Témaindító hozzászólás
|
2008.11.11. 18:43 - |
A Konzervatív Demokrata Szövetség választási rendszere
A Konzervatív Demokrata Szövetség új alkotmánynak köszönhetően megváltozott a választási rendszere a Szövetségnek. Ezentúl a kongresszus csak a jelölteket fogja kinevezni és maga a konzervatív szövetségi tagok(párttagok) döntenek az illetékes személyek kimeneteléről.
Pontrendszer lépett érvénybe. Minden városnak ezentúl van egy pontértéke. Az lesz a nyertes, aki a pontok felét plusz egyet megkapja. Az első fordulóban több jelölt indul, minden tisztségért, még a másodikban már csak kettő, ha valaki nem szerezte meg a szükséges pontok számát. Döntetlen esetén a csúcsvezetőség szavazása a döntő.
Az első forduló két győztese folytatja a küzdelmet a második fordulóban, ha az első fordulóban nem szerezte meg a szükséges szavazatok számát.
Összesen: 358 pont érhető el. Ebből egy jelöltnek: 18O pontot kell megszereznie, hogy a kinevezett tisztséget megkaphassa.
A pontértéket a konzervatív szövetség döntötte el, és minden választás előtt a módosítás a választási bizottság végzi el.
Minden városban a legjobban szereplő személy megkapja a város egész pontszámát. Részpontszámok nincsenek.
Elnököt 5 évre választanak, Világképviselőt 4 évre, Uniós képviselőt 4 évre. Két évre a frakcióvezetőt, és 2 évre a titkárt. A társelnököt, régiós elnököt, polgármesterjelölteket, alelnököt stb. továbbra is a kongresszus, csúcsvezetőség és az elnök döntik el.
A választási rendszert a kongresszus bármikor megváltoztathatja. |
[184-165] [164-145] [144-125] [124-105] [104-85] [84-65] [64-45] [44-25] [24-5] [4-1]
Érkeznek az első eredmények: |
2045. jánuár 21. a KDSZ Szövetség belső választása |
Kezdődnek a KDSZ választások |
A kongresszus összeállítása 2045. január 18-tól a következő:
Két házra lesz osztva: képviselői testület és konzuli testület. 66 képviselő és 21 konzul.
A Képviselői testület 66 mandátummal rendelkezik, ami 66 képviselőt jelent. Az a személy lesz képviselő, aki egy választási kerületben megszerzi a szavazatok 50 százalékát + 1 szavazatot. Ha elsőre nem sikerül neki, akkor újra leosztás történik. Minden választókerületben legtöbb 5 képviselő indulhat. Az újra leosztásnál az első két személy javára lehet visszalépni a többi jelöltnek. Ahogy egy képviselőnek megvan a szükséges többség, bekerül a képviselői testületbe. Minden képviselő csak egy választókerületben indulhat, még konzuli helyért már nem.
A konzuli testület, vagy régi nevén csúcsvezetőség 21 konzullal rendelkezik. 20 konzul a területi rendszerben, még 1 konzuli hely az elnöké. Az a személy lesz konzul, aki a választás alatt megszerzi a szavazatok 50 százalékát + 1 szavazatot. Ha elsőre nem sikerül neki, akkor újra leosztás történik. Minden konzuli helyért legtöbb 5 konzuljelölt indulhat. Ahogy egy jelöltnek megvan a szükséges többség, bekerül a képviselői testületbe. Minden konzuljelölt csak egy helyért indulhat még képviselőként már nem.
Elnök:
Százalékrendszerben működik és a választási kerületek százaléka dönti el. A képviselői testület mellett a választási kerületekben párhuzamosan elnököt is választanak. Összesen 66 választási kerület létezik. Minden kerületben az elnöki jelöltek kapnak egy százalékot. Ezek a százalékok összeadódnak. Ha egy jelölt az elsőből megszerzi a százalékok 331 százalékát, akkor ő az elnök. Ha nem szerzi meg egyik jelölt sem, akkor újra leosztás történik.
