Témaindító hozzászólás
|
2009.06.03. 21:08 - |
L-Press
Szerkesztőségi közlemény:
Az L-Press a diktatúra előtt liberális hangvételű napilap volt több évtizedes történelemmel. A junta hatalomra jutása után az újság bíráló írásokat jelentetett meg. Természetesen, az adott körülmények között néhány hét után az újságot a junta vezetői betiltották, a szerkesztőket üldözni kezdték, voltak akiket bebörtönöztek másoknak sikerült külföldre menekülniük. A junta bukása után, az újságírók kiszabadultak a börtönből, illetve visszatértek az emigrációból, s újraindították a lapot. Az újság a továbbiakban is a liberális értékeket kívánja közvetíteni, mindazonáltal szívesen közöl le interjúkat, cikkeket más értékrendeket valló politikusokkal is.
|
[156-137] [136-117] [116-97] [96-77] [76-57] [56-37] [36-17] [16-1]
Interjú Arno Berthusszal
R: Vidámnak tűnik!
A: Igen a második helyen vagyunk a választások előtt a közvélemény-kutatásban. S ami ennél is fontosabb, a kormány támogatottsága is magas, így jogosan bízhatunk a megkezdett munka folytatásában.
R: egy nem hivatalos közvélemény-kutatásban, amit a politikustársai között végeznek, a részeredmények szerint Ön a legnépszerűbb.
A:Igen a kollégák több mint harmada engem nevezett meg mint a legnépszerűbb politikust. Köszönet érte! Jól esik ha másoknak pozitív a véleményük rólam.
R: A régiókban aktívabb lett az élet mint az utóbbi négy évben!
A: Igen, ellenzéki és kormánypárti politikusok egyaránt nyújtanak be javaslatokat s ez így van rendjén.
R: Hol fogja figyelemmel kísérni a választást?
A: A dabukkai pártszékházban. Kívánom hogy minél többen vegyenek részt a választáson.
R: Köszönöm az Interjút
|
Hírek!
Az elmúlt egy évben is pozitívak voltak a gazdasági mutatatók. A GDP tovább növekedett, akárcsak a taka árfolyama. A munkanélküliség tovább csökkent, így a Parlament előtt van egy törvényjavaslat, ami biztosítaná a külföldiek szabad munkavállalását Madéniában.
A megjelent a 2023-24-es költségvetés, melyből kiderül a mezőgazdaság további támogatás növelésre számíthat, ugyanakkor a kormány pénzt von el nem csak a hadseregtől, hanem a közigazgatástól is.
A kormány tárgyalásokat kezdett a tradenti kormánnyal az Inerra Unióról tartandó új népszavazás kiírásáról. Felmérések szerint az új népszavazások minden bizonnyal sikeresek lehetnek mindkét országban.
|
Hírek!
A Liberális Demokrata Párt tisztújító kongresszusán a küldöttek 94%-ának igen szavazatával újraválasztották az elnökséget. Így Arno Berthus negyedik elnöki mandátumának vághat neki.
A kongresszus értékelte az elmúlt két és fél évet is s egyöntetű megállapításuk szerint az ország sokat fejlődött 2020 júniusa óta. Legfontosabb vívmánynak a munkanélküliség nagyarányú csökkentését tartják, s biztosak benne, hogy a kormány e téren is folytatja a jó irányvételt.
A regionális választásokat is értékelte a kongresszus, s azt egyértelműen nagy győzelemnek jellemezték. Mint az elmúlt négy évben, most is a kormánypártok jelöltjei irányítják a régiókat. Az emberek bizalma négy év alatt csak nőtt a régiókban a kormánypárti képviselők iránt ezt jól jellemzi azt, hogy míg 2018-ban a régiókban a mostani kormánypártok alig 44%-t értek el, most több mint 52%-t szereztek. Külön kiemelték Ben Mac teljesítményét, aki Észak-Madéniában 58%-t szerzett, de hasonlóan jól szerepelt Danny T. (55,5%), Nagy Lajos (54,1%), de jól szerepelt a dabukkai és mandelloi régiós jelölt is.
A közgyűlésen dicséretben és elismerésben részesült Karl Whitmore pártigazgató - elnöki tanácsadó, mivel aktivitásával törvényjavaslataival nagyban hozzájárul az LDP népszerűségének növeléséhez.
|
Interjú Danny T-vel:
R: Jó napot! Hogy s mint van mostanság?
