Azokat az "egyházakat", szektákat, vallási csoportokat és azok vezetőit, akik a Madén népre, a nemzetünkre veszélyt jelentenek, vagy a vallás mögé bújva próbálnak gazdasági haszonra, előnyökre szert tenni az országunkból örökre kitiltása és jogi felelőségre is vonnása!
Törvényjavaslat a vasúti árúszállítás támogatásáról
Egyre kevesebb cég szálllít vasúton, pedig ez környzetebarátabb és nem lennének az utak ennyire leterhelve.
Javaslom hogy azok a cégek amelyek vasúton szállítanak kapjanak adókedvezényt. A PHD nagyon megdrágítja a vasúti szállíitást. Javaslom hogy évenként 10%-al csökkentsük a PHD-t.
Nemzeti ünnepek Madéniában és egyéb nevezetes napok 1.:
1.§: Nemzeti ünnepek Madéniában.:
2010 jún. 27.demokrácia napja (junta utáni első demokratikus vállasztás napja)
1957. nov. 15. Interra Nap: A Nagy Interrai Háború vége. Hardex bevétele. A Hardex-i Béke. Trafix fele Lemonellához kerül. A Gigantiai király lemond.
1852. dec. 1. felszabadulás ünnepe, amikor az utolsó gyarmatosító is feladta a madén állásokat
2. §: Világ napok és nevezetes napok amelyek nem járnak munkaszüneti napként hivatalosan, de a szakmákon belül a munkáltatók kiadhatják fizetett szabad napként!
negyed év:
Dátum Megnevezés
Január 01.Béke világnapja
Január 22.A Madén Kultúra Napja – Franz von Koeltschey megírja Madénia Himnuszát!
Január 27.Holokauszt emléknap
Január 30.A lepra elleni harc világnapja
Február 04.Rákellenes világnap
Február 05.Választások Világnapja (február első csütörtökje)
Február 06.A madén rádiótechnikai fegyvernem napja. A madén űrkutatás kezdete
Február 08.A házasság világnapja (február második vasárnapja)
Február 11.A betegek világnapja
Február 14.Az epilepszia világnapja, Szent Valentin az epilepsziások védőszentje is.
d)azokat az adatokat, amelyekből a bíróság illetékessége megállapítható (a munkáltató székhelyének megadása, illetve ha Ön a munkát a munkáltató olyan telephelyén végzi, amely más megyei munkaügyi bírósághoz tartozik, akkor annak a ténynek ismertetése, esetleg a munkaszerződés becsatolása, mely az előbbi adatokat tartalmazza),
e)a bíróság döntésére irányuló határozott kérelmet (kereseti kérelem, például: fizessék meg az Önnek járó végkielégítést).
Amennyiben lehet, a keresetlevélhez csatolni kell azt az okiratot, illetve annak másolatát, amelynek tartalmára bizonyítékként hivatkozik. Így, ha a felmondást tartja jogtalannak, akkor annak egy másolatát példányát, ha viszont éppen munkáltatói mulasztás miatt van folyamatban jogvita, értelemszerűen, ha nem tud, nem kell csatolni okiratot. Ha volt békéltetési eljárás, annak sikertelenségét dokumentáló jegyzőkönyvet is mellékelni kell.
5. A munkaügyi per költsége:
A munkaügyi per költségmentes, tehát a munkavállaló bírósági perköltség (illeték, szakértői díj stb.) nélkül érvényesítheti igényét, kivéve az alábbi eseteket, melyeknél tárgyi illeték-feljegyzési jog illeti meg a munkavállalót (azaz nem kell előzetesen, a per megindításakor leróni az illetéket, hanem majd a per végén kell megfizetni az illetéket annak, akit erre a bíróság kötelez):
a)a munkavállaló szándékos és súlyos gondatlan magatartásával, valamint
b)vezető állású munkavállaló polgári jogszabályai szerint kártérítési felelősségével kapcsolatban indult, továbbá
c)végkielégítés iránti per a törvény alapján járó összegen felüli részében, ha a minimálbér hússzorosát meghaladja.
