A Pragmatista Frakció nyerte a 2042-es választást Lemonellában. A kormánypártok közül a PF és a DP erősödött, míg az EEE kissé gyengült. Az Agrárszövetség belső ellentétei miatt jelentősen visszaesett, és ki is maradt a kormánykoalícióból. A LASZ csak harmadik lett.
Nem hozott meglepetést a Tradenti választás 2041-ben. A jobboldali pártok népszerűsége az egekben, legalább is ami a hazafiakat illeti. Ma igencsak divat Tradentben Gigantia ellenes jelszavakat hangoztatni. A békülékenyebb pártoknak ilyen körülmények között esélyük sincs…
Eredmények:
Tradenti Hazafiak 57,2% 114 mandátum
Balközép Koalíció 23,4% 47 mandátum
Nemzeti Egységpárt 10,2% 20 mandátum
Tradenti Liberális Demokrata Párt 9,2% 19 mandátum
A Kormányt a Tradenti Hazafiak és a Nemzeti Egységpárt alkotják.
Helyén maradt az országot háborúba vivő kormány Gigantiában!
Sokáig úgy nézett ki, hogy nem lesz megtarva a parlamenti választás Gigantiában. Az ország hatalmas veszteségeket szenvedett a NATO csapásai miatt. A tradenti kaland totális kudarccal végződött, és az ország nemzetközi tekintélye a mélypontra süllyedt. A gazdaság is csődközelbe jutott, de az összeomlás végül nem következett be. Kiderült, hogy Gigantia hatalmas tartalékokkal rendelkezik, és a háború miatt fizetendő kártérítések ellenére a nyár végére egy stabilizációs folyamat indult el. Az újjépítések nagy iramban folynak, és a gazdaság úgy tűnik talpra tud állni. Ennek ellenére még a kormánypártokat is meglepte, amikor a szeptemberi közvéleménykutatások a kormánypártok fölényét jelezték. Hiába, a nacionalizmus nagy erő! A Nemzeti Szövetség azonnal váltott, és nem halogatta tovább a választást.
A GMP hatalmas nyomás alatt volt, mivel végig teljes erővel ellenezte a katonai akciót Tradentben. Vezetőit hazafiatlan viselkedéssel, sőt árulással vádolták. Kiszivárgott, hogy a pártot betiltás fenyegeti. Ezért a marxista párt vezetői úgy döntöttek, hogy egyesülnek a radikálisokkal. A Radikális Szövetséget már nem merték megakadályozni hogy induljon a választáson. Az RSZ meg is nyerte a választást, de a kormánypártok koalíciója elérte a többséget. Köszönhető volt ez annak is, hogy a BSZ nem volt hajlandó belépni az ellenzéki szövetségbe, és végül be sem jutott a parlamentbe. A gigant törvények szerint a BSZ-re adott szavazatokat arányosan szétosztották a parlamentbe jutott pártok között, és ez a jobboldalnak kedvezett.
Gigantia: 400.000 katona, 6500 db harckocsi, 3000 db löveg, 425 db harci és szállító helikopter, 4000 db légvédelmi löveg, 63 db harci hajó, 630 db harci repülőgép
2039. április 8.:08:30 a NATO páncélosai Görögvölgy és Hardex határán járnak
11:35 Tradent teljes felszabadulása
17:00 A NATO tűzszünetet hirdet
50.000 gigant katona dezertál Lemonellába
2039. április 9.:40.000 gigant katona és 35.000 gigant polgári lakosság menekül Madéniába. A Madén állam beengedi a menekülteket!
2039. április 10.: 12:00 A lemonellai Moltonban a NATO és Gigantia alá írja a békeszerződést! – Madénia 5.000.000 Taka kártérítést kap a határsértés és a lelőtt gépek okozta károk fedezetére.
2039. április 5.: 02:00 A NATO elfoglalja a Tradexi kikötőt!
03:00 A NATO elfoglalja a Tradexi repülőteret!
08:00 A gigant csapatok kiszorulnak Tradexből!
14:00 5 db gigant repülő megsérti Madénia légterét Permond térségében. 2 repülőt Madén vadászok lőnek le 2 db-ot a madén légelhárítás míg a maradék egy gépet angol vadász kötelék lő le.
14:10 Madénia hivatalos felháborodását fejezi ki Gigantia felé. Gigantia flegmán elutasítja a felháborodást!
16:55 Rakétatámadás éri Hardexben az Észak-Koreai nagykövetséget. A NATO bocsánatot kér, de felfüggesztik a hadműveleteket.
18:00 A NATO nyilvánosságra hozza, hogy Gigantiának Észak-Korea fegyvert szállított. Észak-Korea elfogadja a bocsánatkérést.
2039. április 3.: 20:58 Tradenti szabadságharcosok átszöknek a tradenti-gigant határon és Görögvölgyben, a Helenoszpontosz melletti radar állomást felrobbantják!
Válaszként a gigantok rögtön ítélő bíróságon elítélik a tradenti belügyminisztert 3 tradenti honvéd tábornokot és a rendőr parancsnokot, mint terrorista vezéreket és ki is végzik őket!
