10 régióban és a régió jogú fővárosban 4 évenként választunk régiós parlamentet és régió elnököt.
Minden párt egy országos politikust jelölhet minden régióban, aki +20 oddsz pontot kap. Egy párt max. három országos politikust indíthat. A pártok a régiókban pluszokhoz juthatnak még olyan javaslatokkal, amelyeket a régiós parlament megszavaz.
A régiós választáson a kiindulási alap az országos közvéleménykutatás legfrissebb eredményének (K4) és az előző régiós választás első fordulóbeli eredményének átlaga.
Az első fordulóból a legalább 15%-ot kapott jelölt jut tovább.
A második fordulóban a legtöbb szavazatot kapott jelölt nyer, és ő lesz a régió elnöke. A második helyezett lesz a régió alelnöke, aki szükség esetén helyettesíti az elnököt.
A régiós parlament mandátumai az első forduló eredménye szerint vannak kiosztva. Régiónként 21 hely van, 5%-onként egy, és a győztes kap még egy plusz mandátumot.
A pártok minden régióban indítanak jelöltet. Ahol nem tudnak országos politikust indítani, ott egy helyi (noname) jelöltjük indul.
Visszalépések: A pártok visszaléphetnek már az első forduló előtt is valamelyik másik párt javára, de akkor nem lesz képviselőjük a régió parlamentjében.
Ha egy párt visszalép egy másik párt javára, akkor ha a hozzá pozícióban közelebb álló párt javára lép vissza, a kedvezményezett párt megkapja az első fordulóban szerzett szavazatok 100%-át. Ha egy párt a tőle távolabbi pozícióban lévő párt javára lép vissza, akkor a kedvezményezett párt 75%-ot, a közelebb álló párt 25%-ot kap. Ugyanez a helyzet akkor, ha a két párt egyforma távolságra áll a visszalépett párttól. A tovább nem jutott párt nyilatkozhat, hogy melyik pártot támogatja a 2. fordulóban. Ekkor ugyanazok a szabályok, mint a visszalépésnél.
Pártszövetségek esetében a szövetségben résztvevő pártok pozíciójának „súlypontja” számít.
Ha egy régióban egy pártszövetség helyi (noname) jelöltje nyer, akkor a szövetség tagjai a választás után szabadon eldönthetik, hogy melyik párt vezesse a régiót.
A pártok minden minden K-ban és az országos választáson annyi plusz oddsz pontot kapnak, amennyi régiót vezetnek. Pártonként számoljuk, és nem pártszövetségenként.
A régiókban a négyéves ciklus alatt minden benyújtott és elfogadott javaslat egy plusz pontot ér (max. 10-ig) a régiós választáson. A régiót vezető párt mínusz 1-ről indul! Ha egy országos politikus vezet egy régiót, és passzív (a négy év alatt nincs egy benyújtott javaslata sem), akkor a következő régiós választáson nem kapja meg a +20 bónusz pontot. Kötelesség elmulasztása (szavazást nem ír ki, vagy nem zár le) mínusz 10 pont büntetéssel jár.