Témaindító hozzászólás
|
2009.06.01. 08:54 - |
Parlamenti felszólalások, viták |
[541-522] [521-502] [501-482] [481-462] [461-442] [441-422] [421-402] [401-382] [381-362] [361-342] [341-322] [321-302] [301-282] [281-262] [261-242] [241-222] [221-202] [201-182] [181-162] [161-142] [141-122] [121-102] [101-82] [81-62] [61-42] [41-22] [21-2] [1-1]
Tisztelt Elnök Úr!
Kérem az általunk benyújtott törvényjavaslatot tegye fel szavazásra.
Elkerülendő a vitás eseteket, a javaslat időben lett benyújtva és még ebben a ciklusban megszavazható!
A Parlament még nem feloszlatható még interpellálási lehetőség is adott!!!
Fleto Fletonovics
SZMP |
Arno Berthus napirend előtti felszólalása
Tisztelt Ház!
Azért szólalok fel, hogy kifejezésre juttassam a kormánynak továbbra is fontos az Interra Unióhoz való csatlakozás kérdése. Sajnálom, hogy az Alkotmánybíróság megvétózta a népszavazásról szóló törvényt, ugyanis ha az a törvény életbe lépett volna ma már az Unió tagjai lennénk, hisz az összes választásra jogosult közel 39%-a az Unióra való belépésre szavazott és csak alig több mint 10%-a ellenezte azt. Semmi sincs azonban veszve. A tradenti kormánnyal közösen szeretnénk népszerűsíteni mindkét országban az Interra Uniót jobban felszeretnénk hívni a polgárok figyelmét arra mit nyerhetnek a csatlakozással. Tulajdonképpen a csatlakozás támogatása megvan, hisz Madéniában négyszer annyian támogatják a csatlakozást mint amennyien ellenzik, viszont arról még inkább fel kell hívni az emberek figyelmét hogy ez egy fontos kérdés s el kell menniük a következő népszavazáson szavazni akár támogatják a csatlakozást akár nem. Hogy az ország lakosságát minderről tájékoztassuk közös felelősségünk Így felkérem valamennyi párt képviselőjét az elkövetkező népszavazáson buzdítsa szavazásra a polgárokat. Hisz az Unió kérdése nem kormány vagy ellenzék kérdése. Az Unió közös ügyünk!
Köszönöm figyelmüket!
|
Tisztelt Andor!
Úgy akar valaminek az elnöke lenni hogy azt felvásárolja?....Ez elég szokatlan módszer.Ha írányítani szeretné a madén légitársaságot akkor pályázza meg az vezetői széket és ha sikerrel jár megteheti....De hogy csak emiatt megvenni....Ez nonszensz.
Remélem ezt Ön is belátja és eláll ettől a képtelen tervétől.
És ahogy Ön mondta az MLSZ az államé így sportminiszterként nekem is van beleszólásom az ügybe és nem fogom jóváhagyni az üzletet.
Emelett kérem az elkövetkező napokban küldje el nekem a Madén Labdarúgó Szövetség pénzügyi beszálomóját.Az utóbbi 5 évre lennék kiváncsi.
Köszönettel
Danny T. |
Andor Házelnök felszólalása.
T.Ház!
Idejét éreztem hogy felszólaljak. Interpállációkat olvasgatva arra szeretnék magyarázatot adni hogy miért szeretné az MLSZ megvenni a Madeni Air-t.
A légiközlekedés élég alul van a világ légitársaságaival szemben. És öszinte legyek 2010 óta semmit nem hallotunk róla. És szivűgyem a repülés éveket tanulmányoztam a polgári repülést. Az MLSZ az államé ha megveszi a MLSZ attól még az államé marad. Csak így jogom lenne fejleszteni. De mivel (egyenlőre) semmi közöm nincs hozzá nem tudok semmit tenni. Madenia Air repülőgép parkja nem túl nagy és az uticélok se megfelelőek. Amit tennék: Az egy kontineses taktika kialakításával kezdenénk. Ez Európa lenne. Minden nagy órszágot érintve. Airbusokkal oldanám meg a fuvarozást A 320 mivel azok élérnek Eu-ig. Gyorsan kel cselekedni mert a szállodák hamarosan felépülnek és nem lesz mivel hazánkba hozni az embereket. Az MLSZ költségvetésébe nyugodtan belefér.
Andor
MRP
|
(elnézést lehet nem itt kéne szavaznom, de most itt szavazok.Legalábbis úgy tudom itt kell szavazni.)