D: Köszönöm jól,szépen csöndben dolgozok.
R: Kérhetek egy kis helyzetértékelést?
D: Azt hiszem időröl időre bebizonyosodik hogy Madéniában csak a jobb-közép kormány alkalmas a kormányzásra.És úgy látom ezt a választók is látják már.
R: Mi a véleménye erről az MLSZ-Madén Air ügyről?
D: A parlamentben már kifejtettem erről az álláspontomat.Maradjunk annyiban hogy remélem Andor jó belátásra tér és nem kényszerít majd engem drasztikus lépésekre.
R: Köszönöm az interjút!
D: Kérem,nincs mit. |
Interjú Arno Berthusszal!
R Üdvözlöm! Lezajlottak a régiós választások. A várt eredménnyel a kormánypártok nyertek minden régióban és a fővárosban is.
A: Igen valóban a várt eredmény született, sőt olyan szempontból túl is szárnyaltuk a várakozásokat, hogy csak két régióban került sor második fordulóra.
R: Minek tulajdonítja a nagyfokú győzelmet?
A: Talán a kormánypártok egysége és összehangoltsága a döntő s az emberek látják, hogy jót akarunk nekik!
R: Ugyanakkor az ellenzéki képviselők megjegyezték hogy elhanyagolják a régiókat!
A: Érdekes az egyes ellenzéki képviselők hozzáállása. Tisztelet a kivételnek, vannak akik ellenzékben is javaslatokkal segítik a régiók munkáját, mások egyetlen javaslatot sem nyújtottak be s természetesen ez utóbbiak méltatlankodnak. De azt hiszem nem is ez a lényeg. Az emberek még nem felejtették el Balla úr még mint miniszterelnökként tett nyilatkozatát, amelyben megvetéssel beszélt a régiókról, mondván azoknak nincs kormányzati jelentőségük.
A Fodor kormány kezdte el a régiók s a főváros támogatását, amit a Balla-kormány elvett. Aztán mi az újbóli hatalomra kerülésünk után újra támogatjuk a régiókat. Azt hiszem az embereknek ez számít látják melyik azaz oldal amelyik nem csak szavakban de anyagiakban is támogatást nyújt nekik.
R: A CF beolvadt a Reform Koalícióba!
A: Igen sajnálom, hogy Franitsek Darko és Kelemen urak visszavonultak az aktív politikától. Az RK ezzel kétségkívül erősödött valamennyit. Hogy mennyire az majd a 2024-es választásokon fog eldőlni.
R: Köszönöm az Interjút!
|
Hírek
A régiós választáson a 9,616,600 választópolgár 51,8%-a élt jogával. A 4,981,399 leadott szavazat 52,28%-t azaz 2,604,275 voksot a kormánypártok jelöltjei kaptak. A fővárosban és hét régióban a kormánypártok jelöltjeit meg is választották a régiók élére, míg Antigonban és Lunában második fordulóra kerül sor.
A kormánypártok után a KPMKSZ szerepelt legjobban, jelöltjeik 13,53%-t az az 673,983 szavazatot kaptak. Őket követi az SZMP 10,21% (508,601), a RK 9,67% (481,701), az MDP 7,28% (362,646), az MMP 3,53% (175,843), és a MIÉRT 3,5% (174,349).
|
Interjú Arno Berthusszal!
R:Maguk ugyancsak nem bíztak semmit a véletlenre!
A: Miért, hogy érti?
R: A régiós választásokra gondolok, hisz a három kormánypárt együtt indul!
A: Nézze, ez egy nagyon jól működő kormány, immár látható eredményekkel is. A taka erősebb mint valaha, soha nem volt a junta elűzése óta ilyen alacsony a munkanélküliség. A költségvetés szuficites a gazdaság, növekszik. Persze mindez nem jelenti azt, hogy a babérjainkon ülnénk, természetesen rengeteg tennivaló van még. Ugyanakkor a régiós választásokon való együtt indulás is a kormány egységét jelenti.
R: Lehet lesznek régiók, ahol az első fordulóban nyernek?
A: Lehet, sőt biztos vagyok benne. Ugyanakkor biztos lesznek olyan régiók is, ahol második fordulóra kerül sor.
R: Köszönöm az interjút
|
Interjú Arno Berthusszal!
R: Jó napot!
A: Üdvözlöm!
R: Az utóbbi időben igencsak aktivizálódott az LDP!
