Szintén higgadtan ám eréjesen kérdezem, tulajdon képpen ki és mi vagy te? Egyszer számítástechnikus, egyszer programozó egyszer közlekedési szakértő és még ki nem tudja micsoda. Valóvan sokat tanultam az iskolában, és nekem ott Ferenci Dávid Tanár úr aki a közlekedésszervezési órát tartotta ezt tanította! Hogy a privatizáció következtében a magántőke nyereségorientált ezért a költségeket leszorítja a költségeket úgy szorítja le hogy megszüntet, vagyis a megszüntetett vonalakon járatokon már spórolt. Nem azt mondom hogy az iskolás és a munkásjáratokat szünteti meg hanem azokat amik nem olyan kihasználtságúak mint amit Ő elvár, jelentheti ez azt is hogy az 55%-nál alacsonyabb kihasználtságú járatokat megszünteti, vagy járatot ritkít vagy bezár vasútvonalakat. Ezzel csökkenti a költségeket, ezt elkell ismerni mert tény.Lehet hogy ezáltal a bevételei is nőnek de kisebb arányba mint a kiadások csökkennek. Példát is írok számokkal csak.
2008-évi bevétel 852 millió kiadás 439 millió szaladó: 413 millió
2009-ben megszüntettünk 3 olyan szárnyvonalat ahol a szolgáltató úgyvélte hogy nem megfelelő az utasforgalom
2009-évi bevétel 840 millió kiadás 407 millió szaladó: 433 millió
Itt is világosan látszik hogy bár a bevételek is csökkentek de az év végi szaladó nőtt! Így nő a tulajdon képpeni bevétel is vagyis hogy több marad. Ezek tények! Nekem ezt így tanították és én emellett elktelezett vagyok. Nekem ezt senki nem tudja másképp bemagyarázni mert láttuk a példát is 2007-ben hogy állítólag 10 milliárdal csökkent volna a kiadás ehelyett csak 3 mmal ami kevesebb volt mint az üzemeltetés vagyis ha maradtak volna a szárnyvonalak akkot a kiadások KB 1-1,6 milliárdal nőttek volna de közel 30-35 ezer embernek lenne vasútja. Tudna normálisan dolgozni járni, iskolábajárni, SZTK-ba járni stb stb.
Úgyhogy részemről lezártnak tekintem ezt nem fogok a többi kérdésedre válaszolni, mert tudom, hogy nekem van igazam!
Most, így 2-3 nappal később, higgadtan, próbáljuk meg újra!
Én nem mondtam, hogy nem értesz a vasúthoz, sőt, azt mondtam, hogy minden bizonnyal nagyon jól értesz ahhoz a területhez, amelyen dolgod van és amelyen tanultál és esküt tettél (forgalmi szolgálat).
Azonban azt gondolom, hogy én, mint elméleti szakember, jobban értek a közlekedéstudományhoz, mint te, mert többet olvastam és tanultam ebben a témában, mint te.
(Én 2007 Július 1-je óta szolgálok a Magyar Államvasutaknál 2007 Július 1-je és 2009 Árpilis 14. között mint Forgalmi szolgálattevő segédtiszt szolgáltam Aba-Sárkeresztúr állomáson és Börgönd állomáson. 2009 Április 15. óta szolgálok Sárbogárd Állománon mint Szolgálattevő vasúti tiszt. A Vasút egy félkatonai szervezet ezért én is tettem esküt és voltam tisztavatáson, én sem lopom a napot hanem szigorú utasítások alapján látom el a feladatomat. Ezért fájt amikor Mcload azt mondta hogy nem értek hozzá! Ha például Áronnak azt mondja hogy Maga nem ért a tanításhoz akkor Áron is felkapta volna a vizet, ahogyan én is megtettem! Én sem játszom a vasútnál mint mondtam hanem fontos szerepet töltök be! Annak elenére hogy egyik szakszervezethez sem tartozok! )
(Én a Magyar Köztársaság Alkotmányára felesküdött módon egy szavazszámláló bizottság tagjaként segítettem önkéntes munkámmal a 2009. évi Európai parlamenti választások magyarországi akadálymentes lebonyolítását. Akkor is, ha az SZDSZ delegáltja voltam.)
