R: A Négyszemközt mai vendége Peter Smith, a PP-SZ frakcióvezetője.
Jó estét kívánok!
P.S: Jó estét!
R: Miért ment úgynevezett politikai körútra?
P.S.:Megakartam tudni a külföld álláspontját bizonyos dolgokban.
És melyek ezek?
P.S.:A legfontosabb téma az interrai helyzet volt. Emelett érdeklődtem a gazdasági gondolkodásuk felöl is,meghogy mit gondolnak a jelenlegi madén kormányról.
Mi volt a vélemény, ha nem vagyok indiszkrét?
P.S.:Sok cselekedésükkel vitatkoztak,sőt ...
Bővebben…?
P.S.:Szidták a kisebbségek gyenge kezelését, meg azt hogy az oktatásban és az egézségügyben szinte semmi újat nem mutattak, és megemlítették, hogy Madenia lejtőre került... Mind gazdaságilag, mind a minisztériumok aktivitása terén.
R: A Négyszemközt mai vendége Hegdűs Döme, a PP-SZ választmányi elnöke.
Jó estét kívánok!
H: Jó estét a kedves nézőknek is!
R: Mint a pártja Észak-Madeniai jelöltje, melyek a legfontosabb témái. Nagypolitikáról később.
H: Észak-Madéniában először is a közhangulat javítás, a csalódott szavazók megbékéltetése a célom.
R: Szóval a madénok és a gigantiak között?
H: Inkább úgy fogalmaznék, a madénok és madén állampolgárságú gigantok között.
R: De kész akár a regionális kabinetjébe bevenni giganti kisebbséghez tartozót. Ez egy kiszivárogtatott hír...
H: Igen, ez így igaz, de ez egy bevett szokás, olyan térségekben, ahol a kisebbségek száma viszonylag magas, ugyanis kell, hogy foglalkozzunk az ő problémáikkal is, és egy gigantia kisebbséghez tartozó ember segíthet áthidalni a távolságot a kommunikációban.
R: Én még ezt nem hallottam Madeniában.
H: A bevett szokást arra az országokra értettem, ahol a kisebbségi politika egy szinttel feljebb áll, mint nálunk.
Köszönöm a figyelmüket, holnap ugyanekkor, ugyanitt!
-Vendégünk Hegedűs Döme, úgy értesültünk, hogy Észak-Madéniában indul a regionális választásokon. Igaz a hír?
-Igen teljes mértékben. Már el kezdtük a kampányunkat, sőt Észak-Madéniában nyitottunk a népszavazásnak is köszönhetően.
-Mit gondol a népszavazásról?
-Nem értek egyet vele, nem értem hogy mi szükség van rá. Madénia eddig is egységes volt ezen a területen, nem voltak felkelések, zavargások. Amióta kiírták a népszavazást, máris el kezdtek tevékenykedni Nagy- Gigantiáért alakuló egyesületek. Egyes helyeken madén zászlókat égetnek.
-De a népszavazás kimenetele elég egyértelmű, biztos, hogy nemmel szavaznak.
-Én ezt nem mondanám biztosnak. Tudjuk, hogy a gigantia állampolgárok nincsenek hozzászokva a demokráciához, és félő, hogy erőszakkal kényszerítik majd a szavazókat az igenre. A népszavazás bár a demokráciának a fő intézménye, ebben a helyzetben most csak olaj lehet a tűzre. Ilyen tekintetben az ENSZ és a madén kormány elég demagóg, ugyanis azt hiszik, hogy a népszavazás majd megoldja azokat az etnikai gondokat, amelyek ebben a térségeben léteznek. De most megragadom az alkalmat mégegyszer arra, hogy minden Észak-Madéni állampolgárt arra buzdítsam, hogy menjen el szavazni és nemmel tegye ezt meg.
-A KDSZ elnökasszonya azt nyilatkozta, hogy ha Észak-Madéniát Gigantiához csatolják, személyesen lemond és abba hagyja a politizálást.