A Családi pótlék "kiterjesztésére" a szavazatom:Igen |
Arno Berthus kancelláriaminiszter felszólalása
Tisztelt Ház!
Sajnos, mint bizonyára értesültek róla az Interra Unióhoz való csatlakozásról szóló népszavazás érvénytelen volt, mivel csak 49%-a a szavazóknak jelent meg a szavazáson. Javaslatot nyújtottam be a Parlamentnek, melynek értelmében, ha azt elfogadja a Tisztelt Ház, a jövőben a népszavazás érvényességéhez nem kell a szavazásra jogosultak felének plusz egy szavazónak leadni a voksát. Elegendő, hogy az egyik opció megszerezze a leadott érvényes szavazatok felét plusz egy szavazatot, feltéve hogy az adott opcióra leadott szavazatok száma meghaladja az összes választásra jogosultak számának 25%-át.
Ha ezt a javaslatot a Parlament elfogadja a kormány 2023-ban újra kezdeményezi a népszavazás kiírását.
Köszönöm figyelmüket!
|
Tisztelt Whitmore Úr!
Ez a verzió már elnyerte a teszésemet.
Véleményem szerint van rá komoly esély, hogy életbe léphessen.
Köszönöm az új javaslatát.
Fodor Döme |
Tisztelt Döme úr.
Elfogadna egy olyan tervezetet ami olcsóbb lenne?Igaz nem lenne ilyen léptékű de a Longruti repülőtér miatt ki lehetne hagyni a légierő fejlesztését és az anyahajókat is.Ez olcsóbbá tenné a dolgokat.Valamint az M4A1 és az MP5-ös kicsit drágább lenne.Így így nézne ki az átalakított költségvetés valamint sikerült az Olaszoknál és a Németeknél egy kicsit kisebb árakat felhozni az aknavetők számá is csökkentettem illetve a flotta nagyságát is:
Madén hadsereg modernizálása levegőben,földön és vizen.
Földön:
Gyalogság:
Javaslom,hogy minden katonát lássunk el M4A1-os gépfegyverrel vagyMP5 géppisztllyal.AZ SMK1102-es típusjelzésű Madén nehézgépfegyver(50-es kaliber) is legyen minden 20. gyalogoskatonánál.RPG-vel vagy páncélököllel minden 100. legyen felfegyverezve.Illetve minden ezrednek legyen egy külön tüzérségi százada ami 12aknavetőből állna.Minden gyalogoskatonánál legyen 4robbanó 1villanó és 1füstgránát.
Harckocsik/harcjárművek/teherautók:
400db új M2A3 Abrams 2ezredbe osztva (2017-es és állítólag a legjobb harckocsi)500db új Dardo MK4-es capatszállító(3fős személyzet+7fő)(2015-ös)1ezredbe oszva mint motorizált gyalogság(mindegyiken van rakétavető).2000db új Mercedes Benz teherautó(22fő+1soför és 1 irányító)
Levegő:
Helikopterek:
20csapatszállító helikopter,10harci helikopter.
Víz
8romboló (nagy mérető messzire hordó lövegek átlagonál kétszer erősebb páncél nagy telsesítményű motorok rakéták légvédelmi nehézgéppuskák és 12rakéta)6könnyű és 4nehéz cirkáló.(erősített páncél erősebb motorok és messzire hordó de átlagos erejű tüzérség 15a könnyű 20 a nehéz cirklón.3nehézcsatahajó(átlagosnál 3szor erősebb páncél,brutális erejű lövegek amik messzebbre lőnek,nagyon nagy teljesítményű ágyúk rakétavédelmi rendszer 35rakéta és 3torpedóvető)6atomtengeralattjáró(átlagosnál gyorsabbak,páncéljuk valmivel vastagabbak az átlagosnál és mélyebre tudnak merülni 500m-el mint a Gigantiai flotta legjobbja)
A célom nem az volt,hogy ha Gigantia megtámad akkor védekezni tudjunk hanem felállítottam egy etalont mivel ők a legerősebbek Interrán belül.A pénz összeg:
Föld: 138mT 2évbe tellene az átfegyverzés
Levegő: 20mT 1évbe tellene az átfegyverzés
Víz:187mT 3évbe tellene az átfegyverzés
Gí már megfelel vagy inkább dobjuk a kukába a javaslatot.Ha megfelel szeretném ha ön nyújtaná be elvégre ön a Honvédelmi miniszter. |
Tisztelt Whitmore Úr!
