a kölcsön teljes összegére (tehát az állami kezességgel biztosított és a kezességgel nem biztosított banki kölcsönre) vonatkozóan hitelképesnek kell lennie. Tehát az igényelt konstrukció csak jövedelem alapon nyújtható.
Állami kezességvállalás:
Az állam a mindenkori költségvetési törvényben foglaltak terhére készfizető kezességet vállal a közalkalmazott, bíró, ügyész, igazságügyi alkalmazott által a lakás építéséhez, vásárlásához hitelintézettől igényelt - a lakáscélú állami támogatásokról szóló jogszabály szerint kamattámogatott - kölcsön összegének a hitel fedezetéül szolgáló, hitelcél szerinti lakásingatlan hitelbiztosítéki értékének 60%-át meghaladó részére legfeljebb e hitelbiztosítéki érték 100%-ig.
Kezességvállalási díj, és annak megfizetése:
Amennyiben az állami alkalmazotti jogviszony megszűnik a még fennálló kezesség után a központi költségvetés javára - a hitelintézet útján - egyszeri kezességvállalási díjat kell fizetnie. A kezességvállalási díj mértéke a kezességgel biztosított kötelezettség összegének 2%-a.
• Az Unió egy gazdasági-politikai és katonai szövetség
• Az IU legfelsőbb törvényhozó és határozatalkotó szerve az Parlament. Tagjait minden ország állampolgára választja 5 évre, minden ötödik év november első vasárnapján. A képviselők lehetnek függetlenek, illetve politikai értékek szerint alapíthatnak frakciót is. A Parlament elnökét a mindenkori legnagyobb frakció adja. Minden ország méretétől függően kap mandátumot. 45 képviselő Gigantiából, 35 képviselő Madéniából, 25 Lemonellából és 15 képviselő Tradentből. Székhelye Gevela (Madénia)
• Az IU vezetője az Elnök, aki vezeti az uniós végrehajtó szervezetet, az Uniós Elnökséget. A Parlament választja az Elnököt, 5 évre, de csak két ciklusra.
- Kifelé az Uniót az Uniós elnökség képviseli, amely a minden évben más-más tagország kormánya látja el.
• A különböző szakpolitikai kérdéseket a mindenkori szakminiszterek vitatják meg a tagokból. Ez a szervezet a Miniszteri Konvent. Döntést nem hozhat, csak ajánlatot hozhat. Üléseit Hardexben (Gigantia) folytatja havi rendszerességgel.
• A legfontosabb döntéshozó szerv, amelynek döntése minden egyéb hivatalra vonatkozik, a Kormányfők Tanácsa. Itt szavaznak az alapvető irányokról, tagfelvételről. Csak a 75%-os támogatás, ami elfogadható.
• Az országok egyezsége szerint Gigantia 600 millió taka értékben a többiek 350 millió takával járulnak hozzá az első évben az Únióhoz, majd országunk ezt követően minden évben 150 millióval. Az első támogatások már rögtön a második Únióban eltöltött évben esedékesek. A lehívható összeg felső határa éves szinten 780 millió taka különféle fejlesztésekre.
• Az IU központja politikai központja Natari (Madénia), elügyi és kereskedelmi központja: Hardex (Gigantia)
- Az Unióban egységes vám és adó szabályok vannak ezek érvényesek kifelé, befelé pedig vámmentes a szervezet! A kifelé érvényes vámszabályokra és a benn használatos adószabályokra a jelenlegi Madén adó és vám szabályok az érvényesek!
- Az Interrai Unió létre hoz egy közös belügyi egységet, amelynek a tagjai mindenféle korlátozás nélkül tevékenykedhet az Unió határain belül! Ez a szervezet az Uniós Belügyi bizottságnak lenne alá rendelve!
- Az Unióhoz való csatlakozást minden leendő tagállamnak kétkörben kell eldöntenie! 1. kör: A saját parlament 2/3-os döntése. 2. kör: népszavazás ahol 25%-os részvételi arány mellett minimum 50%+1 igen szavazatnak kell lennie!
- Minden további csatlakozó tagország után a uniós parlament felülvizsgálja ezt a szerződést és módosíthatja ezt!"
1.§: Madéniában 2056. Január 1.-től a nyugdíjkorhatár 60 év!
2.§: A nyugdíjkorhatár egységes és ugyanaz a hölgyeknél és az uraknál is!
3.§: 57. betöltött életév után ellehet menni előnyugdíjba, ha meg van a ledolgozott 40 munkaév!
4.§: Az előnyugdíj a nyugdíj 75%-a!
5.§: A nyugdíj szerinti munka évekbe számítson bele a szakmunkásképző, a technikum, felsőoktatási intézmény nappali tagozata és a honvédség (sorállomány, nemzeti gárda) keretein belül eltöltött időszak is!
1.§: A madenicum különleges, egyedi, jellegzetes, csak Madéniára jellemző dolog, amely lehet egy madén mű, madén termék, őshonos állatok, kulturális tényezők, de a jelzőt esetenként alkalmazzák társadalmi vagy közéleti jelenségekre is.
2. §: A madenicumok csoportjai
Élelmiszerek,
Gyógyhatású madenicumok,
Madén népmesék,
Néprajzi madenicumok,
Zenei madenicumon,
Kézművesség,
Múzeumok,
Tájegységek
3.§: A madenicum néjegy alatt védettséget szerzett termékek csak Madéniában állíthatóak elő, illetve a megfelelő jogdíjak és szabályok szerint használhatóak fel máshol!