-Őszintén megvallva nem lenne gond, ha abba hagyná a politizálást, főleg azután, hogy milyen stílusban válaszolt Balla Péter Úrnak, de ezzel nem lennék és Madénia sem lenne kisegítve. Én úgy vettem le ebből az egész eseményből, hogy a kormánykoalíció nem támogatta kellő mértékben a saját hazáját, és ez eléggé megkérdőjelezhető viselkedés tőlük.
Nem tudom milyen adatot mondtam rosszul, a 222 taka az 222 taka. S ha a ez a mennyiség nem nő, ám közben inflálódás van, akkor a reálértéke csökken. Remélem ez világos. Másfelől nagyon kedves hogy tanácsokat osztogat de nincs rá szükségem főleg egy olyan politikustól akinek pénzügyminisztersége alatt elindult a lejtőn a madén gazdaság. Ezzel az ügyet lezártnak tekintem. Hegedűs Döme, PP-SZ
nny T. Miniszrer Úr rendkívüli sajtótájékoztatója:
Tisztelt megjelentek!
Hosszu gondolkodás után jutottam arra az elhatárotásra amit most bejelentek Önöknek...
Magánéletem alakulása miatt ,mint észrevehették, eléggé elhanyalgoltam a miniszteri és a régiós elnöki teendőimet.
Sajnos valószínűleg a következő időkben ezen nem tudok változtatni ugyhogy úgy döntöttem lemondok Sportminiszterként, Munkaügyi miniszterként és Észak-Madnénia elnökeként is...Úgy érzem így tisztességes..ha nem tudok megfelelő módon ellátni feladatomat mondjak le....
Összességében sokkal több pozitív éménnyel gazdagodta madén plitikusként mint negatív...Büszke vagyok arra hogy Madénia többek között sportéletéről is világhírű és úgy érzem ehez én is hozzá járultam valamelyest...
Nagyon kösznöm mindekinek aki támogatott ezalatt a hasszú évtizedek alatt....És ki tudja, talán egyszer még visszatérek, vagy akár a fiam hiszem elmondása alapján Ő is vannak politikusi ambíciói....
Kívánok mindekinnek további sikeres politzálást...Tegyétek Madéniát még fénylőbb országgá....
Hegedűs Döme sajtótájékoztatója: Köszönöm, hogy ennyien eljöttek.
Először is megkérném a tisztelt pénzügyminiszter Urat, hogy a jövőben, ha engem idéz egy interjúmból, akkor a teljes szöveget idézze, vagy ha ez nem megy legalább teljes mondatot közölje, és ne álljon meg elemezgetni külön az első félmondatnál, mert ilyen módon bármit bele lehet magyarázni egy interjúba. Köszönöm. Másodszor pedig a nyugdíjak reaálértékére vonatkozóan nyilatkoztam, lehet, hogy itt én voltam pontatlan, de a nyugdíjak állandósága is rossz gazdasági hátterű országra utal és én az Ön helyében nem hencegnék ezzel ilyen büszkén, hogy a 222 taka megmaradt 222 takának. Harmadszor és utoljára, pedig minden olyan külpolitikai intézkedéssel egyetértek, amely nem a gigantiai katonai junta segítésére vonatkozik. Ebben az esetben nem teljes mértékben a tervvel, hanem a szándékkal értek egyet. Viszontlátásra
A Progresszív Párt –Szociáldemokrácia, a Gigantia Jövőjéért Bizottság és az Interrai Szociáldemokrata Kongresszus együtt utasítja vissza a népszavazás gondolatát, és felkéri a külügyi kormányzatot ennek a visszautasítására, ami megbontaná, megbonthatná Madenia nemzeti egységét!
Ha az ENSZ azt akarja, hogy Madeniában is a neonáci mozgalmak erősödjenek meg, tegyen így. Mi viszont ezt nem engedhetjük meg! Az ENSZ inkább a CFG véleményével kellene foglalkoznia a NATO-val együtt, hogy a katonai junta eltűnjön a történelem süllyesztőiben!