Furcsán nézne ki, ha előbb belépünk az Únióba, ahol Gigantiával katonai szerződést is fogunk kötni, majd létrehoznánk egy olyan hadsereget, amelynek az a célja, hogyha Gigantia megtámadna bennünket, akkor érdemben ellen tudjunk állni.
Ezért, már csak az összege miatt is a tervezetét egyenlőre nem támogatom.
Amikor még Ön nem volt miniszter, az első kormányzásom idején építettünk egy katonai repülőteret Longruttól néhány kilóméterre, amelyet több Nyugat-Európai és Észak-Amerikai ország többek között, az USA, Franciaország és Nagy-Britanna is használ, mivel korábban ezeknek az országoknak nem volt katonai bázisuk ebben a térségben. Ezért ma Madéniában nem csak a madén katonaság teszi ki az összes katonai elemet az országban, hanem állandó nagy létszámú katonai erővel jelen van több szövetséges ország is, és éppen ezért nem létkérdés most a katonaság modernizálása. Ezzel nem azt mondom, hogy nincs rá az országunknak szüksége, csak azt, hogy most ez nem létkérdés.
Fodor Döme, SZO
Miniszterelnök |
A parlamenti helyek eloszlásában igazat adok Önnek Whitmore Úr, ezért arra kérem a köztársasági Elnök Urat, hogy Whitmore Úr kiegészítésével írja ki a népszavazást.
Fodor Döme |
Reagálás Karl Whitmore javaslatára:
Tisztelt Whitmore úr!
Ugyan én az oktatási és kultúrális tárcát vezetem, de a forradalom előtt a MFSZ-nél (Madén Felszabadító Szervezet) voltam fegyverkereskedő. Javaslom a M16 helyett M4A1-et, az SMG helyett pedig MP5-tel szereljük fel a katonákat. Az M16 lassan már elavult fegyver, de az M4 mind közelharci, mind távolabbi lövésekre használható. Az MP5-et pedig, a mai napig, több rendőrségi alakulat használja.
Nagy Lajos |
Szeretném ha a Honvédelmi miniszterünk jóváhagyná ezt a javaslatot és kimehet törvényjavaslatnak kiváncsian várom a véleményét:
Madén hadsereg modernizálása levegőben,földön és vizen.
Földön:
Gyalogság:
Javaslom,hogy minden katonát lássunk el M16-os gépfegyverrel vagy SMG géppisztllyal.AZ SMK1102-es típusjelzésű Madén nehézgépfegyver(50-es kaliber) is legyen minden 20. gyalogoskatonánál.RPG-vel vagy páncélököllel minden 100. legyen felfegyverezve.Illetve minden ezrednek legyen egy külön tüzérségi százada ami 16aknavetőből állna.Minden gyalogoskatonánál legyen 4robbanó 1villanó és 1füstgránát.
Harckocsik/harcjárművek/teherautók:
400db új M2A3 Abrams 2ezredbe osztva (2017-es és állítólag a legjobb harckocsi)500db új Dardo MK4-es capatszállító(3fős személyzet+7fő)(2015-ös)1ezredbe oszva mint motorizált gyalogság(mindegyiken van rakétavető).2000db új Mercedes Benz teherautó(22fő+1soför és 1 irányító)
Levegő:
Vadászgépek/bombázók/felderítők/szállító:
30db új F22 Raptor 20db új F24 Fierbird vadászgép,(ezek a legmodernebbek)valamint 3db lopakodó bombázó és 20stratégiai bombázó,12robotrepülőgép(felderítő),30normál szállító(100fő vagy 1-2tank)és 5óriás szállító(500fő vagy 5tank)
Helikopterek:
30csapatszállító helikopter,20harci helikopter.