A: Igen, Karl Whitmore pártigazgató úr rendkívül sok javaslattal áll a Parlament elé.
R: De állítólag a hadsereg modernizálása kiváltotta a szomszédaink rosszallását!
A: Sikerült Gigantiát, Lemonellát és Tradentet is megnyugtatni, hogy a tervezet nem ellenük irányul, így semmilyen kivetni valót nem találtak benne. S nem igazak a mende-mondák hogy ez a tervezet veszélyeztetné az uniós csatlakozást.
R: Akkor már csak a népszavazás eredményét kell megvárnunk?
A: Igen. A felmérések s a politikusok nyilatkozatából egyértelműnek tűnik a végeredmény. A kormány már ugyan hegyezi tollát a csatlakozás aláírására. De természetesen meg kell várnunk a népszavazás végeredményét.
R:Köszönöm az interjút!
|
Interjú Karl Whitmoreval
R: Jó napot bocsánat,hogy zavarom!Most éppen ova megy?
KW: Egy találkozóra.Ott megvitatjuk páran,hogy hogyan is kéne folytatni a környezetvédelmet.
R:Igan hallottunk róla mostanába egész sor eléggi szigorú törvény született az ön keze alatt.
KW:Igen számomra ez nagyon fontos.Ezért lesz az Interrai körutam.Éppen arra írom részletesebben a megtárgyalandó környezetvédelmi "dolgokat"
R:Értem nem is zavarom.Viszlát köszönöm az interjút.
KW:Szívesen viszont látásra. |
Hírek
Lezajlottak a madéniai parlamenti választások. A választásra jogosultak 64%-a azaz 6.156.544 polgár adta le voksát. A győztes az SZO lett a szavazatok 37,4% , azaz 2.302.547 szavazattal, ami 75 mandátumot jelent. A második helyen a KPMKSZ végzett: 14,3%, 880.386 szavazat 28 mandátum. Következik az LDP 13, 4% 824.977 szavazat 48 mandátum. SZMP 8,9% 547.932 szavazat 27 mandátum, MRP 5,6% 344.766 szavazat 11 mandátum, MMP 5,3% 326.297 szavazat 11 mandátum. A Parlamentbe nem jutottak be a következő pártok: BDSZ 4,6% 283.201 szavazat, CF 4% 246.262 szavazat, MDP 3,9% 240.105 szavazat és DSZP 2,6% 160.070 szavazat.
|
Arno Beszéde Dabukkában
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Először is megszeretném köszönni a nagy bizalmat, amit az LDP irányában mutattak. Összesen 48 képviselőnk lesz a Parlamentben. Ebben benne van az a 21 képviselői hely is, amit a Parlamentbe be nem jutott pártok adtak át nekünk. Köszönet érte. Erős frakciónk lesz erősebb mint az elmúlt 10 évben bármikor. Be fogjuk bizonyítani, hogy nem volt hiábavaló a belénk vetett bizalom. S noha fodor úr kijelentette nem fog külön kormányprogramot kiadni hisz minden megtalálható az SZO és az LDP választási programjában, azért röviden vázolom a kormány cselekvési tervét az elkövetkezendő 4 évben.
A Fodor-kormány programja 2020-24
A kormány célja Madénia gazdaságának felvirágoztatása.
Alternatív adózási rendszert kívánunk bevezetni, amely jelentős mértékben megkönnyíteni a családok helyzetét, ehhez azonban meg kell emelnünk az SZJA két felső sávjának kulcsait. Az alternatív adózási rendszert a második évtől vezetjük be. A fizetéseket nyugdíjakat az ország gazdasági erejéhez mérten emelni fogjuk.
Nem folytatjuk az előző kormány által folytatott pénzelvonást a tárcáktól. A mezőgazdaságnak és a kutatás-fejlesztésnek kiemelt szerepet szánunk. De emeljük a sport és a kultúra támogatását is. Valamint a szociális juttatásokat amit az előző négy évben a kormány nem tett meg.
Az MNB-kal együttműködve célunk a stabil kiszámítható inflációs szint kiépítése. Ugyanakkor nem célunk a deflációt hosszútávon fenntartani, mert az a gazdaság rovására mehet. Úgy véljük az 1-2% közötti infláció megfelel a jelenlegi helyzetnek.
Fontos szerepet szánunk a munkanélküliség csökkenésének is. Madéniában ma több mint egymillió munkanélküli van, közülük minél többnek szeretnénk munkát adni.