2039. április 4.: 00:00 lejár a NATO által szabott utolsó határidő!
02:15 Két NATO tengeralattjáró emelkedik fel a Nagyság szigeteknél és a NATO roham alakulatai fél óra alatt elfoglalják a szigeteket és biztosítják a repteret és a kikötőket NATO támaszpontnak!
A Honvédelmi Minisztérium, és személyesen Red Tom miniszter úr a rendelkezésemre bocsátotta a XXI. század egyik legvéresebb háborújának részletes kronológiáját.
Elérkezett a december, és Gigantia semmi nyomát nem mutatta, hogy ki akarna vonulni Tradentből. A gigant vezetés haladékot kért az ENSZ-től, arra hívatkozva, hogy még nem sikerült megtörnie a hegyekben gerillaháborút folytató „terroristák” ellenállását. És valóban, a tradenti hegyvidéken fel-fellángolnak a harcok. Párezer elszánt tradenti úgy döntött, hogy nem vár az ENSZ vagy a NATO segítségére, és a lakosság támogatásával partizánháborúba kezdett a megszállók ellen.
Az ENSZ nem adta meg Gigantiának a haladékot, és azonnali kivonulásra szólított fel. A NATO január közepén Tradent partjaihoz irányította hadihajóit, és szárazföldi csapatokat vont össze a madén-gigant és a lemon-gigant határon.
A gigant vezetés figyelmeztette Madéniát és Lemonellát, hogy ha területükről NATO csapatok nyomulnak be Gigantiába, akkor ez hadiállapotot jelent az említett az említett országokkal, annak minden következményével.
Most, jan. közepén itt tartunk, a helyzet robbanásig feszült. Gigantia teljes készültségbe helyezte haderejét, és kijelentette: ha a NATO háborút akar, állnak elébe!
Lemon választás 2038. szept. 26.
A hagyományokkal szakítva ősszel tartották a választást Lemonellában. A kampányra rányomta a bélyegét a szomszéd ország megszállása. A belpolitika és a gazdaság helyzete helyett inkább a gigant veszély volt a téma. Ismét a LASZ nyert, ennek ellenére új koalíció alakult. A PF nyitott a mérsékelt jobboldal felé, és bevették az Agrárszövetséget. A LASZ ellenzékbe vonult. Meglepetés, hogy az EEE belement a centrista koalícióba. A háttérben nem annyira politikai, inkább személyes okok állnak.
1. Lemon Alternatív Szövetség (LASZ) 20,7% 62 mandátum 2. Pragmatista Frakció (PF) 19,5% 59 m.
3. Előítéletek Elleni Egyesület (EEE) 19,1% 57 m. 4. Lemon Nemzeti Egység (LNE) 12,1% 36 m. 5. Demokrata Párt (DP) 10,2% 31 m.
6. Agrárszövetség (ASZ) 10,0% 30 m. 7. Jobboldali Unió (JU) 8,4% 25 m.
2038. júl. 15-én Gigantia miniszterelnöke és az ENSZ főtitkára aláírt egy egyezményt, melynek értelmében Gigantia kötelezi magát, hogy dec. 1-ig kivonul Tradentből. Az egyezmény szerint a Gigantia által magának követelt felső-tradenti területeken népszavazás dönt a hovatartozásról.
Az ENSZ elérte a NATO vezérkaránál, hogy a katonai szövetség egyelőre lemond a beavatkozásról.
Gigantiában győzelemként ünnepelték az egyezményt, míg a Lemonellában tartózkodó tradenti vezetők elítélték az egyezményt.
A tradenti miniszterelnök egyenesen szégyenletesnek nevezte az ENSZ szereplését. Különösen azt fájlalják, hogy az egyezségbe nem vonták be Tradent képviselőit.
„ Az ENSZ nyíltan lepaktált Gigantiával, és a hazánkról a fejünk felett döntöttek. Meggondoljuk az ENSZ-ből való kilépést!”-nyilatkozta a Tradenti Hazafiak elnöke.
Lemonella óvatosabban, de szintén bírálta az egyezményt.
Rendkívül elszomorít, hogy Gigantia semmibe vette a helyzet békés tárgyalásos úton való megoldására tett erőfeszítésünket! Csatlakozunk Lemonella felhívásához, s mi is követeljük a gigant csapatok azonnali kivonását Tradentből.
Gigantia kihasználva hadseregének túlerejét megszállta a független Tradentet. Nem először történik ez Interra történelmében. Amiket Gigantia állít, abból egy szó sem igaz. Működött néhány forradalmi csoport a hegyekben, de nem Tradent területén, hanem Gigantiában. Tradent soha nem támogatta a terrorizmust. Gigantia valódi célja, hogy Tradentet végleg az országához csatolja.
Követeljük a gigant csapatok azonnali kivonulását Tradentből!
Kérjük az ENSZ és a NATO segítségét, valamint a madén kormány támogatását!
Ha eltűrjük Tradent megszállását, a következő áldozat Lemonella lesz, azután pedig Madénia következik.