A másik az, hogy Aronba Úr csak egy részletet idézett a televíziós nyilatkozatból pont a tételmondatot hagyta ki. A miniszter úr a következőt idézte:„A nyugdíjakról és bérekről most nem szólnék, ugyanis még egy egyszerű ember is megbotránkozik azon, hogy ha egy országban a nyugdíjasok bére átlagon felüli a dolgozókéval szemben…”. De ez a következőképp szólt: „A nyugdíjakról és bérekről most nem szólnék, ugyanis még egy egyszerű ember is megbotránkozik azon, hogy ha egy országban a nyugdíjasok bére átlagon felüli a dolgozókéval szemben( ilyen ország volt Madénia), akkor nem a nyugdíjakat kell csökkenteni, hanem a dolgozók bérét növelni.”.
Miniszter Úr, ez teljesen más!
A másik, hogy óva inteném a kormányt attól, hogy adót csökkentsen egy ilyen helyzetben. Elég szomorú, hogy a kormány most ismeri el, hogy tényleg válság van az országban is. De ez bátorságra vall!
Az órámra nézve meg kell állapítanom, hogy a kormány nincs a helyzet megaslatán. A jelenlegi kormánynak van olyan tagja, aki nem teszi a kötelezettségét! Nem is olyan rég kérdeztem a Tisztelt Környezetvédelmi és Agrárminiszter Úrat, hogy:
A kormány miért nem támogatja nagyobb összeggel a mezőgazdaságot olyan időszakban, amikor nő a munkanélküliség?
Most bejelentem: Lejárt a törvényes határidő. A miniszter Úr szóra se méltatta a kérdésemet. Ez az ellenzék semmibe vétele!
Felszólítom tehát a T. Házelnököt és a Miniszterelnök Úrat, állítsák helyre a Parlament törvényes rendjét. A miniszter Úr pedig vonja le a konzekvenciákat.
-Jó estét Hegedűs Úr! Azért hívtuk, a műsorunkba, hogy a kormány egy évéről beszélgessünk. Csak pár szóban mi a véleménye róla?
-Jó estét. Ha csak pár szóban kéne összefoglalnom akkor azt mondanám, hogy ez az egy év a tapasztalatlanságról, a lehetőségek kiaknázatlanságáról és a viszonyaink elrendezőtlenségeiről szólt.
-Kifejtené most egy kicsit bővebben?
-Természetesen. Először is tapasztalatlanság: kezdeném a legelején, amikor miniszterelnök-helyettesnek tették Bagoly Gellértet, aki épp, hogy elvégezte egyetemi tanulmányait és harmincegy évesen betették erre az igen felelősségteljes pozícióba. Ez nem volt túl konzervatív viselkedés. Másodszor a lehetőségeket említettem. Meg volt a lehetőségünkra, hogy még ebben a gazdasági válság időszakából is pozitív gazdasági mutató kkal jöjjünk ki. Ez nem sikerült, régóta először recesszív rátákkal kellett szembenézniük a kormánykoalíciónak, s mint már az Elnök Úr is említette: Grúzia és Irak útján indultunk el. A nyugdíjakról és bérekről most nem szólnék, ugyanis még egy egyszerű ember is megbotránkozik azon, hogy ha egy országban a nyugdíjasok bére átlagon felüli a dolgozókéval szemben( ilyen ország volt Madénia), akkor nem a nyugdíjakat kell csökkenteni, hanem a dolgozók bérét növelni. Utoljára pedig a viszonyaink. Az elmúlt egy év kormányának az a véleménye, hogy nem avatkozik bele, más szomszédos országok belügyeibe ugyanakkor abba nem gondolnak bele, hogy egy polgárháborús helyzetben a gazdasági kapcsolat is belügyekbe való beleszólás. S ezzel a kormány segíti a katonai juntát, miközben Tradenttel csak nagy nehezen veszi fel a kapcsolatot. talán most, hogy Tradent be akarja vezetni a taka-t fizetőeszközül. Összegezve nem vagyok megelégedve a kormány egy éves teljesítményével és akkor még szépen fogalmaztam.