Megemeljük az állami befektetések szintjét. Folytatjuk az autópályák építését, a közlekedés fejlesztését. De a vízi és a légi közlekedést sem hanyagoljuk el.
Kiemelt fontosságot szánunk a kulturális rendezvények támogatására. Kulturális intézmények támogatására műemlékek építésére, azok felújítására. Az oktatást színvonalának minőségét szeretnénk javítani.
Fontos a turizmus támogatása. Itt a régiókkal együttműködve hangsúlyt fektetünk a szállodák építésre a falusi turizmus kifejlesztésére, valamint üdülőparadicsomok létesítésére.
A környezetvédelemben a már megkezdett zöld projektumot folytatjuk, vagyis zöld övezeteket hozunk létre a városokban az önkormányzatokkal együttműködve. Megszigorítjuk a környezetvédelmi előírásokat.
A sportszövetségekkel rendszeresen kívánunk konzultálni, velük egyetértésben kívánjuk kialakítani a sportágak támogatási rendszerét. Nem csak a csapatsportok, hanem az egyéni sportolóink is támogatásra számíthatnak, célunk a madén versenysport felzárkóztatása a világ élmezőnyéhez, ugyanakkor a szabadidősportról sem feledkezünk meg.
|
Fizetett választási hirdetés:
Szavazzon a Liberális Demokrata Pártra!
LDP
- Előre újult erővel!-
|
Arno Berthus beszéde Dabukkában
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Ismét eltelt négy év, s újra parlamenti választásokat tartanak Madéniában. A kérdés folytatódjon-e, a kapkodás az ad hoc döntések meghozatala, ami a Balla-kormányt jellemezte, vagy pedig visszatérjünk a tervezett, nyugodt megfontolt és sikeres kormányzáshoz, ami a Fodor-kormányt jellemezője volt 2012-16 között. Mi azt szeretnénk, ha Madéniának felelős kormányzata lenne, ahol a miniszterek ellátják munkájukat, ahol az uniós csatlakozás nem, hiúság kérdése, ahol párbeszéd zajlik az országgal, s nem a miniszterelnök napi hangulatától függ az ország sorsa. Szeretnénk, ha az útépítések, úthálózat építése, folytatódna, ami a sajnos a Balla-kormányzat ideje alatt abbamaradt. Szeretnénk végre emelni az emberek bérét, amire az elmúlt négy évben sajnos nem volt példa. Szeretnénk, ha a régiók támogatáshoz jutnának.
Hogy nem csináljuk rosszul, amit csinálunk bizonyítást nyert. Két másik párt, a CF és az MDP is kijelentette, ha nem jutnának be a Parlamentbe mandátumaikat nekünk adják. Köszönet érte nekik! Ők bíznak bennünk! És Önök? Ha Önök is, akkor szavazzanak a Liberális Demokrata Pártra!
Köszönöm figyelmüket!
|
Az Liberális Demokrata Párt választási programja 2020
Az elmúlt négy évben a Bal-közép kormány nehezen boldogult a kormányzati teendőkkel. A miniszterek egy része nem tartotta fontosnak bejárni hivatalába. A kormányfő egy előnytelen uniós csatlakozási szerződést kíván az országra erőltetni. Az ország gazdasága ugyan fejlődött, de közel sem akkora mértékben, mint azt a Fodor-kormány idejében tette. A munkanélküliség növekedett még ha szerencsére nem is akkora mértékben mint ahogy azt elemzők várták, mégis több mint százezer fővel nőtt a munkanélküliek száma. A Balla- kormány több mint 6700 millió taka hitelt vett fel, hogy a nagyrést maguk generálta államháztartási hiányt enyhítsék, miközben a bérek nem emelkedtek, sőt a nettó bérek jelentős mértékben csökkentek.
2020-ban elérkezett az idő a kormányváltásra. Itt az ideje, hogy az LDP partnereivel visszavezesse az országot a helyes irányra, arra az útra amely 2012-16 között az ország felemelkedését hozta. Mit tervezünk az elkövetkezendő időszakban?
- Költségvetés: ami a legfontosabb be fogjuk fejezni a felelőtlen pénzmegvonásokat a tárcáktól ugyanakkor azon területek melyek a Balla kormányban kiváltságot élveztek (mezőgazdaság, kutatás-fejlesztés), az új kormány támogatására is számíthatnak.
