Témaindító hozzászólás
|
2008.11.15. 16:37 - |
Antigon régió hivatalos adatai |
[56-37] [36-17] [16-1]
1924-ben Anna főhercegnőt
1931-ben kiegyezik a Köztáraság a katolikus egyházzal és alkotmányos monarchiára váltanak Antigon és Natari régió egy részén. Majd 1947-ben úgymond alkotmányos hercegségre váltanak, mely csak Antigon területére korlátozódik. 1951-ben végleg kikerül az államformából a hercegi ház, de Antigon vidéke megtartja a hercegi család alkotmányos jellegét, majd ez Antigon város közigazgatására lecsökken és napjainkban is tart. Formailag Antigon város és azon belül Rodion szigete alkotmányos főhercegségi tartományi székhely, melyet a Fintaburg hercegi család vezetésében áll. A Sagora Székesegyházban továbbra is a bíboros kinevezi és megáldja a főherceget, ami napjainkban formalitás, de létezik.
1948-ban Makka főherceget
1951-ben Dávid herceget (innentől csak Antigon város területeire vonatkozik)
1967-ben Parma főherceget
1988-ban Ludvig főherceget
2OO2-ben Nándor főherceget
2O27-ben Carla főhercegnőt |
167O-től 1766-ig nem hercegségek, hanem helytartókat neveznek ki, mert a Goldmedar hercegi ház kihal Madénia területén.
1766-ban Lemonellából hazatér a Goldmedar hercegi ház egyik ága, a Fintaburgok és ekkor I. Gabriel főherceget nevezik ki.
1812-ben II. Gabriel főherceget
1817-ben I. Tímea főhercegnőt
1856-ban I. Nehama főherceget
1865-ben II. Tímea főhercegnőt
1879-ben Artúr főherceget
1888-ban Michael főherceget
191O-ben Madéniában kikiáltották a köztársaságot, de Antigon régióban a katolikus egyház továbbra is elismeri uralkodónak a hercegi családot és Klause főherceget kinevezik. Madéniában mindenütt már hivatalosan köztársaság létezik. |
A Sagora Székesegyházban koronázták királlyá:
125O-ben I. Renold királyt
1278-ban I. Polinus Királyt
1291-ben I. Robson királyt
13O9-ben II. Renold királyt
1324-ben I. Pál királyt
1347-ben I. György királyt
1359-ben I. Róbert királyt
1381-ben I. László királyt
1437-ben II. Pál királyt
Hercegeket szintén itt nevezték ki és áldották meg:
145O-ben I. Tamás herceget
1477-ben Terézia hercegnőt
1512-ben Karfalin herceget
1517-ben Vardor herceget
1549-ben Krisztina hercegnőt
1597-ben Salamon herceget
1611-ben Dardalius herceget
1632-ben Mária hercegnőt
1644-ben Zarka herceget |
I.Rodion Szigete
Rodion szigete a legrégebben lakott területe a városnak. Görög kereskedők telepednek meg először a szigeten. Elnevezték Rodion szigetének, aminek jelentése Rózsák szigete. Páratlan szépségének a középkorban mágikus erőt tulajdonítottak, ezért még Tündevölgynek is nevezték. Napjainkban számos névvel illetik: Óváros, Belváros, Víziváros, UNESCO világörökség része.
Védett terület, ezért hajdanán Filemon Király itt alapítja meg Ómadénia fővárosát. Eleinte csak a szigetre korlátozódik a Antigon város területe, majd idővel túllépi a Yondé folyó határait. 1O35-ben itt koronázzák meg Filemon Királyt és létrejön Ómadénia állama, mely a mai Antigon régió, Dabukka régió és Natari régió egy kicsiny része alkotta.
A Sziget közepén felépül a Királyi Kastély, aminek egy része a XVII században elpusztult, de a XIX században újraépítik az akkori kornak megfelelően és a rózsakertet is rehabilitálják. VII Lajos gigant király több éven át innen vezeti az akkori birodalmát, annak ellenére, hogy Antigon külön állam.