Az elnökjelöltek indulhatnak képviselőként vagy konzulként is. Vagyis az elnök rendelkezhet 1 konzuli címmel és 1 képviselői mandátummal is, vagy 1 konzuli címmel és még 1 konzuli címmel. Egyedül neki lehet két pozíciója a Szövetségen belül.
Társelnök:
A társelnököt az elnök személye dönti el. A képviselői vagy konzuli testületből választható meg.
Alelnök, frakcióvezető, szövetségi titkár, Conservative képviselő, Óceáni Konzervatív Tömörülés képviselő, Republikánus képviselő
Az alelnököt, frakcióvezetőt, szövetségi titkárt, Conservative képviselőt, Óceáni Konzervatív Tömörülési képviselőt és Republikánus képviselőt a kongresszus 66+21=87 válassza meg. A legtöbb szavazatot elérő személyek az említett pozíciókat megkapják, ha az egyharmadot megszerzik. Itt egy pozícióra 3 személy indulhat és elégséges egyharmados többség. Ha valami oknál fogva nem jön ki, akkor az elnök személye dönt. Mindegyik személy a kongresszus testületéből kerülhet ki.
Kisebbségi képviselő:
A kisebbségi képviselői mandátumok száma 8. Minden kisebbségnek 1 mandátuma lehet, ha legalább 100 szavazatot kapott, az említett kisebbség. Vagyis a Szövetség tagjai között léteznek kisebbségek. Ha ezek saját jelöltjükre szavaznak, akkor képviseletet nyernek a Szövetségen belül. A következő kisebbségek szerezhetnek egy-egy mandátumot: görög, gigant, lemon, német, zsidó, új-zélandi, polinéz, pápuái. Ha valamelyik mandátum szabadon marad, azt a konzuli testület döntése alapján lesz betöltve.
|
SZVB tájékoztató (Szövetségi Választási Bizottság)
A Konzervatív Demokrata Szövetség belső választásának új menete
A 2045 januárjában életbe lépett új választási törvénynek köszönhetően az idei választás jelentősen eltér az eddigiektől. A korábbi csupán arányos képviseleti rendszer helyett egy vegyes rendszert dolgoztak ki a bizottság, amely az arányosságot ötvözni próbálja a jobb elszámoltathatósággal és közvetlenebb választó-képviselő kapcsolattal. A legfontosabb különbség, hogy megszűnt a kétévente és négyévente rendezendő pontlista, így a választópolgárok már nem pontokra, hanem egyéni jelöltekre szavaznak.
A legnagyobb eltérés, hogy ezentúl a KDSZ kongresszust a tagok válasszák és nem a csúcsvezetőség. A csúcsvezetőséget szintén a tagok válasszák meg. Ezentúl konzuli testületnek nevezik a csúcsvezetőséget. A társelnököt az elnök dönti el, még az frakcióvezetőt, Conservative képviselőt, Óceáni Konzervatív Tömörülési képviselőt, Republikánus képviselőt, titkárt és alelnököt a kongresszus.
5 évente lesznek választások. A régió választások utáni évben. Elméletben 2050-ben lesz újra szövetségi választás.
A jelenlegi választási törvény szerint a KDSZ belső választásokat a régiós konstrukció alapján 1O+1+1+1 (régiók+ külhoni képviselet+kisebbségi képviselet+ Antigon város) választókörzetre osztották fel, amelyek a lakosságszám alapján további egyéni körzetekre tagolódnak. A választókörzetek között a KDSZ Szövetség tagjainak arányának megfelelően osztódnak a mandátumok is, de minden régiónak legalább 3 mandátuma és egy konzuli egyéni kerületet alakítanak ki. A körzetek felállításában az utolsó régiós eredményét vették figyelembe. Így 26 százaléka a lakosságnak KDSZ szimpatizáns, és ezeknek részarányos tagsága létezik. Madéniában 3 529 968 lakos konzervatív szimpatizáns. Külhonban 113 456 pártoló tagsággal rendelkezik. Antigon városban 399 211 KDSZ szavazó él (itt az arányt a szövetségi tagok szerint számítódott ki és nem a szavazás szerint, mivel a részvételi arány és az eredmény nem felet meg a bizottság eredményeinek).