6. Munkaügyi Bíróság működési helye:
Munkaügyi bíróságok minden régióban és a fővárosban működnek, így a keresetlevelet a munkáltató régiója szerint illetékes munkaügyi bírósághoz kell eljuttatni, kivéve, ha a munkaszerződés alapján a munkavállaló a munkát a munkáltató olyan telephelyén végzi, amely más régió munkaügyi bírósághoz tartozik.
7. A Munkaügyi Bíróságok jogi állása: A Munkaügyi bíróságok függetlenek, de döntéseik törvényi, jogi hatályúak, köütelező erejűek! A kirótt bíróságok, büntetések végre illetve behajtását az illetékes hatósági szerveknek kell ellenőriznie!
A Tisztelt Köztársasági Elnök Úr kérésére kissé részletesebben újra benyújtom a javaslatomat a Munkaügyi Bíróságokról:
Munkaügyi Bíróság
Munkaügyi jogvita a munkáltató és a munkavállaló között
A MUNKAÜGYI JOGVITA FOGALMA
Munkaügyi jogvitáról akkor beszélünk, ha munkaviszonyból eredő, vagy ahhoz kapcsolódó jogokkal és kötelezettségekkel összefüggésben vita keletkezik a munkáltató és a munkavállaló között.
2. A Munkaügyi Bíróság hatálya:
A követekező ügyek tartoznak a Munkaügyi Bíróság hatálya alá: - munkaviszonyból, közalkalmazotti jogviszonyból, közszolgálati és szolgálati jogviszonyból származó perek - ezen jogviszonyok létrejöttét megelőző tárgyalásra, illetve a megszűnést követően a jogviszonyra alapított igényekkel indult perek - kollektív szerződéskötésre jogosult személyeknek szerződésével kapcsolatos jogvitái - sztrájkkal, egyéb munkaharccal kapcsolatos jogviták - foglalkoztatási jogviszonnyal közvetlenül kapcsolatban lévő jogra alapított ügyek - társadalombiztosítási és egyes közigazgatási határozatok felülvizsgálata.
3. MIKOR ÉS HOGYAN KELL BÍRÓSÁGHOZ FORDULNI?
a) a munkáltató egyoldalú intézkedésével végrehajtott munkaszerződés-módosítással,
b) a munkaviszony megszüntetésével, ideértve a közös megegyezésen alapuló megszüntetést is,
c) a rendkívüli felmondással,
d) a munkavállaló kötelezettségszegése miatt alkalmazott jogkövetkezménnyel,
e) a fizetési felszólítással, valamint a kártérítésre – ideértve a leltárhiány megtérítésére – kötelező határozattal kapcsolatban.
Bármilyen más esetben a munkajogi elévülési időn, azaz 3 éven belül lehet bírósághoz fordulni.
4.KERESETLEVÉL
Főszabály szerint a pert írásban foglalt keresetlevél benyújtásával indíthatja meg, de a keresetet a perre illetékes munkaügyi bíróságnál jegyzőkönyvbe is lehet mondani. A keresetlevél benyújtása esetén az iratban fel kell tüntetni:
a)az eljáró bíróságot,
b)a feleknek, valamint a felek képviselőinek nevét, lakóhelyét és perbeli állását,
c)az érvényesíteni kívánt jogot (elmaradt munkabér megfizetése, eredeti munkakörébe történő továbbfoglalkoztatás, stb.), az annak alapjául szolgáló tényeknek és azok bizonyítékainak előadásával (már ha Ön rendelkezik ilyennel),
d)azokat az adatokat, amelyekből a bíróság illetékessége megállapítható (a munkáltató székhelyének megadása, illetve ha Ön a munkát a munkáltató olyan telephelyén végzi, amely más megyei munkaügyi bírósághoz tartozik, akkor
Minden Madén Egyetemen Úgynevezett fakultatív tantárgyénk legyen jelen Marx Károly és Engels Frigyes "tanainak"a tanulása.Mindenki aki szeretné tanulhasson ilyesmit.
Sok országban már működik, Madéniában is javaslom létrehozni a Madén Országos Betétbiztosítási Alpaot. Ebbea nbankok kötelesek pénzt betenni, és ha egy bank csődbe megy ez garantálja a betétesek pénzét 100000 takáig személyenként.
