Mivel a külföldi befektetők adóit már leszállítottuk 4 százalékra, így további adókönnyítést felelőtlenség lenne ígérni a külföldi befektetőknek. Viszont támogatást lehet nyújtani nekik abban az esetben, ha fiatal pályakezdő dolgozókat alkalmaznak. Persze ügyelni kell, hogy a külföldi cégeknek nyújtandó támogatás ne veszélyeztesse a hazai kis- és középvállalkozók érdekeit. Ez az egyik legnehezebb része a vállalkozások támogatásának megtalálni a helyes középutat amely biztosítja a szabad versenyt ugyanakkor nem veszélyezteti az állam elsődleges céljait. Ezenfelül mivel szakaembereink és jómagam is külföldi utam során több külföldi vállalat vezetőivel találkozom személyes beszélgetések során győzhetem, győzhetjük meg őket arról igenis érdemes Madéniába befektetniük.
Ami a meglovalandó kedvező eseményeket illeti: elsősorban a gazdasági válság csillapodására számítok. Az ugye nyilvánvaló, hogy gazdasági válság esetén egy nagy cég sem szívesen fektet be külföldön, nos ugyanúgy ahogy a válság negatív hatásai sajnos érződtekmadén gazdaság teljesítményén, arra számítok, hogy annak elmúlása, vagy legalább is mérséklődése pozitív hatással lesz.
A kormány visszaszorította az illegális bevándorlást. Ezt a 2041-ben kiadott III. számú törvénynek köszönhetően: Vízumkötelesség és mentesség, valamint: Törvény a vendégmunkások számának szabályozásáról, valamint: a Madén állampolgárságról kiadott törvény 2037-ben, IV törvény és annak módosított változata. Olyan törvényeket sikerült megalkotni, ami nagyon visszaszorította a feketemunkát és az illegális bevándorlást. Kérem, olvassa el a törvényeket és ráfog jönni, milyen jól áll Madénia az említett ügyben.
T. Balla Péter! Tradent most októberben lesz az ÓSZ tagja. Apályázati pénzek rendben megérkeztek és szét lett osztva a megfelelő minisztériumoknak. Ezek főleg a gazdaságra és hadügyre vonatkoznak, hozzájuk kell fordulni a kérdésekkel. Vagy esetleg a pénzügyminiszterhez. Az én hatáskörömbe az tartozik, hogy a pályázatok rendesen legyenek meghírdetve, beadva, majd az elszámolás is rendben legyen. Hogy mire költődött, azt a megfelelő minisztert kell megkérdezni, hiszen a pályázatokat is ők nyújtják be. A tavaly minden rendben lezajlott, most az év első felében meghírdetett pályázatok elszámolása történik. Októberben új kiirások lesznek. Bagcee
Válaszát elfogadom, de szeretném tovább folytatni a tárgyalást, hogy ha nem is nagyot, de legalább egy kicsit tudjunk reformálni az oktatáson.
Először is, szeretném megkérdezni, hogy a példájában említett 750 helyet mi alapján számolják újra? Mert, én úgy tartanám lehetségesnek, hogy az állami támogatásosok év végi eredményeik által létrehozott lista alsó 15%-át megcserélik a költségtérítésesek listáján szereplő 15% legjobban teljesítőkkel. Ha nem így értette, kérem tegye számomra világosabbá.
És még az sem volt teljesen tiszta, hogy a példájában 4000-ről 3000-re, a tandíjasok közt csökentenénk, és mi történik a kiesett 1000 tanulóval, és miért lenne ez motiváció?
Az ötlete nem rossz, de nem tudom támogatni a jelenlegi helyzetben. Az államnak nem az a célja, hogy a felsőoktatás tömegintézmény legyen. A jelenlegi rendszerben ez így működik, hogy pl. van 5OOO hely magyar szakon, amiből 75O államilag támogatott, a többi fizetéses. Aki jó eredményt ért el az érettségin, majd a felvételin, annak jár az államilag támogatott hely. Akinek van pénze és fel tudja venni a versenyt az oktatásban az a tandíjas helyeken vesz részt. Minden év végén azt a 75O helyet újraszámolják. Ezért aki fizetésesre jutott be, lehet, átkerül tandíjmentesre, vagy fordítva. A kisebbségeknek van biztosítva egy bizonyos létszám, valamint a szociálisan rászorulóknak (árva, rokkant stb). Ezek természetesen nincsenek a rendszerben. Aki nem tudott csak fizetéses helyre bejutni, de nincs anyagi fedezete, annak ott van a diákhitel. Valaha a kormány erre a célra hozta létre. Azon felül most már szinte mindenki jogosult a fiatalok élettámogatás programra. Ezt a programot az állam 2O28-ban vezette be. Most már a fiatalok felnőttek és egyetemekre járnak. Ebből az összegből bátran fizethetik az oktatásukat. Ez a program most hozza meg eredményét!
Azt nagyon jó ötletnek tartom, hogy mondjuk, lehetne 4OOO tandíjas hely, hogyha valakinek éppen rossz éve volt teljesítés szempontjából, s ezt a létszámot másod évtől csak 3OOO hely lenne. Ezért nagy versenyszellem és aktív oktatás lehetne. Azonban államilag támogatott hely, mindig kell legyen, még első éven is. A szegény rétegek az oktatás területén tudnak a legjobban teljesíteni. A régi Darko úrra gondolva (aki az oktatás nagyembere volt), tudom, hogy Ő is egyetértene velem. Javaslom, továbbfolytassuk a párbeszédet, és addig ne nyújtsa be a törvényt. Ha sikerül egy közös nevezőt és javaslatot találnunk, akkor a siker biztos volna.
Ha valaki nem tartja be a házszabályt, arra szankciók vonatkoznak, tudomásom szerint. Ezek általában fizetéslevonás, prémiumegvonás stb. szokott lenni(a hiba nagyságának függvényében). De az Országháznak sajátos szabálya van, ami nem tartozik az igazságügy hatáskörébe. Ezek a házelnök és a házbizottság hatáskörébe tartoznak.
Tisztelt Balla úr természetesen bármir tárgyaok(kivéve a munkahelyi WC használatról)csak mndja meg mikor és miről (lehetőleg msn-en)
1.A katonák ugye megkapják a minimálbért+a katonai zsoldot ami 100taka volt de mostantól már 120.Mert az élelmezésre és ilyenekre be kell fizetni 100-150takáig plusz ruha és szállás attól függ melyiket igénylik.
A maradékkal pedig azt csinálnak amit akarnak.
2.Elfogadtaák a törvényjavaslatt de emlékszem arra,hogy a termelő létesítményert és a ellátó létesítményeért keményen megfedtek alaptalan okokból.
3.Én akkor megint elnézést kérek és beismerem,hogy szabályt szegtem és beadok egy jelképes birságt 5000takát.
Most én fordulná egy kéréssel önökhöz ha a valaszom nem elfogathaó de csak részben akkor azt jelezéé és azt a részt javítom ha nem túl nagy érés!Köszönöm.Kihagyam valamit?
Köszönöm, hogy rájött arra, hogy nem jól viselkedett. Én ezt elfogadom, és ennek értelmében nem az alkotmányos eljárást nem indítom, indítjuk el.
Ellenben ha Miniszterelnök Úr kész tárgyalni, akkor az ország érdekében, persze csakis kompromisszumok mentén, készek vagyunk leülni és tárgyalni Önnel.