A XVII-dik századik a kultúra, a vallás és gazdaság fővárosának számít és azon belül főleg Rodion szigete.
A sziget pontos alapítása 1O26-ban történt, egy görög krónikás Melocco leírásai szerint. Szobrát a Görögök terén állították fel a tisztelői, ami napjainkban is nagy turisztikai látványosság.
1187-ben megépül a Sagora Székesegyház. Filemon Királyt nem itt koronázták meg, hanem a mai Szent Erzsébet kápolna előtti Athena templomban. Az Atehna templomról csak feljegyzések maradtak, meg némi rom előkerült, de körülbelül a Sagora Székesegyház megépítésénél felhasználták darabjait. |
Demgoráfiai, Statisztikai adatok |
Közigazgatása (Negyedei):
Rodion Szigete
Új belváros
Déli város
Nikander hegy
IKU központ
Akadémiai Park
Egyetemváros
Palatinus turisztikai negyed
Filemon negyed
Amarylis negyed
Jég negyed
Timon negyed
Gazdasági és Kereskedelmi negyed
Delta
Épülő negyedek:
Marlen negyed
Arion és Pangea negyed
Zard negyed |
Nevének eredete:
Antigon város nevének eredete a görög kereskedők világába nyúlik vissza. Hajdanán Madéniába is eljutottak a görögök és kereskedtek. Ám Yondé medencéje annyira megtetszett nekik, hogy letelepedett egy kisebb csoportjuk. Mára már eltűntek, de a medence egész területén a görögök által adományozott neveket lehet észrevenni. Szinte minden hegyet, dombot, vizet elneveztek a görögök valamilyen istenségük tulajdonságával. Antigon jelentése: NEMESSÉGE ÁLTAL KIEMELKEDŐ.
Röpke történelem(Minden negyednek külön leírása lesz)
A római időkből semmilyen ismeret nincsen a területet illetően. Az első írásos feljegyzések 1022-ből ismeretesek. A görög kereskedők említik útleírásaikban, naplóikban. Melocco görög krónikás feljegyzéseiből tudjuk, hogy 1O35-ben Filemon Király megalkotja Ómadéniát és mint első madén király trónralép.
A XII században megfordult a városban VII. Lajos gigantiai király.
A XIII században itt van az ország legelső pénzverdéje. A Sagora Székesegyház a koronázások színterévé válik.
A XV században vallásos és kulturális központ volt. Itt volt valaha az ország egyetlen konzervatóriuma, melyre már csak a romok emlékeztetnek, mely múzeumként működik. Ekkor épül ki a Rodion sziget legnagyobb része.
Az 1700 évektől a város hanyatlásnak indul, az iparosodásnak köszönhetően. 1811-ben, mikor a nagy iparosodási láznak vége, ismételten kezd a város felemelkedni. Ekkor eléri kultúrájának egyik dicső korszakát.
1911-ben átadták az első vasútvonalát. 1923-ban a giganitai légionáriusok lerombolják a Santa Maria hidat, amit 1989-ben visszaépítenek. A harmincas években feltárták az addig a föld alatt fekvő várat, artézi kutakat építettek, melynek köszönhetően elindulhatott az idegenforgalom. A második világháború ismételten hanyatlásnak indítja a várost.
Napjainkra kijavították a hibákat és turistaparadicsommá vált. A legtöbb látogatót az Államokból fogadják. Országos szinten első helyen áll. A Millennium Éve meghozta eddigi legnagyobb dicsőségét a városnak. Napjainkban a város rohamosan fejlődik adottságainak köszönhetően.