Gigantia fájdalmas lépésekre kényszerült. Miután kimerítettük a diplomáciai lehetőségeket, nem maradt más, mint a katonai megoldás. Tradentet többször figyelmeztettük, hogy hagyja abba Gigantia ellenes politikáját. Tradent kormánya támogatta a hegyekben szervezkedő lázadókat, sőt pénzelte a terroristákat, akik a gigant kormány és a gigant nép elleni terrorcselekményekre készültek.
Békés tárgyalásokon szerettük volna elérni, hogy Tradent átadja azokat az ősi gigant területeket, ahol a lakosság mindig is a Gigantiához való visszacsatolást kérte. Erre a tradenti kormány nem volt hajlandó.
A gigant hadsereg mindaddig Tradentben marad, amíg a terrorista bázisokat fel nem számoljuk, és el nem érjük, hogy Gigantiát ne fenyegesse veszély.
Felszólítjuk Lemonellát és Madéniát, hogy ne avatkozzon be a konfliktusba. Gigantia képes megvédeni magát és gigant érdekeket egész Interrán.
Tegnap hajnalban Gigantia általános légi-szárazföldi és tengeri támadást hajtott végre Tradent ellen. Gigantia légiereje csapásokat mért Tradent katonai és polgári repülőtereire, és ezzel párhuzamosan hadihajói lőni kezdték a kikötőket. Gigant szárazföldi egységek tüzérségi előkészítés után mélyen benyomultak Tradent északi részére.
Tradent hadserege ellenállt, de az ellenfél túlereje gyorsan érvényesült. Ma délben Tradent honvédelmi minisztere bejelentette a kapitulációt. A közlemény szerint a polgári lakosság védelmében hozták a döntést. Az esti órákra a gigant hadsereg ellenőrzése alá vonta a tradenti repülőtereket és katonai bázisokat. A harcoknak több ezer katonai és polgári áldozata van. A hegyekben még szórványosan harcok folynak, mert nem minden tradenti egység engedelmeskedett a kapitulációs felhívásnak.
Az ENSZ és a NATO felszólította Gigantiát, hogy azonnal vonuljon ki az országból. A NATO egyelőre közvetlenül nem avatkozott be.
Gigantia jelentős csapatösszevonásokat hajtott végre a tradenti határán. Tradent szintén mozgósított, behívták a tartalékosakat.
A két ország között leállt a forgalom, a határon jelentős katonai erők állnak egymással szemben. Gigant repülőgépek folyamatosan berepülnek a tradenti légtérbe.
Gigantia egy sor követelést tartalmazó ultimátumat adott át Tradent kormányának. Többek között két felső-tradenti várost is magának követel. Tradent az Interra Unió, az ENSZ és a NATO segítségét kéri.
Tradentben a nacionalista, jobboldali pártok nyerték a választást, ami feszültté tette az ország viszonyát Gigantiával. Tradentből több gigant céget kitiltottak, és vizumkényszert léptettek életbe Gigantia ellen, arra hivatkozva, hogy a "nagy szomszéd" lépten-nyomon be akar avatkozni Tradent belügyeibe(amiben van is igazság). Gigantiában a nacionalisták egyre hangosabban követelik Tradent megleckéztetését. A kormányzó Nemzeti Szövetség teret enged a Tradent ellenes hangulatnak, sőt maga is tesz fenyegető hangú nyilatkozatokat.
Tradentben a 2037-es választásokat a Hazafiak nyerték meg. Egyedül is kormányt alakíthattak, volna, azonban, mivel, az együttműködésük, a Nemzeti Egységpárttal sikeres volt a koalíciót fenntartották. Érdekesség, hogy úgy a demokraták, mint a liberálisok nem érték el az 5%-os parlamenti küszöböt. Így a mandátumok visszaosztása után a két jobboldali pártnak 136 mandátuma lett a 200 főnyi Parlamentben, azaz megvan a kétharmados többségük, mindez arra késztette az Új Tradentet, s a két kiesett pártot, hogy egy egységes pártot hozzanak létre, Tradenti Liberális Demokrata Párt néven. Kérdés lesz az új párt szereplése a négy év múlva következő választásokon, az mindenesetre biztosnak tűnik, az ellenzék tanult a mostani megosztottság okozta hibákból, s még egyszer nem akarja mandátumokhoz juttatni a jobboldalt.
A 2036-os gigant választás a centrum gyengülését hozta. Győzött a szélsőjobb gyűjtőpártja, a Nemzeti Szövetség, de jól szerepeltek a radikális baloldali pártok is, az RP és a GMP. A nagy vesztes a DCU, amely szavazóinak csaknem felét elvesztette. A mérsékelt baloldali párt, a BSZ lassan felőrlődik a radikálisok és a centrum között. Maradt az eddigi koalíció, össz-vissz egy fős(!) többséggel , de a kormányban az NSZ dominanciája érvényesül. Politikai elemzők veszélyes tendenciának tartják a polarizálódást, különösen most, amikor a gazdaság válságba került.