Víz
10romboló (nagy mérető messzire hordó lövegek átlagonál kétszer erősebb páncél nagy telsesítményű motorok rakéták légvédelmi nehézgéppuskák és 12rakéta)8könnyű és 5nehéz cirkáló.(erősített páncél erősebb motorok és messzire hordó de átlagos erejű tüzérség 15a könnyű 20 a nehéz cirklón.3nehézcsatahajó(átlagosnál 3szor erősebb páncél,brutális erejű lövegek amik messzebbre lőnek,nagyon nagy teljesítményű ágyúk rakétavédelmi rendszer 35rakéta és 3torpedóvető)10atomtengeralattjáró(átlagosnál gyorsabbak,páncéljuk valmivel vastagabbak az átlagosnál és mélyebre tudnak merülni 500m-el mint a Gigantiai flotta legjobbja)2anyahajó egyenként 2bombázó és 18vadászgéppel valamint 3-3helikopterrel és 1-1robotrepülővel.(mindenben átlag felettiek)
Ezzel együtt eladunk ugyan akkora mennyiség(ha van)de elavult tipushoz tartozó fegyvereket harcjárműveket stb.Így ennyibe kerülnének:
Föld:123millió Taka 2évbe tellene az átfegyverzés
Levegő:200millió taka 3évbe tellene az átfegyverzés
Víz:338millió taka 4évbe tellene az átfegyverzés
Ezért a pénzért Madenia kapna egy olyan szárazföldi haderőt ami létszámban nem de minőségben felveszi a versenyt Gigantiával.A légierőnk így is harmad akkora lesz de az amerikai vadászgépeknek hála egyenrangú.A tengeren Gigantiának így is ötszörös lenne a túlereje de a mi flottánk gyorsabb,jobban vdett,meesszebb tud lőni erősebb lövedéket és ha jó a parancsnoka legyőzheti a Gigantiai flottát ha kell. |
Határozottan tiltakzom!Nem megfelelőek a feltételek ugyanis túl előnyös helyzetbe hozzák Gigantiát ha nem bólintanak rá valamire az nem is fog megtörténni!javaslom a Mandátumok ilyetépként való átalakítását:
85mandátum Gigantiának,45mandátum Madeniának,40Mandátum Lemonellának és 30mandátumTradentnek.Így Gigantiának nem lenne esélye mindent megvétózni.Amíg ez nem történik meg határozottan tiltakozok és ha így akarják népszavazásra bocsátani ahogy most van kampányt és tüntetéseket is hajlandó vagyok ez ellen szervezni. |
Arno Berthus felszólalása
Tisztelt Ház!
Valóban igaza van Buron képviselő úrnak, a 200 millió taka nem kevés, amit évente be kell fizetni, de mint a miniszterelnök úr kifejtette, ez lényegesen jobb csatlakozási szerződés, mint amelyet Balla úr nyújtott a Parlament elé. A második évtől már számíthatunk uniós pénzekre s a második évtől már pluszban leszünk az uniós pénzeket illetően. Ezenfelül ezen szerződésben sikerült tisztázni az uniós Parlament létszámát. Sikerült megakadályozni, hogy Gigantia egymaga döntést hozhasson kérdésekben, ugyanis a 200 főnyi Parlametben csak 100 képviselője van Gigantiának. Tehát a lakosság számát tekintve alulreprezentált, de e szerződésnek pont az volt az egyik fő célja, hogy megakadályozza Gigantia esetleges hegemóniára való törekvését az unión belül. Ez így nem csak számunkra hanem Tradent és Lemonella számára is elfogadható.
Arno Berthus kancelláriaminiszter.
|
Csak annyit tudok mondani:Lesz ami lesz.
Viszont köszönöm válaszát.Továbra is várom ellenzéki képviselőtársaim reakciójat.
Buron Gergely
MMP |
Tisztelt Buron Úr!
Örülök, hogy érdemben reagált a felvetésemre.
Megértem a szándékát, és osztom is azt, de mégis úgy vélem, hogy nagyon nagy haladás ez a terv, ahhoz a tervhez képest, amelyet Balla Úr terjesztett be. Ott ugyanis három évig nem hívhattunk volna le támogatást, és a szerződésben nem volt benne, hogy három év után mennyit vehetünk majd fel.
Szerintem a mi tervezetünk életképes lenne. Ha csak belegondolunk abba, hogy az Únióhoz való csatlakozást követően, két év múlva már, a profit 180 millió taka lesz, és ezt követően minden évben 580 millió taka tiszta bevételt könyvelhetünk majd el az államháztartásban, amelyeket persze fejlesztésekre, és pályázatokra kell költenünk.
Én úgy vélem ez a szerződés előnyös hazánkra nézve.
Fodor Döme, Miniszterelnök |
Kedves Miniszter Elnök úr Kedves Tisztelt ház!
A javaslatát és módosításait nagyrészt elfogadom, de az évi 200 millió takát soknak tartom.Fizessen többet Gigantia.Úgy is olyan gazdagok és nagyok.Ha már az irányító szervek döntő többsége náluk van akkor fizessenek is ők sokkal többet.
Várom képviselőtársaim reakcióját az Interrai Unióról és azután intézkedek.
Köszönöm a figyelmüket! |
Tisztelt Ház!
Az ellenzékhez szeretnék szólni most, ugyanis az Interrai Únióhoz való csatlakozásunkat újratárgyaljuk, hiszen számunkra is fontos a csatlakozás, de a mi feltételeink sokkal kedvezőbbek lennének, mint amilyenek azok voltak a Balla miniszterelnök Úr által benyújtottéhoz.