Először is a nyugdíjak és a bérek közötti különbségekről beszélnék. Az igaz, és elfogadom, hogy inkább a béreket kell emelnünk. De akkor a nyugdíjakat emeljük az inflációval, még a béreket ezt meghaladó értékben. Így lehetne elkerülni a reálérték csökkenést, mivel hangsúlyozom, a bérek is csökkentek. De visszakérdeznék Aronba miniszter úrtól: tényleg azt gondolja az LP, hogy a húsz százalékos reálérték csökkentése 0,2? Ez tévedés: ha a reálérték csökkenés 20%, az azt jelenti, hogy a nyugdíjak (mondjuk 100 Taka) 20%-kal csökken, vagyis 80 taka lesz! Ez a húsz százalék!
Az ország súlyos gazdasági válságban! Nincs még egy olyan ország (kivéve Grúziát és talán Irakot), amelyik visszafele fejlődik. De most mi ezen az úton indultunk el!
Remélem, nem folytatjuk ezt az utat tovább, mert nemsokára elljutunk a 100%-os állami foglalkoztatáshoz, ami maga a szocializimus, amely látjuk hogy járt!
Egy riportot kérnénk a Napi Híreknek...Mint választmányi elnök, mi lesz a fő feladata. Belső források szerint a programalkotás vezetője lesz.
Igen, elsődleges feladatom a programalkotás, jók az értesülései. Egyesíteni kell a Progresszív párt kampányprogramját az új kihívásokkal és változásokkal gondolok itt a gigantiai helyzetre.
Mi a véleménye a kormányzati munkáról?
Úgy vélem a kormány tovább folytatja, a régi veszélyes politikáját, és nem tud megújulni a gazdaságpolitikájában és külpolitikájában.
- Mi a rossz választási eredmény oka? Talán az alacsony részvétel?
Egyrészt igen, ugyanis ezek a statisztikák azt mutatták, hogy az embereket nem érdekli a politika, túl unalmasnak és érthetetlennek tartják. S mi ezen szeretnénk változtatni. be szeretnénk vinni a politikát az egyszerű polgári családokba is, és meg szeretnénk értetni velük, hogy ezek a dolgok csakis róluk szólnak.
- Meg kell-e újulnia a pártjának?
Valamelyest igen, köszönhetően a változásoknak, de nem szabad elfelejteni, hogy a kormányprogramunk még mindig érvényes és ahhoz tartjuk magunkat, mert úgy gondoljuk, hogy Madénia számára ez az egyetlen helyes út.
Mit gondol arról, hogy a tradenti baloldallal Balla Péter "karöltve" politizál?
Nagyon bonyolult a helyzet ebben a térségben, nehéz eldönteni hogy melyik a helyes és egyben járható út. Én ezt a kifejezést, hogy karöltve nem használnám, az elnök úr a békére és a polgárok védelmére törekszik.
Riporter: A mai tradenti választásokon 84%-os részvétel mellett a Radikális Párt a szavazatok 45%-át, és a 180 mandátumból 86-ot szerzett meg. Ez azt jelenti, hogy vagy kisebbségben, vagy koalícióban fog kormányozni Alex Derron.
Film: A Radikális Párt elsöprő győzelmet aratott, bár nem érte el a korábban az exit-pollok alapján prognosztizált 94 mandátumot. Alex Derron feltehetőleg a baloldali kis pártokkal lép koalícióra. Ugyanis a második helyet a Gigantia Nemzeti Egységpártja lett 24%-át, harmadik a konzervatív-liberális Gigantiai Szabad Koalíció 17%-kal. A negyedik helyezett 7%-kal a Szociálliberális Unió lett, akik hivatalosan is szövetségesei Derronnak. A fönnmaradó hét százalékon függetlenek és kis pártok jelöltjei osztoznak, közülük 4%-nyi képviselő első helyét a radikálisok támogatták, további biztos szavazók.
