Madéniában mint bárhol a világon vannak italbárok és egyéb bárok, viszont vannak úgynevezett sztriptíz bárok is, ahol a nők (esetenként férfiak)levetkőznek és illegetik-billegetik magukat a nézők előtt. Az ilyen "műsorok" után nagyon sokszor van, hogy egyes emberek fizetnek nekik a nemi kapcsolatért. Ezt akarná megszüntetni a törvény.
A rendőrség fölkutatná az ilyen bárokat és bezárná őket valamint a tulajdonost 1-3 évig terjedő börtönbüntetésre itélhetnék. (A börtönbüntetés ideje attól függ mennyi ideje üzemel a bár, valamint hány nőt "foglalkoztat"). A törvény büntetné az ilyen bárok létezését is értelemszerűen. Az ott foglalkoztatott személyeknek pedig munkát adnának a hatóságok. Ezzel pár ezer embernek tudnánk munkahelyet biztosítani.
Maurer Andor (SZO) közlekedési miniszter közlekedési törvénycsomagja
-A KRESZ átalakítása hogy biztonságosabb legyen Madenia közútjai.
-A 65évnél idősebb emberek fél évenkénti átvizsgálása reflexüket, felmérési idejüket, és STB.
-A gyorshalytási birságok átalakítása és megszigorítása. Városban 40-nél lasabban szabad csak menni autó pályán 100 csak. Gyorsforgalmi uton 80-nal. Az utanok a minimumot is tartani kell vagyis a maximum felét.
-A műszaki vizsga nélküli autósok szigorú büntetése.
-Rendszám nélküli autósok büntetése.
-Vezetési engedélyhez szükséges életkor a 20 év.
-A 40évnél idősebb autók rendszeres átvizsgálása félévenként.
Törvényjavaslat a a kormánytagok gazdasági szerepvállalásairól
Benyújtotta: dr Halász S. (MDP)
A mindenkori Madén kormány tagjai ne tölthessenek be gazdasági társaságokban vezető tisztségeket, ne lehessenek tagjai igazgatótanácsoknak, felügyelő bizottságoknak.
A Kormány törvényjavaslata a patikarendszer átalakításáról Benyújtotta: Balla Péter miniszterelnök (RK)
Madéniában 2010-ben indult az egészségügyi biztosítók reformja, ez az egészségügyi reform második szakaszában, átalakítjuk a patikarendszert is.
Ebben a Kormány azt kezdeményezi: a) az önkormányzatnak joga van azt az épületet, amit a hatóságok elfogadnak, eladhatja, illetve bérbe adhatja jogi illetve természetes személynek b) a patikatulajdonos nem köteles gyógyszerészeti vagy orvosi végzettséggel rendelkezni, ugyanakkor a patikában köteles fentebb említett végzettségű személyt munkaviszonnyal foglalkoztatni. A kikötés annyi: rendelkezzen megfelelő tőkével c) annyi patika működhet egy településen, amennyit engedélyez egy település és a megfelelő szakmai hivatal, nincs korlát.
Azok a nem vényköteles gyógyszerek, amelyekről a szakfelügyelet megállapítja, hogy nem csak megfelelően elzárt helyen kell tartani, azt akármelyik boltban lehessen forgalmazni, akivel a gyártó megegyezik.
Törvényjavaslat a Madéniában élő nemzeti és nyelvi kisebbségek országgyűlési képviseletéről Benyújtotta: dr Halász Sándor Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Miniszter (MDP)
Madéniában a gigantiai, a lemonellai, a görög, a német, az új- zélandi, a polinéziai, a pápuai és a zsidó közösségnek az a része, amely önmagát a legteljesebb önkéntesség alapján nemzeti-etnikai kisebbségnek vallja ezért, az Országgyűlésben egy képviselővel kell rendelkezzenek.
A kisebbségek képviselője az Országgyűlés alakuló ülését követően hatvan napon belül jelölő bizottság tesz javaslatot. A jelölőbizottságot a kormánypártok képviselői és a köztársasági elnök alkotja. Ha az Országgyűlés a jelöltet nem választja meg, a jelölő bizottság legkésőbb tizenöt napon belül új javaslatot tesz. Az e törvény alapján megválasztott országgyűlési képviselő jogállása azonos a többi képviselőével, csak feladatkörébe a kisebbségek védelme is hozzátartozik. Ha az e törvény alapján megválasztott képviselő megbízatása az Országgyűlés működésének befejezése előtt szűnik meg, helyére új képviselőt kell választani.
Törvényjavaslat a 2/3-os törvényekről. Benyújtja: D W Mcload (DSZP)
Az Országgyűlésnek 2/3-as törvénnyel meg kell határoznia a többi 2/3-os körbe tartozó törvények listáját, legkésőbb a következő válaszást követő 1 éven belül.
Oktatási miniszteri javaslat a költségcsökkentésről. Benyújtja: Franitsek Darko, CF.
„Költséghatékonysági célzattal javaslom, vonjuk meg az állami többségű általános- és középiskolákban a könyvtámogatást azon családok gyermekeitől, akiknek évi összjövedelme több, mint 750 taka. Előleges számítások szerint ez az összeg 25%-ban fedezi egy másik tárcaterv, az állami könyvkiadóvállalat kezdeti költségeit.”