A többi várostól eltérően(és régiótól is) Antigonban soha nem történt nagy spanyol, angol és portugál gyarmatosítás, vagyis letelepedés. Mindig a görög hatás maradt fölényben, és még napjainkban is hivatalos nyelvnek számít ezen régióban, az elnevezéseket, megnevezéseket, leírásokat illetően. Az angoloknak egyszer sikerül behatolni Antigon városába, de a nagy összecsapás után visszavonulnak Dabukka fele.
Antigon régió az egyetlen terület, amit egy birodalom sem tudott bevenni. A Nagy Interrai Háború alatt végig független területként védte Madénia becsületét és az ország fővárosa lehetett négy éven keresztül. |
Antigon város
Ország: Madén Köztársaság
Régió: Antigon
Kistérség: Arion kerület
Rang: Régiószékhely
Hivatalos megnevezés: Antigon város, köztársasági és alkotmányos főhercegségi tartományi székhely
Antigon város Ómadénia alapító városa, majd évszázadokon át az ország fővárosa. Napjainkban régiószékhely és az utolsó alkotmányos főhercegség városa. Politikai, művelődési, kereskedelmi, gazdasági, kulturális és turisztikai város. Az ország második legnépesebb városa. Interra egyik legszebb fekvésű városának tartják. Az ország kulturális fővárosának nevezik, valamint a városvezetés célja, hogy kontinensszintű pénzügyi nagyhatalom legyen. 2O39-ben ennek érdekében az Antigon Bankot létrehozták a régióvezetőség, madén állam, magánbefektetők és Svájc támogatásával.
Földrajza:
Almádia domvidékétől keletre fekszik a Yondé medence, melyet kettészel Interra legnagyobb folyója a Yondé folyó, melyről a medence is nevét kapta. A medencében a folyó lelassul és nagy próbatétel árán tud utat törni magának Makár dombjain keresztül. Makár dombjainak elnevezése görög eredetű, jelentése boldogság. 100 és 700 méter közöttiek a Makár dombok, melyek andezit tömbjeinek köszönhetően lelassítják a Yondé folyót és egy gyönyörű lagúnarendszert alkotva szétterjed a medencében. A Makár dombok mint valami gombakalapok emelkednek ki a medencéből és, mintha katonák módjára őriznék a Yondé folyót.
Antigon városa a medence közepén található és déli határát a Yondé folyó díszíti. A folyó félkörben fogja közre a várost és két ágra szakadva alkotja Rodion szigetét. A sziget teljes egésze Antigon város részét képezi. Jelentése Rózsa. Az óvárosra kelet-nyugat irányú beszorítottság jellemző. Keletről pedig a Nagykapu fogja közre, ezért jellemző rá az észak-déli kiterjedés.
Szigetek: Antigon közigazgatási területein belül három sziget található: Rodion, Timon és Taráz. Mindhárom sziget jelentése görög eredetű. Rodion jelentése: Rózsa. Timon jelentése: megbecsült. Taráz jelentése pedig: zavarba ejtő.
Fontosabb állóvizek:
Legnagyobb állóvize Polidor tava. Már a középkorban nagymennyiségű halászat jellemezte. Napjainkban turisztikai látványosság és szórakozóhely. Jelentése: adakozó, bőkezű és szintén a görög nyelvből ered. Azon kívül, még számos tavat tart nyílván a közigazgatás, de jelentőségük elenyésző.
Folyója:
Yondé, mely Interra kontinens legnagyobb folyója és a Karolina patak, melyet a város lakói folyónak titulálnak.
Hegyek:
A város leghíresebb hegye a Nikander nevet viseli. Győztes férfi a jelentése. 167 m magas és kiemelkedik a város felé. Itt található a Szent Erzsébet bazilika, mely 1786-ban épült és minden támadást túlélt, ami a város ellen irányult.
A város északi részén terül el Ilián óriási mezeje. Jelentése a Nap. |
A folytatásban ANTIGON VÁROS hivatalos adatai |
A többi hivatalos adat közlése hamarosan várható.
|
|