A KDSZ Szövetség, a Madéniában élő nemzeti kisebbségek szervezetei legtöbb 8 képviselői mandátumot szerezhetnek a választásokon. Ezek a kongresszusi székek a kisebbségi képviselők számára vannak fenntartva, megszerzésükhöz arra van a szükség, hogy az adott közösség a kapott szavazataik alapján, a választási szinten elérje a 100 szavazatot.
Amire a tagok szavaznak:
- Területi képviselőkre (mandátumokra)
- Konzulokra
- Elnökre
- Kisebbségi képviseletre |
Politikai hírdetetés
|
Politikai hírdetés
|
Politikai hírdetés
|
Politikai hírdetés
|
A Konzervatív Demokrata Szövetség 2044-es regionális választási kampányának fő célja:
A CSALÁD
A konzervatívoknak a családról nem az erőszak, hanem a szeretet jut eszükbe. Két ember szeretetkapcsolatából és a szerelmük gyümölcseként születendő gyermekekből létrejövő közösség a társadalom legfontosabb alapintézménye. A gyermekek itt tanulhatják meg a közösségi élet normáit, az együttélés szabályait, az áldozatvállalást és mások iránti szolidaritást. Itt biztosítható testileg és lelkileg is egészséges fejlődésük. A családi kapcsolatok nyújtanak nyugalmat és biztonságot, biztosíthatják a békés hátteret életünk minden szakaszában. E legősibb és legtermészetesebb közösségben rejlik a nemzet megtartó ereje.
A korszerűen konzervatív politika érinthetetlen egységnek tekinti a családot,
és elutasít minden olyan törekvést, amely a hagyományos családmodell szétbomlasztására irányul. A kedvezőtlen trendek ellenére ugyanakkor nem célunk, hogy erőszakkal kényszerítsük az embereket együttélésre. Ennek az értéknek a bemutatása közéleti tevékenységünkben a házasság gyümölcseinek, testi-lelki-szellemi harmóniát és valódi „egészség”et jelentő áldásainak felmutatásával történik.
Mint társadalmi realitást, elfogadjuk a válást, de senkit sem bátorítunk megtételére. Ehelyett erősíteni kívánjuk azokat az intézményéket, civil szervezeteket, amelyek segítenek a családoknak problémáik leküzdésében. Értékesnek és támogatandónak tartjuk azokat a kezdeményezéséket, amelyek eljuttatják a fiatalok felé a kiegyensúlyozott szerelmi házasságon alapuló, boldog családi élet „örömhírét”.
Az korszerű konzervativizmus, a „halál kultúrájával” szemben, az élet pártján áll.
Nem támogatjuk az abortuszt, de nem törekszünk a jelenlegi szabályozás megváltoztatására. A Szövetség politikusai ezt a súlyos társadalmi kérdést nem agresszív módon, részkérdéseket kiragadva, megosztó módon, rövid távú érdekekre figyelve, vagy a különböző provokációs kísérleteknek felülve kezeli. Ebben a kérdésben is nyugodt, szakmai párbeszédre ugyanakkor határozott hangvételre törekszünk, a társadalomra egészének és egyes tagjainak nehéz helyzetére egyaránt figyelve.
A nemzet jövője a családok szilárdságán múlik.
A KDSZ Szövetség társadalompolitikájában erősíteni kívánja a családokat, csökkenteni akarja a gyermekvállalás anyagi terheit. Eddigi programjainkban és parlamenti munkánkban is kulcsfontosságúnak tekintettük a családok biztonságát meghatározó területeket: a családtámogatás, oktatás, nevelés, képzés, pályakezdők munkába állása, otthonteremtés valamint a kultúra hozzáférhetőségének kérdéseit.
A KDSZ 20 év óta a családok pártján áll.