- Infláció: Nem célunk tartósan fenntartani a deflációt, hisz az a gazdaság fejlődésének hosszú távon nem használ. Ugyanakkor az inflációt sem engedjük elszabadulni. 1-2 százalék közötti infláció véleményünk szerint jelen helyzetben a legideálisabb.
- Nyugdíjak, bérek: A nettó bérek a bal-közép kormányzat ideje alatt csökkentek, még ha a deflációt is figyelembe veszzük akkor is csökkent a reálértékük. Az LDP arra fog törekedni, hogy akárcsak 2012-16 között a lehetőségekhez mérten emelje a fizetéseket, nyugdíjakat.
- Adópolitika: Az első évben kisebb emelést szándékozunk végezni az SZJA-ban de csak a felső sávoknál. Erre azért van szükség, hogy a második évben bevezethessünk egy családi adókedvezményt, amely Fodor Döme SZO elnök ötlete de a részletek kidolgozásában mi is részt veszünk.
- Kutatás-fejlesztés: Ezen ágazat támogatása az egyik kiemelt fontosságú az LDP számára. Az ágazat támogatása egyenletes lesz.
- Környezetvédelem: Folytatni fogjuk a zöld övezetek létrehozását, szigorúbban lépünk fel a környezetet szennyező gyárakkal, vállalatokkal szemben.
- Energetika: Nagy hangsúlyt fogunk fektetni a természetes energiaforrások hasznosítására, azok elterjesztésére országunkban.
- Sport: Újra jelentőséget biztosítunk a sportnak. Sportintézmények felépítéséhez nyújtunk támogatást, a Madén Labdarúgó Szövetséggel közösen mindent megteszünk majd a labdarúgás fejlődéséhez, de természetesen más sportágak is számíthatnak a támogatásunkra.
- Idegenforgalom: Itt a régiókkal közösen igyekszünk minél jobb és színvonalasabb programokat hoteleket Intézményeket létrehozni, melyeknek fontos turistacsalogató jellegük lesz. Fontosnak tartjuk úgy a tengerparti, mind a hegyi és falusi turizmus fejlesztését is.
- Kultúra, oktatás: Célunk a minél színvonalasabb oktatás biztosítása. Az ország minden pontján rendezendő kulturális rendezvények számíthatnak a támogatásunkra. Ezenfelül kulturális intézmények felújításához is támogatást nyújtunk.
- Régiók: Újra támogatásban részesítjük a régiókat. Mert a Balla-kormánnyal szemben mi nem azt nézzük minek van kormányzati szerepe! Mi az emberek érdekeit tartjuk szem előtt!
- Külpolitika: Fontosnak tartjuk a jó kapcsolatok a nagyhatalmakkal. S az Interra Unió is fontos számunkra. Igyekezni fogunk minél jobb feltételeket kiharcolni Madéniának.
Ha programunk elnyerte tetszését, akkor 2020-ban szavazzon ránk a parlamenti választásokon. Szavazzon a Liberális Demokrata Pártra!
|
LDP közlemény
Meglepte a pártot Franitsek Darko úrnak a CF elnökének a bejelentése, hogy amennyiben nem jutna a Centrista Fórum a Parlamentbe, akkor mandátumaikat az LDP-nek adják. Bízunk benne a CF bejut a Parlamentbe, de ha még sem, az LDP igyekezni fog olyan politikát folytatni, ami megfelel a CF szimpatizánsainak is. Az LDP vezetősége mindenesetre köszönni Franitsek úr bejelentését.
Arno Berthus LDP elnök
|
Interjú Arno Berthusszal
R: Jó napot! Idegesnek látszik!
A: Én? Ugyan, sosem vagyok az.
R: Mégis ez az Interra Unió ügye…
A: Nézze, ez az egész ügy, jól példázza a Balla-kormány nemtörömdőségét. Évekig nem csinálnak semmit, aztán az Unióhoz való csatlakozás előtt három hónappal bejelenti a miniszterelnök aláírja szeptemberben a csatlakozást az Unióhoz. Megjegyzem teljesen alkotmányellenes módon, ugyanis ez előtt népszavazást kellene tartani. De úgy látszik az alkotmányos ismeretekből hiány van kormányoldalon. S ezen felül is a lakosság nincs tájékoztatva semmiről sem. Sem az évente befizetendő összegről, sem a támogatásként kapható uniós pénzekről. De még csak azt sem tudjuk hol lesz az unió központja. Feltettem egy interpellációt ezzel kapcsolatban a miniszterelnöknek, de nem méltóztatott rá válaszolni. Idegeskedni neki van oka, ugyanis a többi ország még csak most tudta meg, hogy Madéniában még csak népszavazást sem írtak ki a csatlakozásról, így az egész csatlakozási folyamat késni fog.
