Az európai kommunista pártok Moszkvában megalapítják a III. Internacionálét, közkeletű nevén a Kominternt (a Kommunista Internacionálét), amely a II. Internacionálé helyére kíván lépni (1889. július), mivel azt a háború kitörésekor feloszlatták. A szocialista II. Internacionálé a háború folyamán három részre bomlott. A jobbszárny, amelyhez a szocialista pártok többsége tartozott, támogatta a mindenkori kormányok háborús erőfeszítéseit. A centrum elutasította a jobboldal nacionalizmusát, s megpróbálta - pacifista célok kitűzésével - a II. Internacionálét újjászervezni. A balszárnyat Vlagyimir I. Lenin vezette. Ő mind a nacionalizmust, mind pedig a pacifizmust elutasította, s azt követelte, hogy az államok között folyó háborút változtassák át osztályharcos forradalommá. Lenin már 1915-ben szorgalmazta az új Internacionálé megalapítását, a "polgárháborút, nem polgári békét" jelszó terjesztését a munkások között. Összehívta Moszkvába a Komintern első kongresszusát, hogy elébe menjen a centrum törekvéseinek. A kongresszuson csupán 19 küldöttség s néhány nem orosz szocialista vett részt.
Én úgy gondolom hogy a fejlesztési ill. az épitési javaslatok igenis jó pénzt hoznak a kormány-nak. Csak még épitési stádiumban vannak. A Maden Tower már minden emeletet kibéreltek pedig csak a felénél tart az épitkezés! Ez a kormánynak évi kb 100 millió takát fog jelenteni. A kikötő és a reptér is pénzt fog hozni a K6-ra lesznek készen. És Japánnal ill. Ausztráliával és még néhány tagországgal kereskedni fogunk. Ami évi 83 millió takát fog hozni nem is beszélve az új madén légitársaságról. Ami majd a tagországokat fogja érinteni. Ebből is 100 millió takát szeretnénk évente kihozni. Ezt bárhogy is nézzük 300 millió taka ezt meg évenként nyugodtan költhetjük hiteleink törlesztésére.
Ha ennyire nagy az egyetértés az ÁFA törvénnyel kapcsolatban, szerintem nem is szükséges a játékos szavazás, elég lesz a parlamenti, az úgyis 2/3-os.
Holnap (hétfő) estig még várok, ha valaki kezdeményezi a játékos szavazást, akkor kiírom.
Kedves Haibu! Igaza van Áronnak. Minden évben 400 milliót szán a kormány beruházásokra. Nincs részletezve, hogy ez mire megy. Ebbe bőven beleférnek az említett fejlesztések.
A katasztrófáknál viszont tényleg elmaradt a kormány költsége. A szabályban ez áll:
(A katasztrófákra) ….. a kormánynak reagálnia kell, és a költségvetésben pénzt kell elkülönítenie a károk enyhítésére, segélyezésre.
Az nincs megszabva, hogy mennyit. Erre esetleg adhatnátok ötletet, hogy ezt hogyan állapítsuk meg, mivel minden esemény más. Valamilyen szabály kéne rá.
A PHD-t annak idején elfogadtuk, mint könnyítést a kormánynak. Egyszer adunk, aztán visszavesszük? Ha erről konkrét javaslat lesz, akkor szavazunk róla.
Ámbátor, az Interra Uniónak sem volt haszna, ott csak fizettük az évi 200 milliókat, meg legelőször a 400 milliót s semmilyen pénz sem érkezett, amit támogatásként szét lehetett volna osztani. Évente fizetünk 400 millió takát a hazai befektetésekbe ennek elégnek kell lennie mindeféle építkezésr az durván 1100 millió euró, ebből a stadionokra tornyokra futnia kell főleg úgy, hogy azokat nem kis részben befektetők finanszírozzák. Másrészt ezekből az épületekből számottevő pénzügyi haszna nem volt a kormánynak a játékban. csak majd a mandelloi befektetésnek lesz az évi 230 millió taka, ott viszont fizettük is 4 éven át a 170 millió takát. Szóval mindent öszevetve nem hiszem, hogy a kormány jól járt volna az elmúlt időszakban, sőt az uniós támogatás elmaradása miatt szerintem még valamennyi "jogosulatlan m0nuszban" is voltunk.
Én is támogatom, ez így fair. Viszont vannak problémáim. A PHD -t csökkenteni kéne. Nem reális. Ok, vasutman ötelete volt, akkor nem ellenezetem, mi voltunk kormányon, hiba volt. A másik hogy a háború és a katasztrófák semmibe nem kerültek a kormánynak? És állandóna újabb építkezéseket, fejlesztéseket szsvaznuk meg, de ezek nem jelennek meg a költségvetésben. Útjavítás, stadionok, Madén Tower, határellenőrzés modernizáció, tengeralattjár ógyár, soroljam? Ez hol van? Így könnyű mindig plusszban lenni!
A kormány új adónem bevezetését tervezi. Eddig Madéniában nem volt ÁFA. Ha a parlament megszavazza, ezután lesz. Íme a miniszterelnök úr indítványa:
Törvényjavaslat a részleges ÁFA bevezetésére
A kormány törvényjavaslata értelmében egyes termékekre a kormány Általános Forgalmi Adót (ÁFA) vet ki.
Az ÁFA szintje különböző:
A hazai szeszes italokra 5%, az import alkoholos italokra 10%, a dohányárura 15%, a környezetszennyező dolgokra (üzemanyag, azt felhasználó járművek) 20%
A javaslat a játékba új elemet hoz, ezért mielőtt a parlament szavazna, vitára bocsátom. Áron elvben már beleegyezett, de csak akkor vezetjük be, ha a többség egyetért vele.
A javaslatom:
1. Először játékos- majd parlamenti szavazás a javaslatról (mindkettő 2/3-os!)
2. Az állam nettó ÁFA bevétele mindig az éves GDP 0,3%-a legyen. Ez most 109 millió taka. (Ha a kormány más termékeket is bevon az ÁFA körbe, vagy változtatja a kulcsokat, akkor ez az arány változhat.)
3. Minden új adó népszerűtlen a lakosság körében, ezért két félévben a kormány megítélésénél 10 pont levonás lesz.
4. A beruházások oddsza két félévben csökken, mivel ez plusz terhet jelent a vállalkozásoknak. Egy év után a vállalkozások és a fogyasztók is hozzászoknak az új adóhoz, alkalmazkodnak.
5. Az infláció +0,5%-kal nő, mivel a termékek fogyasztói ára emelkedik. (Kiszámolom az inflációt mint eddig, és a kapott értékhez hozzáadom a fél %-ot.) Ez egyszer történik, az ÁFA bevezetése utáni évben.
A javaslatom beleillik a játék eddigi koncepciójába. A kormány áldozatokat hoz, illetve vállalja a népszerűségvesztést, hogy növelje a bevételeket, és megállítsa az adóssághalmozódást.
Összefoglalva: a kormány egy évig vállalja a hátrányokat, de utána folyamatosan kb évi 100 millió taka többletbevételhez jut.
Az SZMP-CF-nek 32 képviselője volt a régiókban. Ennek ellenére össz-vissz 1 javaslat lett benyújtva, az is még Darko nevéhez fűződik. Nem nyújtottál be egyetlen régióban egyetlen javaslatot sem. Úgyhogy a régiós aktivitás kérdését én a helyedben nem feszegetném....