Alex Derron nyitóbeszédében a külföld segítségét kérte: „Arra kérem szomszédainkat, az ENSZ-et és a NATO-t, hogy ne hagyják, hogy a királypárti neonácik megszállják Tradentet, és Leon Masta országrészét. Ennek a megtörténése soha nem látott konzekvenciákhoz vezet!”
Balla Péter, az ellenzéki Szociáldemokrácia vezetője, üdvözölte elsőként az új miniszterelnököt: „Gratulálok neki, remélem, nemsokára kollégaként üdvözöljük egymást.”
Kérdés, hogy még az ellenzék erőteljes külpolitikát javasol, addig a kormány folytatja-e a „megbékítés” politikáját.
Riporter: Recessziba került a madén gazdság. A koalíció nem, de már az ellenzék magyarázatot kér. Ezekre.
Film: Balla Péter sajtótájékoztatón, Széll Endre pedig napirend előtt kért szót, hogy számon kérje a kormány gazdasági lépéseit: „… Madenia recesszióba került az első féléves adatok tanulsága szerint: ez azt jelenti, hogy a kormányzati gazdaságpolitika nem javította az ország helyzetét.”. Az ellenzéki progresszívak alelnöke hasonlóan fogalmazott: „Önök azt hírdetik hogy milyen dinamikusan fejlődik a Madén gazdaság. Akkor viszont megkérdezem Öntől:Mivel magyarázza a GDP csökkenését?Mivel magyarázza a hazai beruházások csökkenését?Mivel magyarázza a még mindig magas inflációt?Mivel magyarázza a munkanélküliség ismételt emelkedését?”
Köszönöm a figyelmüket, holnap ugyanekkor, ugyanitt!
Riporter: Megalakult az új madén kormány, az LP és a KDSZ újabb négy évre vállalkozik. A miniszterelnök Kacy King ex-főpolgármester lesz.
Film: Nehéz dolga lesz az új kormánynak, vélik az elemzők. Ugyan a pénzügyi és hitelválság elkerülte az országot, de a gazdasági válság bármikor megeshet.
„Mivel néhány gazdasági mutató nem a legjobb (mondjuk az infláció), ez kihathat a gazdaságra is, főleg, hogy a külföld éppen gyengélkedik.” – véli az egyik bank elemzője. Az ellenzéki Progresszív Párt egyik képviselője szerint éppen szociális irányra van szükség: „A madénok már túl sokat vártak, a szociális piacgazdaságra.” – És a pártelnök ezt mondta a Palamentben: „Az egyik, hogy az előző ciklusban a jelenleg is kormányzó koalíció egy atkát nem emelt a nyugdíjakon. Ez azt jelenti, hogy a nyugdíjak reálértéke átlagosan 20%-kal(!) csökkent, és ez a mi szüleink, nagyszüleink életét fenyegeti! A bérek reálértéke is csökkent, valamivel kevesebbel, mivel itt volt emelés, de nem inflációkövető.” A pénzügyminiszter, Aronba viszont másként ítéli meg a négy évet: „Mondtam már Önnek Balla úr, hogy a nettó bérek és nyugdíjak közötti aránytalanságot akartuk elsősorban megszüntetni. A nyugdíjak egy bizonyos ponton több mint másfélszerese volt a nettófizetésnek.”
R: Megkezdődött a választási kampány Tradent területén. A választások nagy esélyese Alex Derron és a Radikális Párt. Közben a monarchista országrészben a szélsőjobboldali csoportok felvonulást szerveztek, ahol Derron plakátjait égették el, és a pártvezérek a fegyveres „országegyesítésről beszéltek”.
F: Tradent, a kampány kezdete. A radikálisok a közvélemény berkeiben ért felméréseik szerint 15%-kal vezet fő vetélytársa, a Gigantia Nemzeti Pártja előtt. Ez azért lényeges különbésg, mert tradentbem vegyes választási rendszer működik, és szinte biztos a választási győzelme az RP-nek.