R: Ennek örül?
A: Nem, természetesen nem örülök. 2019 szeptemberében valóban csatlakozni lehetett volna az Unióhoz, ha a kormány mindent előkészít. De nem. A külügyminiszterünkről senki sem tudja hogy hol van a pénzügyminiszter bujdokol nem mer az emberek szeme elé kerülni a miniszterelnök kapkod. A többi miniszter meg tanácstalanul álldogál a parlamenti folyosókon. Lesz dolga itt bőven a következő kormánynak.
R: Amelynek az LDP a tagja lesz?
A: Minden bizonnyal!
|
Hírek!
2019 januárjában megtartották az LDP tisztújító kongresszusát. A küldöttek újraválasztották a párt vezetőségét. Arno Berthust megköszönte a bizalmat, s kifejtette biztos benne, hogy másfél év múlva az LDP kormánypárt lesz, s lehetőség nyílik az ország helyzetének rendbetételére. A küldöttek értékelték a régiós választást is, amit egybehangzóan sikeresnek értékeltek.
|
Interjú Arno Baerthusszal!
R: Jó napot!
A: Önnek is!
R: Példa nélküli győzelmet arattak a régiós választásokon!
A: Igen, az ellenzék mint a 9 régióban és a fővárosban is győzelmet aratott. A fővárosban és 8 régióban az SZO-LDP összefogás adja az elnököt Antigonban pedig a KPMKSZ. A második fordulóban, egyes régiókban más pártok is támogatták jelöltjeinket amiért köszönet illeti őket. Ami a megszerzett mandátumokat illeti: nincs még hivatalos végeredmény, de előzetes számításaink szerint a 210 képviselői hely közül az SZO-LDP kb. 40-42%-t szerez meg, ami szintén példa nélkülisiker.
R: Voltak jelei a nagy ellenzéki győzelemnek?
A: Igen a közvélemény-kutatás ezt előrevetítette. Azt is, hogy az ellenzéki pártok szerzik meg a szavazatok 65 százalékát. Talán az előre lefutott verseny miatt volt enyhe a kampány, s ez a részvételi arányból is kiderült: 61,5%-os volt csak a szavazási hajlandóság.
R: Mit vár a következő két évtől?
A: Minden a kormány következő lépéseitől függ. Pontosabban a következő költségvetéstől. A kötvények kibocsátása könnyítheti a helyzetet de hosszútávon csak erre támaszkodni nem lesz elegendő.
R: Köszönöm az interjút!
|
Hírek!
A 2018-as régiós választásokon az előrejelzéseknek megfelelően ellenzéki előretörésre került sor. A részvétel 61,5% volt az az, 5.920.728 ember adta le szavazatát.
A legtöbb voksot az SZO-LDP összefogás szerezte 2.285.993 (38,61%), majd következik a KPMKSZ 1.273.548 (21,51%), az SZMP-CF 920.081 (15,54%), MDP 422.740 (7,14%), MRP 317.351 (5,36%), BDSZ 290.116 (4,9%), DSZP 233.869 (3,95%), MMP 177.030 (2,99%).
Az SZO-LDP jelöltek minden régióban az első helyet szerezték meg, azonban nem tudták az 50%-t elérni így második fordulóra kerül sor.
|
Interjú Arno Berthusszal
R: Üdvözlöm!
A: Én is önt!
R: Mi a véleménye a költségvetésről s az ország-jelentésről?
A: Rossz a helyzet de hát ezt bárki láthatja. A költségvetés készítőjének számításai nem váltak be. Nagyon nagy a deficit. Majdnem 46%. A kormányfő egyik első kijelentése az volt, hogy csökkenti a deficitet. Nos ez nem sikerült neki. De a költségvetés összeállítása elsősorban a pénzügyminiszter dolga így a felelősség főként Mcload miniszter urat terheli.
R: A felmérés szerint az LDP először lépte át a 10%-os határt!
A: Igen, s a negyedik legerősebb párt vagyunk most az országban. Nagy öröm ez számunkra, de jobban örülnék annak ha az ország dolgai jól mennének.
R: Köszönöm az interjút!
|
|