Minden ipari üzem, hőközpont kéményére kötelező "katalizátort", szűrűket szerelni! A mindenkori emissziós értékek amelyeket be kell tartani az aktuális Európai Uniós és a Világegyezményekhez alaklmazkodnak, és az ezek számai a mérvadóak!
1.§: A dohány termékek reklámja tilos 1943. január 1.-től!
2.§: Szeszesitalt és felnőtteknek szóló termékeket és szolgáltatásokat TV-ben és rádióban csak este 22:00 után lehet!
3.§: Óvódák és iskolák 150 méteres körzetében csak egészséges életmóddal összekapcsolható reklámok helyezhetőek el, ebben nem férnek bele a játékok és a kimondottan a gyermekeket célzó reklámok!
4.§: Kultúrális és sport rendezvényeken csak Madéniában készült szeszesitalt lehet reklámozni!
1. §: A főállású szülő elfogadása, mint hivatás! 2 kiskorú gyermek után bármelyik szülő lehet főállású szülő! Az állam a szülőknek járó jutatásokon kívül a mindenkori minimálbért és gyemekenként +5%-ot fizet havonta! De az önkormányzatok kötelesek ellenőrizni, hogy a szülő ellátja-e feladatát, az iskoláskorú gyermekek járnak-e iskolába. Ha az ellenőr nem találja rendben a szülő tevékenységét, vagy a gyermek nem jár iskolába, akkor a sem a jutatások, sem a szülői fizetése nem jár!
2. §: Az aktív dolgozó vagy aktív korban lévő madén állampolgár kérheti, hogy személyi jövedelem adójának 1,5%-ával a szülője, hozzátartozója, vagy önként megjelölt személynek a nyugdíjalapját, vagy nyugdíját nővelje, a kikötés, hogy a megjelölt személynek belegyen töltve az 50. élet éve!
1.§: Külföldi állampolgárnak 1 db lakó és 1 db nyaraló ingatlannál nem lehet a tulajdonában Madéniában!
2.§: Külföldi állampolgár és a közvetlen családja (házasstárs, élettárs, gyermek, szülő) nem birtokolhat több mint 10 ha madén termőföldet, attól függetlenül, hogy a termőföld miként van hasznosítva!
3.§: A tengerparti részeken a víztől számított 75 métern belül házat, szállodát és egyébb fix alapú építményt építeni tilos!
Madéniában nagyon sok cégnél/gyárnál előfordul, hogy 3 hónapon belül kirúgják az embert úgy, hogy nem kell indokolniuk mért rúgták ki. (Személyem egy magyarországi gyógyszertárban látott ilyet, de láttam már Madéniában is). Ezt meg kell szüntetni! Amint felvesznek egy embert csak úgy mondhatnak neki fel, hogy megmondják miért, és ha a dolgozó kéri, akkor felül lehessen vizsgálni a cég állítását.
A kormány törvényjavaslata értelmében egyes termékekre a kormány Általános Forgalmi Adót (ÁFA) vet ki.
Az ÁFA szintje különböző:
A hazai szeszes italokra 5%, az import alkoholos italokra 10%, a dohányárúra 15%, a környezetszennyező dolgokra (üzemanyag, azt felhasználó járművek) 20%
A biztósítótársaságok, nyugdíjpénztárcak, bankok és egyébb pénzügyi intézetek akár saját vagyonukkal is feleljenek a befektetőik, ügyfeleik befektetésiért, betétjeikért, befizetéseikért!
a.) Minden régió központban építendő egy minimum 30.000 Főt befogadni képes labdarugó stadion! A kötségeket 75 - 25 %-ban állná az állam és a régiók!
b.) Minden régió központban építendő minimum egy-egy nemzetközi verseny célokra is alkalmas úszoda építése, amelyek akár 10.000 nézőt is képesek befogadni! A kötségeket 75 - 25 %-ban állná az állam és a régiók!
c.) ATP tenisz torna rendelkezésére alkalmas tenisz stadion építése Dabukka városban! A költségeket 50-50%-ban állná az állam és a főváros!
d.) Minden olimpikonunk, Aki bármelyik olimpián pontot szerez az kapjon 30. életéve után évenként életjáradékot pontonként 700 Takát évenete!