Alex Derron szerint újra egyesíteni kell a szétszakadt országot: „… fegyver nélkül, békés úton, a demokratáknak kell egyesítenie (…) Újra kell kezdeni mindent, mindenfajta hitel és visszafizetés nélkül, amit felvett a katonai junta.” – mondta az ideiglenes kormány vezetője. Emellett fejlesztené a hadsereget és a rendőrséget is.
Közben a katonai junta területén felvonulásokat szervez a Nagy-Gigantia Mozgalom és a Belső Ellenállás nevű, neonáci mozgalom, amihez csatlakozott a körülbelül 12%-os támogatottságú Új Nacionalista Nemzeti Szociális Párt. Ma este több helyen a fáklyás felvonulók Alex Derron képeit égették, és a szélsőjobboldali párt elnöke szónokolt: „Ne hagyjuk, hogy ez a Derron, akit madénok, oroszok, lemonellaiak, amerikaiak és zsidók fizetnek, behódoltasson minket! Tegyünk esküt ellene és a kommunista Masta ellen!”
Köszönöm a figyelmüket, holnap ugyanekkor, ugyanitt!
R: Köszöntöm a stúdióban Balla Pétert, a PP – SZ hivatalosan megválasztott elnökét.
B: Jó estét kívánok!
R: Most, hogy kialakult a párt új vezetése stratégiát változtatnak? Gondolok én itt a halvány választási eredményre.
B: Az első válaszom, a rövid: igen.
R: És a hosszabb?
B: Most mondom! Minden választás után egy politikai tömörülésnek át kell gondolnia a stratégiáját a jövőre. Ez most aktuálisabb, és a riportereket is jobban érdekli… 52 százalék. Ennyi madén szavazott a legutóbbi választásokon. Ez nagyon kevés. Bár nem vagyok szociológus, de ez az alacsony részvétel azt mutatja, hogy az emberek egy része érdektelen volt. Arról kell meggyőznünk a madén embereket, hogy a 2044-es választásokon nagyarányban szavazzanak ránk.
R: Napirend előtti felszólalásában a kormány szociálpolitikáját kritizálta, hasonlóan a pártjához. A pénzügyminiszter válaszolt az Ön felvetéseire.
B: Ugyanakkor ebben az ügyben tisztáznunk kell egyet s mást: a nyugdíjak 20%-os értékcsökkentés, hangsúlyozom, REAÁLÉRTÉKÉNEK csökkenése valós probléma: ez azt jelenti, hogy ha eddig vettek valamit 1 takáért, most az 20 takába kerül. De ez így megy minden másnál is. A bérek szintén nem az infláció mértéke alatt nőttek,szóval nincs az országban szociális jólét.
R: Úgy tudjuk, hogy 2043 nyarán Tradentba látogat.
B: Valóban, meghívást kaptam Alex Derron miniszterelnöktől, hogy menjek el, mint az Interrai Szociáldemokrata Konföderáció alelnöke. Itt egyébként együtt ülök vele. Itt tapasztalatot cserélünk, ott ugyanis most februárban lesznek a parlamenti választások. Ott nagy esélye van a radikálisoknak a győzelemre.
R: Köszönöm, hogy itt volt!
B: Én is köszönöm!
Köszönöm a figyelmüket, holnap ugyanekkor, ugyanitt!
Taps és kitörő öröm a PP-SZ kongresszusán; Balla Péter beszédére készül
Kedves Küldöttek, Barátaim!