Én megértelek, de az jó lenne, ha a valós életet nem kevernéd össze a játékkal. Mert nem mondhatod azt a madén parlamentben, hogy azért esett szét a kormány, mert Mcload éppen az SZDSZ-nek számolt szavazatokat még ha így is történt. ( bár mondjuk nem értem, hogy lehet csak egy pártnak számolni a szavazatait, de ez lényegtelen)
Engem is baromira irritált amikor Feri állandóan Orbánkázott, meg is írtam neki, szerencsére azóta leállt vele.
Nem akarok álszent lenni, oké én is beszéltem rondán ahogy nem kellett volna, de mindenki tisztába van vele hogy azon a bizonyos munkás-paraszt kifejezésen szabadultak el a dolgok! Tibor megint csak Ferit meg engem vett észre azt nem hogy a hegylakóis sértegeti a másikat elegem van az egészből! Akkor is én vagyok letolva ha szóváteszem azt hogy levagyok munkás-parasztozva! Elegem van abból, hogy Mcload nagyképű módon mindenkit leszól, hogy nem ért semmihez közbe csak nagy a szája! Elegem van abból, hogy neki mindent szabad nekem meg semmit! Elegem van abból hogy úgy állítja be magát hogy Ő nem sértett meg senkit ő csak mondott volamit! Direkt azért mondtam le a miniszterelnökségről hogy végre haggyatok békén végre had legyen egy nyugodt percem erre mindenki felemlegeti hogy ilyen voltam olyan voltam. Nem érdekel! Mindenki engem hibáztat, igen nagyon könnyű a másikat hibáztatni de azt amit én tettem hogy beismerte igen van benne részem hogy így alakult a helyzet, azt már nehéz! De nem egyedül én voltam az! Hanem tudja mindenki hogy hegylakónak is volt benne része! És akkor a világ legnagyobb pofátlansági mikor azt mondja hogy Ő semmit nem csinált Ő a szent és sérthetetlen 250IQ szintű teljes nagy magyar lexikon akinek a fejébe ott van minden tudás, ezért mindenről az a munkás-paraszt tehet aki minden nap tisztességesen és nyugodtan fekszik le mert tudja hogy becsületes, nem pedig rettegve hogy na mikor jönnek rá hogy húúhaaaa nem is vagyok olyan okos, és azon gondolkodik kit érthet meg!
Mindenkit kérek döntse el magába hogy kinek van igaza! Ezt a levelet úgy vegyétek hogy nem kiabálva hanem teljesen nyugodtan írtam avás után mivel egész éjjel dolgoztam. Köszönöm!
Szeretném felhívni arra a jelenségre a figyelmet, ami már az előző játék alatt is megfigyelhető volt és most ismét felütötte a fejét.
Sajnos közülünk néhányan nem tudják elkülöníteni a valós életbeli és a játékbeli tevékenységeket, vitákat, véleményütközéseket.
Nagyon nem szeretném, ha még egyszer olyan személyes sértegetéseket kellene olvasnom, melyet Kelemen a fejemhez vágott a parlamenti felszólalások topikban. Úgy vélem, ez a hangnem csak tönkreteszi a játékot.
Figyeljünk már oda egymásra, vegyük már észre, hogy hol a játéknak és a valóságnak a határa.
Tibor, igazán szeretném, ha ez ügyben részletesen kifejtenéd a véleményed.
Nem akarom azt a látszatot kelteni, hogy minden javaslatot ellenzek, amit nem én találtam ki. DE.
Most 16 pozíció van. Ha mind betelik, akkor 6% jut átlag egy pártra. Ennél jobban már nem kéne elaprózni, mert akkor lesz egy csomó parlamenten kívüli párt, és arra mi szükség van?
Tudom, hogy Mcload arra gondol, hogy egy bizonyos területen telnek be a pozíciók, mondjuk a centrumban, és egy új játékos nem akar a szélen pártot alapítani. De kérdezem én: ugyan már miért ne vennék fel akármelyik pártba az új játékost? Rögtön vezető pozícióba nem kerülhet, a régióknál, játékos- és népszavazásoknál csak hasznára lehet a pártnak ha eggyel több tagja van. Ha meg valami gond van vele, ki lehet zárni. Apropó, a kizárásról is szabályt kéne alkotni.
A szabálytervezetben én nem annyira új játékosra, hanem inkább a más pártból jött politikusra gondoltam, hogy ne lehessen "megszállni" egy másik pártot. Mert ha többen leszünk, és bárki szabadon átléphet másik pártba, akkor az egyik pártból átlépnek öten, ott "demokratikusan" leváltják az elnököt, és övék a párt. Ennek megakadályozására szolgál a tervezet 2. pontja.
