Konkrét lépések természetesen már megtörténtek, csökkentettük az állami dolgozók számát, mind a közigazgatásban dolgozókét, mind a rendőrségnél dolgozókét. 200 ezerrel kevesebben dolgoznak az államnál, ők vagy magáncégeknél vagy külföldi vállalatoknál dolgoznak. A régiók jogaihoz nem fogunk nyúlni, nem tartjuk jó ötletnek.
Nos a világ legtöbb országában az állam kisebb mértékben finanszírozza a politikai pártokat mint a madén állam. A társadalomban elég erős az igény az iránt, hogy a pártok finanszírozását csökkentsük. Szigorúbb törvényeket kell hozni hogy mindenki világosan lássa a pártok mikor mire mennyit költenek, fel kell tüntetni milyen pénzekkel rendelkeznek. Mindez lehetetlenné tenné a pártfinanszírozás korrumpálását. De mint mondta ehhez egyeztetés kell, szeretném ha minden párt kifejtené erről a véleményét.
Bartha Péter (MSZDP) interpellációt nyújtott be Hegedűs Döme belügyminiszternek, amelynek címe:
Hallottuk, de nem tudjuk…
Tisztelt Miniszter Úr, Tisztelt Képviselőtársaim, Tisztelt Ház!
A választási kampány során a Liberális Párt azt ígérte, hogy megcsinálják a közigazgatási reformot, amelyről ennél többet nem hallottunk. Mik lesznek a konkrét lépések? A régiók jogállásában történik változás? Gondolok itt erősebb vagy gyengébb pozícióba kerülnek?
Bartha Péter (MSZDP) interpellációt nyújtott be Daniel W. Mcload gazdasági miniszternek, amelynek címe:
Tabu téma lehet-e egy vagyonalapú adórendszer?
Tisztelt Miniszter Úr, Tisztelt Képviselőtársaim, Tisztelt Ház!
Ma több országban működik vagyonalapú adózás. Gondolok itt ingatlanadóra például, ami sokkal igazságosabbá tenné az adózást. Ugyanilyen fontos lenne, ha a felső társadalmi csoport(ok) egy bizonyos adót, amit nevezhetünk valamiféle vagyonadónak, ezzel az emberek előtt sokkal nagyobb presztízzsel rendelkezne a politikai elit az átlagemberek előtt, és egy esetleges gazdasági válság idején, amit még nem kerültünk el, szóval ilyen időkben könnyebben fogadják az emberek, ha mindenki vállalja a válságot. Ön egyetért?
Bartha Péter (MSZDP) interpellációt nyújtott be Arnim Haugwitz miniszterelnöknek, amelynek címe:
A pártfinanszírozás kérdése
Tisztelt Miniszterelnök Úr, Tisztelt Képviselőtársaim, Tisztelt Ház!
Manapság az egyszer elvetélt ötletet, miszerint a pártfinanszírozást a minimumra csökkentené az állam. Mi úgy gondoljuk, hogy ez nem egy egyszerű javaslat, tudniillik, ehhez kétharmados parlamenti többség kellene. Ezért erre elég sok egyeztetés kell.
Gondolkodjunk együtt, Miniszterelnök Úr! Nem lenne jó, ha a pártfinanszírozás korrumpálódna, különböző egyéb csatornákon folyna a pénz.
Várom válaszát!
Ne forgassa ki a szavaimat, nem azt kérdeztem, hogy 'reklámozzák', 'oktatják'-e a homoszexualitást, egyszerűen azt, hogy beszélnek-e róla, tehát van-e tudomása az iskolásoknak arról, mi a homoszexualitás? Egyébként nem hiszem, hogy az ellentétes neműek közti aktus az 'iskolapad klasszikus példája' lenne, ahogy ön fogalmaz... Legalább annyira nem, mint a homoszexuális aktus...
Válaszát elfogadom, bár a rendszert nem tartom jónak.
Végül: nem Polanski úr, hanem én, Linda Kovilonis asszony tettem fel az interpellációt. Polanski úrnak ehhez nincsen joga.
Természetesen van. Egészségtan órákon és külön nagy fejezetként, amikor anatómiaoktatás van. Vagyis hetedik és 11-dik osztályban. Mindenre kitér, ami ehhez a témához tart. Az emberi nemi szervek megismerésétől, az ember szaporodásáig, a különböző nemi ciklusokig, aktusokig mindent. A nemi betegségek, védekezés különösen nagy hangsúlyt kap. A homoszexualitás nincsen a betegségek közé sorolva. Sőt, nem is oktatják. A társadalomban nem kell olyasmit reklámozni, ami nem az iskolapad klasszikus példája.
Az ügy már régebbi keletű. A diplomatát elbocsájtottuk, és elnézést kértünk a hercegtől és Dániától. Azóta rendeződött a viszony. Legutóbbi európai utamon ellátogattam Dániába is, ahol barátsággal fogadtak, és aláírtunk egy egyezményt is hajógyártási együttműködésről.
Kelemen Gyula! Ez olyan dolog, ami sok faktortól függ. Ilyenek példáúl, hogyan alakul a világpiaci ár. Mennyi lesz a termés globálisan, kontinentálisan és országosan. Ha leértékelődésbe kerül a termés, a kormány azonnal kell cselekedjen. Megközelítő árat sem szabad mondani, mert a piacra kihatással lenne. Befolyásolnánk a menetét. Egy biztos a mostani árnál kevesebb nem lesz, mert a kormány beavatkozik. A mostani árat megmondhatom az 125 euró per tonna a közönségesnek. De van duránbúza ami drágább vagy állati eledelnek ami olcsóbb. Jövőre kevesebb nem lesz, mert a gazdákat ebben a helyzetben az állam kisegítené. Szilágyi Enikő
Kelemen Gyula interpellációt nyújtott be Szilágyi Enikő Környezetvédelmi és Agrár Miniszterhez mennyit ér a termés címmel
Tisztelt Szilágyi Miniszterasszony!
Tegnap gazdákkal beszélgettem, és kérdezgették tőlem, hogy jövőre mennyiért tudják eladni a terményeiket, névszerint a búza, kukorica, árpa, köles árára voltak kiváncsiak. Kérem tisztelettel miniszter asszony mennyiért lehet értékesíteni előreláthatóleg ezen terményeket tonnánként.
Kelemen Gyula Interpellációt nyújtott be Ben Mac Külügyminiszternek, Valami bűzlik Dániába címmel
Tisztelt Miniszter úr!
Olyan hírek keltek napvilágra miszerint Dániával megromlott a viszonyunk méghozzá azon okból kifolyólag, mert a szélerőművek vásárlása során egy diplomata rágár szavakkal illette a dán herceget, a diplomata már nem dolgozik a Külügyminisztériumba tudtommal, a kérdésem az, hogy helyre állt-e már a viszony, és hogy ha nem akkor mit kíván tenni a minisztérium ezgyben?
Tisztelettel várom megtisztelő válaszát Miniszter Úr!