Az elképzelésünk a következő:
- Az Unió egy gazdasági-politikai és katonai szövetség
- Az IU legfelsőbb törvényhozó és határozatalkotó szerve az Parlament. Tagjait minden ország állampolgára választja 5 évre, minden ötödik év november első vasárnapján. A képviselők lehetnek függetlenek, illetve politikai értékek szerint alapíthatnak frakciót is. A Parlament elnökét a mindenkori legnagyobb frakció adja. Minden ország méretétől függően kap mandátumot. 100 képviselő Gigantiából, 40 képviselő Madéniából, 35 Lemonellából és 25 képviselő Tradentből. Székhelye Nassa (Gigantia)
- Az IU vezetője az Elnök, aki vezeti az uniós végrehajtó szervezetet, az Uniós Elnökséget. A Parlament választja az Elnököt, 5 évre, de csak két ciklusra.
- A különböző szakpolitikai kérdéseket a mindenkori szakminiszterek vitatják meg a tagokból. Ez a szervezet a Miniszteri Konvent. Döntést nem hozhat, csak ajánlatot hozhat. Üléseit Borgában folytatja havi rendszerességgel.
- A legfontosabb döntéshozó szerv, amelynek döntése minden egyéb hivatalra vonatkozik, a Kormányfők Tanácsa. Itt szavaznak az alapvető irányokról, tagfelvételről. Csak a 75%-os támogatás, ami elfogadható.
- Az országok egyezsége szerint Gigantia 800 millió taka értékben a többiek 400 millió takával járulnak hozzá az első évben az Únióhoz, majd országunk ezt követően minden évben 200 millióval. Az első támogatások már rögtön a második Únióban eltöltött évben esedékesek. A lehívható összeg felső határa éves szinten 780 millió taka különféle fejlesztésekre.
- Az IU központja Hardex városa.
Kérem az ellenzéki képviselőket, hogy véleményezzék a javaslatot, és ha van módosító javaslatuk, akkor nyújtsák be. Előre is köszönöm.
Fodor Döme, SZO
|
Én, Fodor Döme, ünnepélyesen esküszöm, hogy hű maradok Madénia alkotmányának előírásaihoz, a Madén Köztársaság törvényeihez, legjobb tudásom szerint megvédem azokat. Elsődleges kötelességemként fogom szem előtt tartani a haza javát és polgárainak jólétét. Isten engem úgy segéljen. |
Arno Berthus Napirend Előtti felszólalása
Tisztelt Ház!
Megkésve, de a kormány végre tájékoztatja a közvéleményt az Uniós tárgyalások eredményeiről: Hogy azok nem a legjobbak azt maga a miniszterelnök is elismeri, érdekes mód a felelőséget megpróbálja az ellenzékre hárítani mondván az ellenzéki képviselők nem segítették a tárgyalásokban. Ugyanakkor egyetlenegy meghívást nem kaptunk a kormány részéről arra, hogy csatlakozzunk a tárgyalásokhoz, mindössze három hónappal az aláírás előtt jutott eszébe a miniszterelnöknek megemlíteni, hogy valami készül…
Aztán azt sikeresen el is felejtette, hogy népszavazást is kéne kiírni, erre csak az ellenzéki képviselők döbbentették rá a miniszterelnököt. Aztán most persze sürgős, mindent hirtelen gyorsan, hisz ennek a kormányzatnak mindössze fél éve maradt.
Érdekes helyzet állna elő amennyiben a népszavazáson a polgárok elutasítanák a csatlakozást. Ebben az esetben Madénia hála a Bala-kormányzat felelőtlen tevékenységének óriási pofont kapna hisz érvényét vesztené a csatlakozás.
Ebből is látszik a bal-közép kormányzatnak az ország tekintélye nem számít.
A tájékoztatás amit a kormány adott még így sem teljes. Ki van emelve 5 évre választják a Unió Parlamentjeinek tagjait minden november első vasárnapján. Ez sem világos, ha 5 évre választanak képviselőt, akkor miért választanak minden novemberben? És melyik évben lesz az első választás? Már 2020 novemberében? S az a megfogalmazás sem pontos hogy minden ország méretétől függően kap mandátumot. Most mégis mennyi a konkrét szám?
Ezért fontos, hogy a választásokat követően olyan kormánya legyen Madéniának, melynek tagjai az ország sorsát a szívükön viselik.
Köszönöm a figyelmüket!
|
|