A következőt javaslom: ha egy új játékos vagy egy régi, aki kilépett, vagy kizárták a pártjából három másik pártnál is elutasítást kap, akkor kivételesen alapíthasson új pártot ahol akar, de csak 2%-ról indul. Annak biztos komoly oka van, ha sehol nem fogadják be.
A második ponthoz én egy érdekes kérdést vetnék fel.
Mi van akkor, ha tegyük fel, a jelenleginél többen leszünk egy kicsivel, és minden pártpozíció betelik, és valaki jelentkezik a játékba?
És sehova nem akarják felvenni? Legfőképpen oda nem, ahol az ő eszméi megtalálhatóak. Én javasolnék egy olyan kiegészítést, hogyha három egymás melletti pozíció is tele van és új játékos érkezik a játékba, akkor neki lehetősége legyen ott pártot alapítani.
A másik ötlet, amit Balla P- is felvetett, és még a reset előtt gondolkoztam rajta:
Randomszerűen néha katasztrófák történnek, amire a kormánynak reagálnia kell, és a költségvetésben pénzt kell elkülönítenie a segélyezésre, kárenyhítésre. Hogy mennyit, azt is meg lehetne szabni, a kár nagyságától függően.
Az alábbi katasztrófákat lehetne variálni:
1. földrengés
2. árvíz
3. tornádó
4. cunami
5. erdőtűz
6. tűzvész (városban)
7. erőmű katasztrófa
8. környezeti katasztrófa (tenger vagy folyó szennyezés)
9. aszály
10. mezőgazdasági kártevők, károk
11. járvány
12. közlekedési katasztrófa
13. stadion katasztrófa
14. terrortámadás
Még kitalálhattok pár eseményt, amit beleveszünk a listába.
Úgy gondoltam, hogy átlag kétévente lenne egy katasztrófa, tehát minden kormánynak a négyéves kormányzati ciklus alatt átlag két ilyen eseménnyel kéne szembenéznie. A random szerint ez néha sűrűbben történne, akár egy félév alatt többféle esemény is lehetne, máskor semmi nem történne a négy év alatt.
Semmilyen formában nem szeretnék beleszólni a pártok belügyeibe. Minden párt maga dönti el, hogy milyen mértékű demokrácia működik a párton belül. Ha valaki egyszemélyi vezetést akar, és ebben a tagok partnerek, vagyis alávetik magukat az elnök döntéseinek, miért ne? Annyi a szabály, amit megszavaztunk, hogy azokban a pártokban, ahol legalább 3 tag van, négyévenként szavazni kell az elnök személyéről.
Kidolgoztam a pozícióváltás szabályait, de mielőtt szavaznánk vitára bocsátom. Kérem a véleményeket.
A pozícióváltás szabályai
1. A politikusok kiléphetnek pártjukból és átléphetnek másik pártba, vagy új pártot alapíthatnak.
2. Egy politikus felvételéről, akár új játékosról van szó, akár másik pártból jön, a párt vezetője dönt. Erről szavazást kérhet a párton belül, de ez nem kötelező, dönthet önállóan is.
3. Ha egy politikus másik pozícióban lévő pártba nyer felvételt, akkor a fogadó párttól egymás utáni két félévben annyiszor 10 pont levonás lesz, amennyi a különbség a politikus régi és új pártjának pozíciója között.
4. Ha egy politikus a régi pártjával azonos pozícióban lévő pártba nyer felvételt, akkor nem történik pozícióváltás, tehát levonás sincs.
5. Pártok egyesülésénél nincs levonás.
6. Ha egy politikus új pártot alapít másik pozícióban, akkor a 3. pont szerinti oddsz levonást kapja.
7. Ha egy játékos kilép a játékból, majd meggondolja magát, és visszalép a játékba, amennyiben más pozíciót választ, a 3. pont szerinti oddsz levonás sújtja. Ha a kilépés után IRL 30 nap eltelik, akkor már új játékosnak számít, bármelyik pozíciót választhatja, nincs levonás (Szilágyi effektus).
Megjegyzés: A szabályokon majd enyhíteni fogunk, ha többen leszünk.
Ha egy párt 30. tagja átlép egy másik pártba, ahol a 20. helyre kerül, akkor ezért nem biztos, hogy büntetni kell majd a fogadó pártot.
Most gyakorlatilag minden játékos vezető pozíció foglal el a pártjában.