Nem kampányszerűen fedezi fel magának őket. Nem pusztán pénzügyi kérdésnek tekinti helyzetüket. Nem akarja néhány takával megvásárolni sem a gyermekeket nevelők, sem nagyszüleik szavazatait. Politikájával arra törekszik Madéniában, hogy olyan ország legyen, ahol a családoknak kiszámítható biztos jövője van.
|
Tisztelt dabukkaiak! Keménységemről lettem híres! Egy nőnek keménynek kell, lenni! Vagy erővel megmutatjuk, kik vagyunk, vagy a keménykedő férfi politikusok legyőznek minket. A Vas lady is annak idején, csak kemény kézzel, vasakarattal tudta megvalósítani célját. Én is azért vagyok ilyen kemény, hogy ne tudjanak lesöpörni. Ezért elnézést, ha sokszor nyersnek és faragatlannak tűnök. Higgyék el nekem, madéniában a politikusok, semmiben sem különböznek más országoktól, ezért itt sem szabad kesztyűskézzel bánni a dolgokkal. Telve vagyok energiával és erővel, hogy dabukka régiót vezessem. Antigon várost elkellett „hagynom”, de a politikai palettán feljebb léptem, ezért nekem is átkellett gondolnom. Szerencsére dabukkáról van szó, a liberális és konzervatív vidékről. Nem ismeretlen területről van szó, hanem egy jól kijárt útról. A baloldali pártok egyre intenzívebben támadják a kormányt, semmibe véve a munkát, amit a kormány elért. De ki fél tőlük? Én nem! Szembeszállok a rezsimmel, ha Dabukka jóléte megkívánja. Irdatlan mennyiségű papírhalmaz beszédet tartottak céltalanul. Hát én nem beszélek annyit, de annál többet cselekszem! Jázmin barátnőm, sokat segített és segít, hogy jó legyen. A konzervatív párt, az egység pártja! Dabukka meg az egység régiója! Szavazzanak ránk a konzervatívokra! Szilágyi Évi |
Antigon régió
|
Kovács Zoltán beszéde Antigon régióban
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Sikerült Antigon régiót az ország legfejlettebb régiójává fejleszteni. A kemény munka meghozta gyümölcsét. De tovább kell dolgoznunk, hogy még sikeresebbek legyünk.
Legnagyobb büszkesége a régiónak, hogy itt volt megrendezve a millenniumi év főműsor szerkezete. Az egész rigót megismerte a világ. Komoly projekteket és munkálatokat végeztünk el. A régióban nyugszik az államalapítás jelképe, a Szent Filemoni Kehely. Ezen kívül: felépült az űrkutató intézet, a Madén Tudományos Akadémia és a COLOS Egyetem. Mind olyan nagy beruházások, amelyek az értelmiséget és kultúrát hivatott támogatni.
Közös sportprojektek jöttek létre Dabukka régióval. Megnöveltük a vizi kereskedelmet, korszerű repteret hoztunk létre.
Az Antigon Fejlesztési Alap számos pályázatot bírált el és nagy összegek lettek kiutalva a befektetők számára.
Sikerült Rodion szigetét rehabilitálnunk. Az ország legnagyobb turisztikai látványosságává fejleszteni. A Yondé Nemzeti Parkot létrehozni és Rodion szigetével együtt a világörökség kincsévé kikiáltani.
Megépült a kaszinókomplexum, Legnagyobb eredmény, hogy felépült a Palatinus Turisztikai Komplexrendszer, két új negyede épült Antigon városnak, az autópályák látványosan hálózzák be régiónkat, játszótereket hoztunk létre gyermekeink részére. Óriási beruházásokat sikerült véghezvinni. Antigonnal csak Dabukka régió veszi fel a versenyt.
A KDSZ választási programját sikerült legnagyobb rész teljesíteni és kivitelezni. Hamarosan pártunk elnök asszonya bemutatja újabb régiós választási programunkat.
Köszönöm mindenkinek, hogy Antigont jogosan nevezik Madénia ékességének. Továbbra is azért fogunk és fogok dolgozni, hogy ez megmaradjon és büszkék lehessünk rá.
Szavazzunk a fejlődésre! |
Belső választási tájékoztató:
Szombaton lesz megtartva a második forduló.
2O42-ben meglesznek szervezve, az újabb választások a szövetségen belül.
Hamarosan nyilvánosságra lesznek hozva a jelöltek.
KDSZ |
|