Köszönöm szépen, hogy ennyire megbíztatok bennem! - Péter, Péter! – 52%! Ennyi választópolgár járult a választásokon az urnákhoz, tulajdonképpen nem érdekelte az embereket a szavazás. Ez szerintem a mi hibánk is volt. Ugyanakkor a regionális választásokra meg kell nyernünk az emberek bizalmát, és be kell nekik bizonyítanunk: fontos a szociális állam, a szociális piacgazdaság legyen a cél. Ugyanis szerintem a gazdaságpolitikában nincs baloldali vagy jobboldali gazdaságpolitika, annak csak a hatásainak (legyen az pozitív vagy negatív) kivetítése különbözteti meg a konzervatívat a szociáldemokratától és őket a liberálistól; kiknek akar jót tenni. Mi a szegényeket, a bérből és fizetésből élőket, a nyugdíjasokat és fiatalokat céloztuk meg, és képviseljük az érdekeiket.– taps és kitörő öröm – De ezt el is kell nekik mondanunk, és el is kell tudni mondanunk épp nekik!– „Igen!” kiáltások–
Ma a munkanélküliség nem létezik Madeniában – fogalmaz a kormányzati kampány – fújjolás a tömegből – Kérem ne! Valóban ez igaz. El kell ismernünk ez az ő érdemük. De a négyévi 5%-os infláció, a letörésére induló kudarcok, a 20%-kal csökkenő (reálértékű) nyugdíjcsökkenés is a kormány vállát nyomja. Én ebben partnere vagyok a koalíciónak.– taps és taps –
De a progresszívak szerint nagy változásokra van szükség a politikai életben; a legfontosabb politikai témák ez elkövetkező időszakban: infláció és az ezzel összefüggő szociális érzék; a jelenlegi külpolitika helyett egy dinamikusabb, kevésbé pragmatikus, és dinamikusabb külpolitika, no meg az egészségügy kérdése (gondolok itt a patikaliberalizációra). Ezek megint a haladás kérdései, amit pártom a legteljesebb mértékben képviselni fog az elkövetkező két évben!– taps és örömujjongás –
És itt szeretném felkérni Széll Endre urat alelnöknek, Peter Smith urat frakcióvezetőnek és Hegedűs Döme urat választmányi elnöknek. Ők a fogat további tagjai, akikre szükségem van, hogy a párt felálljon ebből a tespedt állapotából, és 2044-re a legerősebb tömörülés legyen!– hatalmas taps és üvöltés –
R: Jó estét kívánok, ez itt a Négyszemközt politikai hírműsor. Mai vendégünk Széll Endre,a PP-SZ egyik vezető politikusa. Jól mondom?
SZ: Igen. De ezzel kapcsolatban majd lenne egy bejelentésem.
R: Mi volt most ez a tisztújítás?
SZ: Úgy döntöttük, hogy az új párt szövetséghez új írányíás is szükséges. És most be kívánom jelenteni, hogy a pártelnökségért vívott küzdelemben visszalépek Balla Péter javára.
R: Elvesztették a választásokat. Mi történt?
SZ: Sajnos nagyon nagy vereséget szenvedtünk. Remélem ennél lejjebb már nincs.
R: Mit gondol a kormány teljesítményéről?
Sz: A munkanélküliség témájában jó eredményeket értek el, de a bérek és a nyugdíjak elvesztették értéküket. A jelenlegi kormány mostmár több mint 4 éve nem tud mit kezdeni az inflációval. Az elmúlt időszak során ismét emelkedett az infláció.
R: De hát azt mondja a koalíció, hogy emelték a béreket, és a pénzügyi eredmények is jók.
Sz: Emelték, de nem az infláció szintjével. Ez azt jelenti, például a nyugdíjak esetében, hogy átlagosan a négy év alatt 20%-kal csökent a
nyugdíjak reál(!)értéke. Ez valóságos probléma, ezen változtatniuk kell. És az infláció is tovább emelkedett.
R: Támadták a kormány külpolitikáját is.
Sz: Igen, Gigantiában ismét rosszabbodott a helyzet. A Miniszterelnök asszony azt nyilatkozta az LP elnökével karöltve, hogy nem avatkoznak be Gigantia belügyébe. Még mindig azt kérdezem, hogy ha kölcsönt adunk egy radikális katonai hatalommal hatalmon lévő kormánynak, ahoz, hogy leverje a lázadásokat, akkor az nem minősül-e beavatkozásnak?
R: Köszönm, hogy befáradt!
SZ: Én is a lehetőséget!
Köszönöm a figyelmüket, holnap ugyanekkor, ugyanitt!